Minik Mertcan hayata gözlerini yumdu. Bir çocuğun, bir insanın hayatı bu kadar mı ucuz??

Mertcan'ı hatırlıyor musunuz bilmiyorum.. Henüz 6 yaşında.. Babası tarafından, Ödevlerini yapamadığı gerekçesiyle Elektrikli Süpürge'nin Demir Borusu ile dövülerek Ağır yaralanan Mertcan Dün Hayata Gözlerini yumdu.. babası ise, Oğlum yüksek bir yerden düştü diye ifade verdi. Biz artık bıktık, Türkiye'de, 21. YY. 'da hâlâ bu tür şiddet olaylarını izlemekten ve her olay sonucunda sorumlunun Serbest Bırakılması gibi şeylerden.. Benim ülkemin yöneticileri 2 tane poşetin peşinden bu kadar Paragöz davranmak yerine 6 yaşındaki mertcan'ı korusaydı.. Bir Çocuğun, bir insanın hayatı bu kadar mı ucuz?Minik Mertcan hayata gözlerini yumdu. Bir çocuğun, bir insanın hayatı bu kadar mı ucuz??
Güncellemeler:
Market Poşetini söyledim çünkü;
Haftalarca Televizyonlarda Poşet ile ilgili Tartışmalar yapıldı. Fakat Ankara'da olan Tren Kazasını konuşan yok! Çorlu'da ki tren kazasını konuşan yok! CHP veya İYİ parti'ydi, Meclise Tekirdağ'da ki Kazayı araştırsınlar diye öneri sundu, AKP ve MHP tarafından reddedildi ve kazanın sorumlusu olarak YAĞMUR suçlandı!

1|1
115

En İyi Kız Görüşleri

• Ben yurt dışında yaşıyorum. Burda evet bazı insanların çocuklarını haksız yere ellerinden alsalar da. Böyle olaylar çok nadir yasaniyor burda bir sistem var devlet en ufak bir şeyde bu bir şüphe bile olsa çocukları korumaya alıyorlar.. bence türkiyedede böyle bir sistem olmalı. O yavrularimiz bizlere Allahın emaneti. Nasıl kıyabiliyorlar ya Akıl işi değil bunu yapanlar insan olamaz

1|0
    0|0
  • Bu tip aile içi olaylarda anında müdahale edip koruma sağlayacak teknoloji de düzenekte yok halihazırda maalesef... İnsanların psikolojisi bozuk.. Sorunu temelde çözmek gerekir. Devletin yapabileceği şeylerin başında toplum psikolojisini yakından inceleyip zorunlu tedavi süreçlerine yöneltmesi gelirken, diğer yandan mevcut cezaların caydırıcı seviyelere yükseltilmesi gelir.
    Vicdanı olmayan bir insan müsveddesine bunlar bile kâr etmez ancak yapılması gerekenler acilen uygulanmazsa ülkece sonumuz kötüye gidiyor...

2|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu haberi dün akşam gördüm ve zor dinledim spikeri. Küçük çocukların dayak yemesine dayanamıyorum, o küçücük bedenlere nasıl el kaldırabiliyorlar, vicdanınız nasıl elveriyor. A işte ölmüş çocuk, dayaktan ölmekten bahsediyoruz, ne kadar ve nasıl vurdu Allah bilir. Böyle haberleri okuyunca çocuğu olmayan, sağlıklı bir bebekleri olsun diye aylarca, yıllarca hastanelerde koşturan anne babalar geliyor aklıma. Allah'ın hikmetinden sual olmaz elbet ama bazen de "neden" diye sormadan edemiyor insan. Tamam bu çocuk o babanın sınavıydı, onu yetiştirmekle yükümlüydü ya da istediği halde çocuk sahibi olamamak başka bir ailenin sınavı, o da tamam ama bu çocuğun sınavı neydi yarabbim? Çocuk ya, çocuk...

1|0
    2|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Çocuğun normal fotoğrafı yok resmen. Ya yüzü gözü mor veya şiş. Saçma sapan haberler yerine bunlar yayınlanmalı ve bunu yapan pisliğe konuşma, kendini savunma hakkı bile verilmemeli. Vicdansız köpekler

1|0
    0|0
  • Ahh yavrum benim ne kadarda masummus😔 Elleri kirilsin o serefsizn

1|0
    0|0
  • domostes 20 lirayken 40 lira oldu buna bitbit eden yok posete ediyorlar ama turkiye boyle maalesef olen sehitlerimizin adini degilde rihanna yi beyoncu u biliyoruz ben dahil :/

0|0
    0|0
  • Ne yani bu insan bide ceza almadı mı? Büyük utanç..

1|0
    0|0
  • Bir baba evladına bu nasıl yapar ki..

1|0
    0|0
    • Baba mı? Rabbimin huzurunda o çocuğun hesabını nasıl verecek? Allah'ın Azabı Üzerine Olsun🙏

• Maalesef canım

1|0
    0|0
  • Spermi olan kendine adam diyor

2|0
    0|0
  • Şiddetin durdurulması için insanlara ne enjekte edeceklerse yapsınlar artık. Şiddet dürtüsü sonlandırılmalı

1|0
    0|0
  • Aynen günlerce poset fiyatlarini konusurlar kinarlar boyle olaylari es gecer bu gerizekali millet... ben avrupda yasiyorum yillar once poset parali oldu bir kez olsun konusulmadi... Allah böyle babalarin belasini versin

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Medyası en yalancı ülke sıralamasında birinciyiz... O yüzden poşetti zarttı zurttu ucuz gündemler ile asıl böyle insanı derinden etkileyen, kadın şiddeti, ihmal yüzünden oluşan kazalar, minik bedenlere yapılan travmalar hep ört bas edilir... Çok üzüldüm gerçekten çooook hemde

1|0
    0|0
    • bir yıl almanya da yaşadım wc lerinde taharat borusu yok yani götleri boklu, bizim götümüz temiz ama trenlerimiz bok gibi... bu arada almanya da 900 bin nüfüslü şehirde bile markete tramvayla gidebilirsiniz... umarımım okurlar yazdıklarımı... arap kültüründen kurtulmalıyız.

• sonuna kadar haklısın, bu ulkede doğma haberlerle ınsanlar manıpule edılıyor ve medya bunu ınce eleyıp sık dokuyarak ınsanları kerız yerıne sokuyor.
    Ne ıstedın o çocuktan ne ne ne ne ıstedın :/

0|0
    0|0
  • Nasıl koruyacaktı polis?

0|0
    3|0
    • Aa pardon bu ülkede asayişi sağlayan kişilerin kim olduğunu unutmuşum. Herkes kendi asayişini sağlardı değil mi?

• Bak aslında şu var. Devlet çocukları koruyabilir, hatta suç oranını sıfıra indirebilir. Peki devlet bunun önlemlerini aldığında, biz toplum olarak bunun kaldırabilecek miyiz? Yani devlet sana gelip psikolojik test yapacak ve senin çocuk yetiştirmeye uygun kişiliğe sahip olmadığını söyleyip, çocuğunu elinden alacak. Halbu ki o teste kadar sen hiç bir suç işlememiş, içindeki canavarı asla dışarı çıkarmamışsın. Ama devlet araştırınca içindeki canavarı görmüş. Ne olacak sonra? Not: Bu yöntemler geçmişte dünyada uygulandı. Özellikle komünist ülkelerde.

• Böyleleri evlenmesin zaten. Yazık oldu çocuğa.

1|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...