Eşiniz kısır olsaydı evliliği devam ettirir miydiniz?

ya da yeni birinle evlenip bir bebeği hayatınıza dahil mi ederdiniz?

0|0
2847

En İyi Erkek Görüşleri

• İnsan, evlilik hayatında elbette çocuğu veya çocukları olsun isteyebilir. Fakat insan, istediği ve dua ettiği şeyin kendisi için hayr mı şer mi olduğunu bilemez. Onun için eşler çocuk için değil, hayr için dua etmelidir. Eşler çocuk için değil, fâni olan ömürlerini huzurlu bir şekilde güven içerisinde geçirmek için evlenmelidir.
    Evlenmeye karar verdiğim insan, benim şu fâni ömrümü onunla birlikte huzur içerisinde geçireceğime inandığım değerli bir insandır ki onunla hayatımı birleştirmeye, yani eş olmaya, evlenmeye karar vermişim. Değil evlilik hayatı içerisinde ayrılmak, evlenmeden önce bile kısır olduğunu öğrensem ondan ayrılmayı aklımın ucundan bile geçirmezdim. Hatta bu tür durumlar benim ona daha da çok bağlanmama, daha da çok sahiplenmeme sebep olurdu.
    Hayat bu.. Hastalık olur, zorluk olur, gözyaşı olur, sıkıntı olur.. Bunlar olmazsa imtihan nasıl olur?
    Velhasıl kelam.. Hayatta her şey olur da, yeter ki insan karakter ve vicdan olarak kısır olmasın.

1|0
    0|0
  • Eşim kısır diye boşanacak mıyım? Ya da kalkıp yeni biriyle evlenip bir bebeği neden o kadının gözü önünde hayatıma dahil edeyim?
    Aptallık, akılsızlık, cahillik ve vicdansızlıktır bu!
    Hemfikir olursak evlat ediniriz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Iyi günde kötü günde duye imzayı atmış isem hiç nir şeyi problem etmem. Bende kısır olabilirim çünkü. Ne fark eder.. bebeğimiz olmaz ya da evlatlık almaya çalışırız vesselâm.

0|0
    0|1
  • Allah korusun ben çok üzülürüm sanirim. Ama çocuk edinirim benim için fark etmez

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2645
  • Evet ettirirdim. ondan cocugum olmasa da olur, damizlik gozuyle bakmam ki ona :)

0|0
    0|0
  • eşimle devam ederdim çünkü zaten anne olmak istemiyorum

0|0
    0|0
  • Üzülürdüm tabiki ama ayrılmazdım her şey çocuk değil

0|0
    0|0
  • Ondan çocuk istediğim için değil, onu sevdiğim için evlendim. Aydilmazdim :)

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum. Belki

0|0
    0|0
  • Sevdiğim adamı bırakmazdım..

0|0
    0|0
  • Devam ettiriimr

0|0
    0|0
  • Çocuk istiyorum olamayız. biter.

0|0
    0|0
  • Allah kimseye yaşatmasın. ettiririm. evlat ediniriz.

0|0
    0|0
  • Devam ettiririm tabii. Evlat ediniriz.

0|0
    0|0
  • Ettirir evlatlık alırdım

0|0
    0|0
  • tabikide onunda sadece cocuk için evlenmedim ki aşık oldugum için evlendim sacma soru bnce

0|0
    0|0
  • Devam ettiririm yani kader kısmet herşey

0|1
    0|0
  • ederdim...

0|0
    0|0
  • emin değilim.

0|0
    0|1
  • Yarı yolda bırakmak bana yakışmaz

0|0
    0|0
  • Zaten çocuk istemiyorum devam ettiririm

0|1
    0|0
  • Hayırrr

0|0
    0|0
  • Kısır olsaydı onunla evli kalırdım

0|0
    0|0
  • Devam ederiz sorun degil sevgimiz kısır degil cok şükür..

0|0
    0|0
  • Evlatlık edinirdim

0|0
    0|0
  • illa kendi çocuğumu istersem bir donör bulurum devam ederim birlikte yaşamak istiyosam evlendiğim erkekle

0|0
    0|0
  • Elbette

1|0
    0|0
  • Evlenmezdim sanırım bilemedim dua ederdim onun yerine ya da evlatlik

0|0
    0|2
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Hayır devam ettirmem. Canım kısır istedi

0|1
    0|0
  • Evlatlık alınabilir sanki

0|0
    0|0
  • ederdim.. kısır olması onun suçu değil.. aynı şey benimde başıma gelebilir.. ve terk edilseydim bu beni çok üzerdi.. empati kurmak gerek.. sevdiğine bir ömür destek olmalısın

0|0
    0|0
  • ben bu yuzden terk etmeyı gururuma yedıremezdım.. adalıgıma delınaknlılıgıma.. es aldıaysan ıyı gunde kotu gudne..

0|0
    0|0
  • Evliliğimi devam ettirirdim.

0|0
    0|0
  • ettirirdim

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet devam ettirirdim

0|0
    0|0
  • Tam benim aradigim kadın modelinden bir parçacık

0|0
    0|0
  • Evet bir insanı harcamak bu kadar kolay olmamalı

0|0
    0|0
  • devam ederim tabi ki de sonuç olarak illa çocuğum olsun diye üresin diye evlenmiyorum

0|0
    0|0
  • Ettirirdim. Kaderime razı olurdum...

0|0
    0|0
  • Esimi seviyorsam baskasiyla isim olmaz

0|0
    0|0
  • Devam ederdim

0|0
    0|0
  • ben o kişiyi kalbinin güzelliği için sevmişim ve herşeyini kabullenmişim benim için sorun olmazdı

0|0
    0|0
  • Ettirirdim

0|0
    0|0
  • Cocuk hersey demek degildir. Evlilikler cocuk ile yuruseydi cocuklu eşler ayrilmazdi.

0|0
    0|0
  • Eşim kabul etmezse evlenmem

0|0
    0|0
  • Evet devam ettirirdim

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok, evlatlık edinebilirdik.

0|0
    0|0
  • Devam ederim tabi ki.

0|0
    0|0
  • Güzel ve sığ insanları ayıran belki de en önemli soru. Hastalıkta ve sağlıkta yanında olurum inşaallah.

0|0
    0|0
  • Gerçek sevgi varsa bırak kısırlığı seks olmasa bile ayrılmaz gerçek seven aşıklar

0|0
    0|0
  • devammm

0|0
    0|0
  • Ederim belki kimse inanmaz ama ederim ben onu her koşulda kabullenmisim çocuk olsada benim olmasa da

0|0
    0|0
Daha Fazla
21

Benzer Benceler

Yükleniyor...