27 gü

Sünnetinizi hatırlıyormusunuz? En çok kaç yaşında olmuştu neler hissettiniz?

İlk okul beş bitiyordu korkulu rüyam sünnet o zaman.. Tabi böyle kolay değil, mahalle sünnetçileri falan yapıyor. Uyuşturma iğne falan yok ! Aklım eriyor asla olmam diyorum. Hele arkadaşlarımdan duyduklarımdan sonra. Arada çevreden soranlar oluyor "kesildi mi, ne zaman kesilecek?" falan, elim ayağım titriyordu 😧 Utanıyorum da, hele okulda herkesten saklıyordum sünnetsiz olduğumu 🙁Çok hassas bir yer kesilirse nasıl acır diyordum. Özellikle okulda alay edecekler falan diye. Okulda şakalaşıyoruz beden dersleri sınıfa en son giren arkadaşın üstüne atlıyor şortunu indiriveriyoruz tabi bir gün bana yapılan şakayla okulda sünnetsiz olduğum ortaya çıktı. Arkadaşım hemen annesine yetiştirmiş ertesi gün teyze bizde... Kız bu daha kesilmedi mi ne zaman kestireceksiniz yazık falan diyor. Tabi orta bire başlayacağım.. o yaz acil sünnet kararı alıyorlar. Köydeyiz haberim yok hiç bir şeyden. bir akşam bir amca geldi böyle yaşlıca falan yerde oturuyor kahfeler falan içiliyor derken. Amca başladı eski anılarını falan anlatmaya. Köylere sünnete gittiğini falan anlatıyor mesleğini nasıl yaptığını anlatıyordu. Anladım ki amca sünnetçi korkumla karşı karşıya kalmıştım.. işinde ne kadar usta olduğunu elinin çabukluğunu falan anlatıyor. 😩 bazılarını ise hiç unutamam. ... çocuğu diyordu ottuturdummuydu arkadaşımın kucağına.. şöle ellerini paçalarının arasında verin. Çocuk kımıldayamaz heeç kımıldayamaz ! Hemen çükünü elime alır kapçığı çektimmiydi milini vurur atarım kıskacı. bıçağı vurrum. tamam diyordu sünnet bitti ! On dokuz sayıyı sayana kadar ben çocugu sünnet ederim 😭eli çabuk yaptığı işle övünüyor sanki yaptığı işten zevk alır gibi anlatıyor du. Bense heyecandan korkudan bir köşede kasılıp kalmıştım. Ne bileyim sabah beni sünnet etmek için geldiğini 😳anladığımda çok geçti. hadi bakalım sünnet olacaksın ve bir anda üstüme atlayıp yakaladılar kaçamadım. Sünnetliği giymiş buldum. Ama yıkıyorum ortalığı kaçmak için duvarları tırmalıyordum adeta. Ne kadar bağırıp tepinsem de biri kolumdan tutup... kirvenin kucağına oturttu. İnemiyorsun kaçmaya çalışıyordum ama nafile. Çok geçmedi dediği gibi kollarım paçalarımın arasına soktular. Bide baktım ki ne olduğunu anlayamadan bacaklarımı iki yana açmış bekliyorum. Kolumu çektikçe daha çok açıyordum bacakları pipi ortada kalakalmış 🙁 herkes toplanmıştı. Aletleri falan görüyordum ustura kıskaç falan. Aklım çıkmış tı ama hiç bir yerimi kımıldatamıyorum hele elini atıp çektiğinde koparacak gibi. Sündürmüştü. Ağlamaya başladım. acıyor ki nasıl her şeyi hissediyorum çok sürmedi ucundan bir mil soktu falan derken şak diye kıskacı attı ki. Acıdan duramıyordum. ağzıma bir kaç lokum verdiler mi... gözlerim büyümüş o şaşkınlıkla ona kadar say dedi ağlaya ağlaya sayıyorum derken daha beş demeden usturayı çekiverdi 😩🥴cazttt diye bir acı hopladım yerimden. yandımmm diye bağırıyordum kesip atmıştı. hala kollarımı tutuyorlar sarıp sarmaladı... yatağa yatırdılar 🧿😢
Sünnetinizi hatırlıyormusunuz? En çok kaç yaşında olmuştu neler hissettiniz?
6
8
Görüşünü yaz