Dış dünyayla bağı kopuk olan çocuklar nasıl sosyalleştirilebilir?

-Aile üyeleri dışındaki hiçbir insan ile iletişim kuramayan, çekingen ve utangaç çocuklar için neler yapılabilir?
Dış dünyayla bağı kopuk olan çocuklar nasıl sosyalleştirilebilir?
#GöktenDüşenAşk

0|0
108

En İyi Kız Görüşü

• Kreş, kurs bu tarz yerlere göndererek sosyal olmasını sağlanabilir.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Çocuğun atipik otizm olmadığını nereden biliyoruz mesela? Bu yeterlilikte miyiz? Hayır.
    Profesyonel bir yardım alınmalıdır. Kafanıza göre işler yapıp çocuğu iyice hayattan soğutmayın.

0|1
    0|0
  • Neye bağlı olduğuna bağlı çocuğun yanında bağırıp çağırıp kavga ederseniz o çocuk içine kapanık olur bende öyleydim halada öyleyim. Çocuğa onu yapma bunu yapma demeyin. Yaptığı iyi şeyleri övün aferin sana ne güzel yaptın çok yeteneklisin harikasın gibi. Bu ona özgüven kazandırır. Yanlış yaptığı şeyler için kızmayın sadece uyarın bunu böyle yapman çok yanlış şöyle yapalım, böyle yapalım gibi şeyler söyleyerek.

0|0
    0|0
  • Bir pedagog yardımı alınmalı. Çocuğun yaşıtları olan kurslara yazdırmalı ve aile içinde baskı uygulayan varsa onu uyarmalı.

0|1
    0|0
  • eger o cocuklar sosyallesmezse dıs dünyaya cok saf yaklasırsa ilerde çok canları yanar.

0|1
    0|0
  • Ben hallederim

0|0
    0|0
  • Ortamlara sokulup sevdirilmeli

0|0
    0|0
  • Bir pedegogdan yardim almak gerekir.

0|0
    0|0
  • Hobi edinmeli

0|0
    0|0
  • Kurslara göndermenin faydası oluyor ve tabi öz güvenini kazanması için motive etmek gerekli..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Öncelikle çocuğu bir parkta ve yakınında durup oynaması için bırakın. Onun dışında başka bir çocukla oynayın ve kendisini de o gruba dahil edin. Bu eylemi bir kaç kere beraber yapın ve sonra siz gruptan çıkın. Yavaşlaması çevresinde çocuk sayısı artınca siz ge başka bir bireyde gruba katılsın

0|0
    0|0
  • Valla muhtemelen o cocuklari kendi yas grupplari ile bas basa birakmak lazim..
    İlk baslarda ortamda aile bireyleri anne baba bulunabilir sonra cocuklarlar bas basa birakilmalidir..

0|0
    0|0
  • Çocuğu kendi akranları ile aynı ortama koymalısınız. Sevgi Evleri'ne götürün mesela.
    Ya da çocuk utangaç değildir de, karşısındaki kişi ile ne konuşacağını ona ne söyleyeceğini bilmiyordur. Ben de öyleyim mesela. Arkadaşlar arasında gıkım çıkmaz. Ne söyleyeyim, ne anlatayım hiç bilmem. Ancak bir iki anım vardır, onu söylerim o kadar. Muhabbeti devam ettiremiyorum maalesef. Çocuk da böyleyse eğer, onu alın bir spor kulübüne yazdırın ya da sanat kursuna mesela. Her ne yapıyorsanız bir an önce yapın ileride çok zor oluyor düzelmesi. Kendimden biliyorum.

0|0
    0|0
  • Bende öyleyim ya kızlarla hiç konusamam içine kapanık utangacım cevabını bulunca banada söylernisin tişekkürler

1|0
    1|0
  • Bu konuda bir fikrim yok

0|0
    0|0
  • Kreşte yaşıtlarıyla sosyalleşebilir.

0|0
    0|0
  • Kreşe yazdır yaşıtlarıyla sosyalleşsin

0|0
    0|0
  • Hangisini söylememi istersin