Anne ve babası ayrılacak olan çocuklara bu durum nasıl anlatılmalı?

Anne ve babası ayrılacak olan çocuklara bu durum nasıl anlatılmalı?
Çocuklar için dünyanın en güzel ve en çok hissetmesi gereken şey anne ve babasının arasında ki sevgidir. Bunu çocuklarınızın görüp örnek alacağını bilmelisiniz ve çocuklarınız sizin kaderiniz ile aynısı olmasa dahi bir benzerini yaşayacağı gerçeğini unutmayın.
Peki her şeye rağmen ayrılık kararı aldınız! Bunu o miniğe nasıl anlatacaksınız?

1|1
156

En İyi Kız Görüşleri

• Allah kimsenin başına vermesin çocuk için çok zor ne şekilde anlatılırsa anlatılsın.

0|3
    0|0
  • Pedagog yardımı alınmalı

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşleri

• Kesinlikle profesyonel destek alınmalı.

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir profesyonel eşliğinde anlatılması taraftariyim. ancak iki tarafında çocukla ilgilenmesini kanunla sabitlenmesi taraftariyim. cunku boşandım diyip çocuğu görmeye bile gitmeyen, aman yeniden evlendim zaten o artık benim çocuğum degil diyip reddeden cok kisi var

0|2
    0|0
  • Psikologlar ikisinin de bulunduğu bir ortamda onunla konuşup, bunun normal olduğunu, yine annesi ve babası olarak kalınacagini ve yine onu sevmeye devam ediyor olduğunuzu söylemenizi tavsiye ediyor ama çocuk görseldeki gibi çok küçükse bence biraz büyüyene kadar söylenmemeli. Bir şekilde idare edilmeli...

0|1
    0|0
  • Psikolog yardimiyla anlatilmali okadarda trajedik değil olabilir simdiki evliliklerin cogu yurutulemiyor kotu bir aile ortaminda yasamaktansa anne baba ayri olmali

1|1
    0|0
  • Çocuğuma, aklı başında bizi anlayabilecek bir yaşa gelene kadar söylemeyi düşünmezdim galiba, o Zamana kadar bir şekilde sürdürmeye çalışır ve daha sonra uygun bir dille anlatırım artık..😕

0|1
    0|0
  • Ya üzülüyorum böyle şeylere yazık çocuk küçükken ayrılmasın kimse ya offf hayat ne kötü

0|1
    0|0
  • Bunu hangi akla anlatmayı düşünüyorsunuz çocuk sonucta ne dicek tamam ayrılın mi dicek? böyle anne babaları Allah bildiği gibi yapsın bunların geleceğini hiç düşünüyor musunuz. Hayir 😖

0|1
    0|0
  • Ilk olarak bir uzamana danisilmali bence. Cocogun psikolojisini daha iyi anlayip nasil konusulacagini bilir

0|1
    0|0
  • Çok zor ya profesyonel destek alarak dile getirilmeli bence

0|1
    0|0
  • pedagog eşliğinde. başkası olmaz

0|1
    0|0
  • Allah kimsenin başına vermesin kanka.

0|2
    0|0
  • Dr yardımı

0|1
    0|0
  • Psikolog yardımı gerek.

0|1
    0|0
  • Bitşey anlatmam zamanla alışır.

0|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu binbir şekilde denendi. İnanın çocuklar anlattıklarınızı ve söylenenlerin haklılığını asla kale almıyor. Onlar artık anne ve babası olmadan bir hayatı nasıl karşılayacak onu düşünüyor. Asla anne ve babası olarak varız demeyin. Bir arada değilseniz artık yoksunuz.

2|1
    0|0
  • Anne baba birlikte anlatmalı. İkisi de mutlu bir şekilde tartışmadan çocuklarına anlatarak ayrılmayı seçmeliler

1|1
    0|0
  • En cok onlar zorluk cekiyor

0|1
    0|0
  • Anlatsanda çok etmileniyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...