Mutlu bir çocuk yetiştirmek için ne yapmalıyız?

Mutlu ve özgüvenli bir çocuk için nasıl davranmalıyız? sizce? Mutlu bir çocuk yetiştirmek için ne yapmalıyız?

0|2
1524

En İyi Kız Görüşleri

• ailesinde ki bireyler ne olursa çocukta o olur. anne ile baba baş faktör, abi abla ikinci faktör olarak örnek alınacak kişiler. ailede saygı sevgi varsa hayvan sevgisi aşılanırsa o çocuk kendini geleceğe güven ile ve iyi bir şekilde taşır

0|0
    0|0
  • bence her şeyden önce sevgi göstermek gelir
    benim ailem bana sürekli sevgi gösteriyor ve kendime olan sevgide baya gelişti

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Sevgini ona ver onunla ilgilen ve onunla surekli oyna

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Ona sorumluluk vermeliyiz ve fikirlerini değerli hissettirmeliyiz fikirlerini değerli hissetsinki söylemekten çekinmesin açık olsun sorumluluk verdiğimizde de kendinin geliştirmek için düşünecektir

1|0
    0|0
  • Adem Güneş pedegoji okulunu YouTube den tekrar tekrar dinleyin ve uygulamaya gecirin. Ben cok yardımını görüyorum

0|0
    0|0
  • cocugu "seylerle" degil hislerle mutlu etmek gerek. Ona en pahali oyuncak almak yerine onu mesela luna parka goturmek. ya da aileyle beraber guzel tatil yapmak. Yani madiyat ile mutlu etmek yerine maneviyati tercih etmeli

0|0
    0|0
  • Mutlu çocuk yetiştirmek için annenin enerjisi çok önemli. baba ilgisizde olabiliyor. ama anne daha mutlu olmalı bence. sevkati daha iyi verebilmesi için. anne önemli yani.

0|0
    0|0
  • Sevgini ver
    Onu say
    Bilgisayar tablet değilde sen olmazsa olmazı ol

0|0
    0|0
  • Sevmek sevmek sevmek
    Anlayış
    Sabır sabır sabır
    Nakit

0|0
    0|0
  • Kendimi onlara adadım bundan sonraki hayatları onlara kalmış 😌

0|0
    1|0
  • Sorunlari olan dertli mutsuz aileler mümkünse çocuk yapmasinlar.

0|0
    0|0
    • Yani çocuğa gelecek vaat edebileceklerini düşünüyorlarsa artık çocuk olsun

• Siz mutlu olmalısınız

0|0
    0|0
  • Onu taktir et değerli olduğunu hissettir.

0|0
    0|0
  • Dinlemek ve hoşgörülü olmak

0|0
    0|0
  • Çok doğru 👏

0|0
    0|0
  • Mutlu olucan ki çocukta mutlu olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• hayatın gerçekleriyle yüzleştirirdim ve hayatın somlulukları ve bedelleri olduğun kararlarını neye göre almasını söylerdim ve ona hayatı uygulamalı bir şekilde öğretirim

0|0
    0|0
  • Soruyu "Zeki bir çocuk yetiştirmek için ne yapmalıyız?" şeklinde cevaplayacağım.
    Bunun için en başta yanlış biriyle evlenmemiş olmanız gerekiyor. Hamilelik döneminde sık sık balık yemek, çocuğun zeki olmasına katkı sağlar. Bilinçaltına yerleştireceğiniz yaşantıyı iyi seçmelisiniz, mesela bebekken sizin kitap okuduğunuzu görürse bu bilinçaltına yerleşir ve büyüyünce kitap sever biri olabilir. Yanında telefona gömülen insanlar olmamalı, duyacağı ve/veya göreceği her olumsuz şey, ilerdeki kişiliğine de yansıyacaktır. Her isteği değil, faydalı istekleri yerine getirilmeli, ağlayınca sözünü geçirebileceğini hiçbir zaman anlamamalı. Bebeklik çağından çıktıktan sonra sadece yemekle değil, bilgi ve şefkatle de beslenmeli, sorgulayan bir beyni olması için keşfetme isteğine engel olmayın.

0|1
    0|0
  • Bu tip bir şehir hayatından uzak ve saygı ila hoşgörü kelimesinin anlamını bütünüyle kavrayabilmiş insanların yoğun olduğu bir yer ayarlanmalı. Aile önemli olduğu kadar ne gibi bir hayatta ve ne tip insanlarla büyüyeceği, gelişeceği de çok önemli.

0|0
    0|0
  • mutlu bir çocuk yetiştirmek için ülke değiştirmen lazım
    çocuk küçükken mutlu kalsa bile
    büyüyünce size isyan edecektir neden buradayız diye...

0|0
    0|0
  • extra olarak dağcılık ve kamp okuluna gönderirdim dünyanın farkına varması için :D

0|0
    0|0
  • Bide iyi eş seçmesini öğretin, elin kızı ya da erkeği koynuna girince anne babayı unutmasın 😊

0|0
    0|0
  • Çocuk ilği ve yapacagını desteklemekle özgüven sevği ile de mutlu olur. şımartmak değil her istediğini yapmak değil ögreterek ve anlamını anınsatarak

0|0
    0|0
  • Mutlu bi'ailede olması şart
    Yoksa , istersen evi park alanına çevir nafile

0|0
    0|0
  • Aile içi huzursuzluk olmadığı sürece bence topluma faydalı bir birey yetiştirmek çok kolay

0|0
    0|0
  • Dürüst ve dogru olmayı ögretelim en önce iyi bir insan olmayı

0|0
    0|0
  • kocanla çocuğun önünde tartışmaya girme sen nasıl olursan çocuğunda sana özenir

0|0
    0|0
  • Hatun için konuya girdim.. Ama göremedim ;(

0|0
    0|0
  • onu anlamak dinlemek ve doğruyu aktarmak

0|0
    0|0
  • Mutlu bir Aile olmak şart

0|0
    0|0
  • Önce saygıyı bilmeli