Tırnak yiyen çocuğa nasıl davranılmalı?

Tamam çok tatlısın ama tırnak yenmezzz
Tamam çok tatlısın ama tırnak yenmezzz
Bu illetten kurtarmak mümkünmü?

1|2
2812

En İyi Kız Görüşleri

• İtiraf edeyim bir ay öncesine kadar bende yiyordum bir aydır güzelce uzamaya başladı genellikle stresliyken tırnak yiyerek ya da saçımla oynayarak o stresi yaşardım annem stresi gidermem için bir yumuşak küçük top aldı

0|1
    0|0
  • Ellerini başka bir işle meşgul etmeli. Genelde insanlar stresteyken veya boşluğa düştüklerinde bu tür eylemlere yöneliyorlar.
    Çocuğa "tırnak" kavramını hatırlatmamalı. Hatta çocuk tırnaklarını yerken bile "tırnağını yeme" şeklinde uyarmamalı. Yaşının kaç olduğuna bağlı olarak dikkati başka bir yöne çekilmeli. "Hadi gel seninle ne oynayacağız" veya " şunu tutup kaldırır mısın canım?" şeklinde elini kullanacağı görevler verilmeli.
    En önemlisi de tırnakları uzamadan kesilmeli.
    Ben de tırnağımın kenarındaki etleri yiyen bir çocuktum 😊

0|1
    0|0
    • O etleri ben halen kemiriyorum🙈

• Eig için teşekkürler 😊

• Ricalar hocaam🌹

En İyi Erkek Görüşleri

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 26

• Çocuğa tırnaklarını yeme diye uyarma yapılmamalı sürekli çocuk inatlaşıp daha çok yiyor. Üstünde fazla baskı oluşturmadan bıraktıracak yöntemler aramalı.

0|1
    0|0
  • Benim kuzenim 4 yaşında yiyor ben ona herşeye tırnaklarını yediği için olmuş diyorum bir hasta görse bana soruyor ona nolmuş diye bende tırnaklarını yemiş hasta olmuş diyorum dizide birine bişey olsa tırnaklarını yemiş bak sen yeme diyorum biliyorum yalan söylemiş oluyorum ama işe yarıyor tırnaklarını yemesi onu kandırmamdan daha kötü 😂

0|1
    0|0
  • Acı cila denilen bir oje kullanılıyor bunun için ama bu kalıcı bir çözüm değil. İlgisini o sırada başka bir yöne çekmek "Yapma" demekten daha iyi. Çünkü çocukların büyük bir kısmı bu hareketi dikkat çekmek için yapıyor

0|1
    0|0
    • İlgisini başka yöne çekmek çok başarılı bir yöntem evet.

• Stresini azaltacak ya da stresle başa çıkacak yöntemler öğretilebilir.
    "Elini ağzına götürme" "Tırnağını yeme" demek daha olumsuz sonuç verebilir. Farkettigimiz zaman başka yöne çekmek unutturmak daha makul. Tırnakları gibi kolay ulaşılır başka bir şey bulunabilir kendini baskı altında hissettiği zaman onla oyalanabilir.

1|1
    0|0
    • Bu yöntemi bir çok noktada bende kullanıyorum😊

• Alışkanlığından kurtarmak için acı ojeler kullanılabilir ama daha derinlemesine çözüm bulmakta fayda var...

www.mailce.com/...eyi-onlemenin-5-etkili-yolu.html

0|1
    0|0
  • İlgisini farklı bir yere çekmek, ellerini süreli meşkul etmek gerekiyor. Dışardan yapılan sözel müdahaleler onu yaptıgı şeye daha çok bağlar. Bundan kaçının

0|1
    0|0
  • doktor yegenime, annesinin istegi uzerine, igrenc resimlerle birlikte net bir ifade ile tirnak yememesi gerektigini anlatmisti! yegenimse olayi tirnaklarini yiyerek dinlemisti😄😄😄
    kucuk yasta ne istedgni biliyo sipa😄😄😄

0|0
    0|0
  • Eline terlikle vurmaktan başka çözümmyok kendimden tecrübeliyim

0|1
    0|0
  • Önce neden bu davranışı yapıyor onu öğrenmek gerekli sonrasında çözüm üretilmeli. Sebebini bilmeden sonuca ulaşamazsın.

0|3
    0|0
  • Tırnaklarına oje sür. bir yerden sonra yememeye başlıyor

0|1
    0|0
  • Elini ağzından çekmeli sürekli bu kadar pis olduğunu anlatmalı hatta tırnaklarını kesmeli düzenli o zman kemiremez

0|1
    0|0
  • Çocuk ile inatlasmamak gerek. Hatta kim olursa inatlasmamak gerek. O tırnakları yerken ağzına bir acı veya farklı bir tat alırsa bırakabilir.

0|1
    0|0
  • Aci oje ile çözdüm

0|1
    0|0
    • Oldukça meşhurmuş ama ben yeni duydum🙈

• eski sevgilimde vardi 5 aylik tedaviyle birakti

0|1
    0|0
  • Acı oje sürerim :))

0|1
    0|0
  • eline vuracan. anlamazsa parmaklarını kesecen

0|0
    0|0
  • doktora danışsanız

0|1
    0|0
  • Ellerine biber surmek lazim :D acirsa yemezler

0|1
    0|0
  • Profesyonel destek alınmalı pedagog vs

0|1
    0|0
  • Đegil kendimden biliyrm

0|1
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    6

Erkekler Ne Diyor 10

• Bende cok yerdim kucukken. annem aci oje surdu igrenc bir tat geldi agzima bir daha goturmedim elimi agzima.

0|1
    0|0
  • 5 yaşımdan beri tırnaklarımı yerim hala da yiyorum düzelmez bu illet.

0|1
    0|0
  • Acı oje var, kozmetikçilerin hepsinde bulabilirsiniz. Onu sürebilirsiniz tırnaklarına zamanla miğdesi bulanıp vazgeçebilir.

0|1
    0|0
  • Konuşarak zaman içinde bunun kötü bir alışkanlık olduğunu hissettirmeliyiz

0|1
    0|1
  • Bende bilmiyorum yorumlara bir bakayım hacı
    #hacıemre

0|1
    0|0
  • Acılı oje sürebiliriz eczane satıyor.

0|1
    0|0
  • Belli bir yasa gelince bırakıyorlar :)

0|1
    0|0
  • anlatmak lazım

0|1
    0|0
  • tırnak yeme çiçemmm denmeli

0|1
    0|0
  • Guzelce anlatmak lazim hic sagkikli degil

0|1
    0|0
Yükleniyor...