Babalar Günü'nün değerini gerçekten bildiğinizi düşünüyor musunuz?

Formalite icabı kutladığınız bir gün mü? Yoksa gerçekten önemini ve değerini kavramanız gerektiğini ve babaları sadece 1 gün değil, 365 gün değerini bilmeniz ve buna uygun davranmanız gereken bir günün özel temsiliyeti mi?

Erkekler hayat boyu zorluk görüyor, üstlerinde o kadar büyük bir yük var ki. Şimdilerde bu yük birazcık hafiflemiş olsa da halen daha büyük bir yük var.

Mesela bir örnek vereyim. Erkekler kadınlar gibi değildir. Erkeklerin üzerinde çok büyük sorumluluklar vardır. Erkeğin çalışıp çalışmama gibi bir seçeneği yoktur. Erkek iş aşırı kötü de olsa çalışmak zorundadır. Eskiden erkekler bu açıdan çok daha zorlu bir hayat yaşıyordu. Şu anda da var bu durum ama daha az.
Bir başka örnek askerlik. Askere giden erkeklerin çoğunun psikolojisi bozuluyor. Psikolojisi bozuk olan bir insan, başka insanlara da iyi davranamıyor ve insan ilişkileri zayıflıyor.18 ay, 15 ay gibi sürelerde askerlik yapılıyordu eskiden ve kötü şartlar altında. Askerlik tabi ki ülkemizi korumak için yapılmalı buna bir şey demiyorum ama şartları iyi olmalı veya askerlik isteğe bağlı olmalı, çünkü bu polislik gibi bir meslektir. Eskiden şartlar o kadar iyi değildi.

Genelde eskiden askerlik yapanlar askerliğin çok zorlu ve yıpratıcı olduğunu söylüyorlar.
Buna benzer bir sürü zorluklar yaşıyor erkekler hayatları boyunca. Ondan sonra benim babam niye sinirli, neden bana insanlar içinde bağırdı, neden şöyle yaptı böyle yaptı diye yorumlara yazanlar var. Bakınız bu son 2 gündür, babalar günü konularında hep bu yorumları görüyorum. Çünkü babanızın psikolojisi ve hayat şartları güçlü değil arkadaş. Psikolojisi bozuk insan, psikoloji bozar. Babalarınızın hakkını gerçekten savunuyorsanız, erkek haklarını da savunun o zaman. Empati yapın. Çünkü babanız da bir erkek. Sağlıklı aile ilişkileri için bu şarttır.
Ve bu sorunların çözülmesi için, erkeklerin hayat koşullarını iyileştirmek yerine; onlara hayatı daha da zindan etmeye çalışan feministler ve feminizm ideolojisi var. Yani işler daha da kötüye gidiyor.
Erkeklerin düzelmesini mi istiyorsunuz. O zaman maskülist olmalısınız. Erkek sorunlarını, mağduriyetlerini azaltmak ve erkeklerin hayat koşullarını iyileştirmek zorundasınız.

Bütün babaların babalar günü kutlu olsun.
7
6
Görüşünü yaz