Oğlum yemek seçiyor, başka şeyler de yiyebilmesini nasıl sağlarım?

Gizli Üye
Merhaba iyi günler. Benim 8 buçuk aylık oğlum var. Çok yemek seçiyor. Elma, armut, yoğurt, makarna severek yer ama onların dışında hiç bir şey yemek istemiyor. Ne çorba, ne muhallebi, ne sulu sebze yemekleri, ne yumurta. Bir ara pankek de yiyordu onu da bıraktı. Hani ne yapacağımı bilmiyorum. Sürekli yeni tarifler deniyorum, sofrada biz yemek yerken yemeğini koyuyorum onunu790 önüne, hatta ben de onun tabağından yiyorum bazen görsün belki etkilenir de yer diye. Sonra yemeğini önce masaya koyup, az porsiyonla onun tabağına koyuyorum ama yok. Kafasını hayır anlamında sallayıp ağzını açmıyor Televizyon ya da telefon açmıyorum. Son bir iki sefer sevdiği bebek şarkıları açtım, oyuncak ayısına yediriyor gibi yapıp oyun oynadık, kitap okudum, güldürdüm onu ama yemek istemedi yine de. Blw de denedim zaten bu üstte saydıklarım yiyeceklerli kendi yiyor ama geri kalanı sadece mıncıklıyor ve yere atıyor. Karışmıyorum hiç bağırmadım da ama ağzına götürmüyor. Mesela bu sabah kahvaltısında lorlu yumurta zeytin ve armut vardı direkt armutu aldı eline diğerlerinin yüzüne bile bakmadı. Nasıl başka şeyler yedireceğim bilmiyorum.
Oğlum yemek seçiyor, başka şeyler de yiyebilmesini nasıl sağlarım?
3
2
Görüşünü yaz