Benim çocuğum zor diyen var mı? Ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz?

Doğru söylemek gerekiyo bazı anneler çok şanslı değil. Bebekleri veya çocukları "zor" oluyorlar. Onlardan biri benim. Arkadaşlarımın çocuklarına kıyaslandığımda fark bariz ortada. Bebeğim 14 aylık. Bizde başından beri ve hala süren gaz sorunumuz var, reflü vardı azaldı, çok hareketli, çok aşırı meraklı, istekleri çok, hasta olduğunda çok mızmız, gazdan dolayı gece saat başı uyanabiliyo, dışarıya çıkacağımızı anlayınca üzerine montunu giymek istemiyor, çok sabırsız yani, uykusu gelince ayrı bir miz miz, çok ilgi istiyor.. . Şimdi diyeceksiniz her çocuk öyle !! Bence elinizi vicdanınıza koyun (acıyın bana 😂) şu örnekleri okuyun ne demek istediğimi daha iyi anlicaksınız : bulaşık makinesini gören bir çocuk biraz dokunur hareket etmeye çalışır o kadar , ama benim ki hiç akla gelmeyecek şeyler yapıyor, illa alt sepeti çıkarıp içine girip, içindeki dönen aparatı döndürecek ıçine keşfedecek, ya da ben blenderi çalıştırdığında taa salondan koşup mutfağa geliyor illa ona dokunacak , valla genelde çocuklar böyle bir sese koşup gelmez bu nasıl bir merak anlamadim
Ilgi çok istiyor diyorum ya , diğer çocuklar tek başına oynar , ama benimki illa ben onu oynaticam. Avmlerde oyun yerini taa kaç metre öteden farkediyo kendini araban atiyo oraya gidebilmek için. Arkadaşın çocuğu bırak oraya gitmeyi istemesi , farketmiyo bile oyun yerini..
Şikâyet ettiğimden değil. Ben memnunum bebeğimden. Artıları da çok diğer çocuklarla kıyaslandığımda. Övmek için demiyorum ama zeka yönünden biraz ileri görünüyo. 1 aydır kare üçgen yıldız gibi parçaları doğru yerlerine sokuyo. bir kere söylediğimiz bir eşyanın ismini unutmuyo. Onu bana getir diyince getiriyo. Vs vs.
Güncellemeler:
5 ay
Açıkçası çocuğum 10 çocuğa bedel çok yoruluyorum , şikayetçiyim zannedecekler diye paylaşmıyorum ama çok yoruldum. Sabır diyorum... beni anlayanlar varsa bu bile beni rahatlatacak. Yalnız olmadığımı bilmek istiyorum.. :((( benim çocuğum kesinlikle zor bir çocuk (çünkü bazen anneler kendinden şüphe edebilir ben mi beceremiyorum anneliği, sorun bende mi diye, hayır değil kesinlikle)
Benim çocuğum zor diyen var mı? Ne gibi zorluklar yaşıyorsunuz?
11
1
Görüşünü yaz