Kardeşim nasıl düzelir? ailecek çok üzülüyoruz, bu çocuk neden böyle yapıyor?

Çok kötü bir çocukluk geçirdik. Sürekli anne baba kavgası... Annem kardeşimi çok döverdi. Yaş zamanla ilerledi, kardeşim 15 yaşında oldu. Ergenliğiyle birlikte, biz ailesinden nefret ediyor. Zamanında mesleki hedeflerini dile getirdiğinde babam olamazsın, yok öyle yok böyle, şu mesleği yap, annem de bunlara katıldı tabii, çocuk hepten bozuldu, en azından ben böyle düşünüyorum. Babam eve gelsin istemiyor, annem yalvarıyor öpeyim koklayayım sarılayım diye, kadını geri itiyor geri çık uzak dur benden diye bağırıyor. Küçük kardeşimiz var ondan da nefret ediyor. Psikolog sayesine yine biraz aile ortamı oluşturduk ama babam iş sıkıntıları, annem de kendi sıkıntılarını anlatınca çocuk bağırdı kendi sıkıntılarım var bana ne sizin sıkıntılarınızdan beni boğuyorsunuz nefret ediyorum sizden falan diyor. Çocuğu biraz gözlemledim ve biraz konuştuk, büyük ihtimalle olaylar nedeniyle aşırı ama aşırı olgunlaşmış çocuk. 30 yaşındaki biri gibi davranıyor yani. Çok ciddi, otoriter ve olgun. İdealist birisi... Saçları dökülmeye başladı, genetik değil, aksine ailemizin çok güzel saçları var ama çocukta öyle değil... Uyku düzeni çok bozuktu psikoloğun dediğine göre bu tarz olaylardan dolayı öyleymiş, bir de çok zeki bir çocukmuş. Yalnız kalmaya bayılıyor. Biz birkaç günlüğüne şehir dışına gittik o evde kaldı. Bir geldik çocuğun uyku düzeni falan oturmuş. Yalnız kalmak çok ama çok iyi gelmiş ona... Bu çocuk ciddi anlamda bizden nefret ediyor. Niye böyle yapıyor? LGS sınavından sonra dışladık, sevmemezlik ettik hepten kötü oldu. Konu evlenmeye falan gelince çocuk açık açık evlenmem ben diyor, sizin gibi olamam bir kadını da olacak çocuklarımı da bozamam diyor. Okulu sevmiyor, hayattan kopuk, ama okul Başkanı. Arkadaşlar gerçekten çok üzülüyoruz, bu çocuk nasıl düzelir? gerçekten çok üzülüyorum özellikle ben...
Kardeşim nasıl düzelir? ailecek çok üzülüyoruz, bu çocuk neden böyle yapıyor?
2
1
Görüşünü yaz