Kapat

Sırf ağlamasın diye çocuğunun eline telefon veren ebeveynler, sizce ne kadar doğru bir davranış sergiliyor?

Benim kesinlikle tasvip etmediğim durumlardan biriside bu, çevremizde gördüğümüz kadarıyla küçücük çocuklar teknolojinin o büyülü dünyasıyla çoktan tanışmış durumda...
Sırf ağlamasın diye çocuğunun eline telefon veren ebeveynler, sizce ne kadar doğru bir davranış sergiliyor?
Sizce bütün bunların sorumlusu kim?

0|0
2625

En İyi Erkek Görüşleri

• Burada yazıp çizenlerin ne kadarı anne baba bilmiyorum ama. Bizim 2 yaşında bir kızımız var ve maksimum özen gösteriyoruz televizyon telefon ve tablet gibi aletlerden uzak durması için. ama bazen bir nefeslenmek için ya da onun faydasına olan bir yiyeceği yemesi için falan rasgele olmamak kaydı ile onun için eğitici olabileceğini düşündüğümüz bir müzik bir çizgi film açıyoruz kısa bir süreliğine. yani abartmamak kaydı ile arada oluyor kaçarı yok.

1|0
    0|0
    • Bende bir anne olarak böyle bir soru sormak istedim, hem anne babaların fikrini almak için, hemde anne baba olacak gençlerimizin aynı hatayı yapmamaları için bir nevi kapu spotu yaptım diyelim..

• iyi yapmışsın ellerine sağlık...

• Yanlış. Çizgi film açalım izlesin de sussun demekte yanlış. Ne yapacağız biz bu çocuklara?

1|0
    0|0
    • Onların gelişimini olumlu yönde etkileyecek etkinlikler ve hayal gücünü geliştirmesini sağlamak için birlikte kitap okumak en güzeli bence.. Biz bunları yaparsak zaten bizi örnek alacaklar, biz demeden bile yapmaya başlayacaklar.. Çünkü değişik şeyler her zaman daha çok ilgisini çeker çocukların 😉

• Biz onların örnek aldığı modelleriz çünkü :)

• Kesinlikle öyle, çocuklar söyleneni yapmak yerine, yapılanı yapmayı tercih ederler..

En İyi Kız Görüşleri

• Çocuk düşünen biri olarak tasvip etmediğim ama zor durumda kaldığımda herhalde yapacak olduğum davranış 🤣 bazen insanlar o kadar yorgun hissediyorlarki kendini eminim tahammülleri kalmıyor bir şeye ve çözümü bunda buluyorlar. Maalesef üzülerek söylüyorum ki yanlış ama uzak durulması güç bir durum 😞

1|0
    0|0
  • Ağladığı için değil ama bazı günler ödül olarak veriyorum sadece ondada masallar dinleyip öğreniyor zararsız birşey telefon verip oyun bağımlısı olması kötü olur

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• Susmuyo catlicaksa yapicak birsey yok yeğenim kirmizi balik acmadan durmuyo

1|0
    0|0
    • Onu kim alıştırdıysa kırmızı balığa, artık o dirençli bir şekilde tavır sergilerse ancak o zaman telefondan uzaklaştırmayı başarabilir.. Çocuk dediğin çabuk unutur, en fazla 3 gün ağlar ondan sonra başka birseylerin dikkatini çekmesini sağlamak lazım ki, telefonu aramasın bir daha..

• Çocuk aslında anne ve babasını rol model alır kendine.. Onların söylediklerini yapmaktan çok yaptığı şeyleri örnek alırlar kendilerine, bu yüzden önce kendimizi bilinçli bir örnek birey olarak yetiştirmemiz gerekir..

• Kesinlikle katiliyorum cocuk herseyi algiliyo ona göre davranilmali cocugun yaninda anne babanin sergiledigi tavir cok onemli hayat müsterek yeri gelicek anne fedakarlik yapicak yeri gelicek baba fedakarlik yapicak yuva onemli

• Sütten kesilmemiş bebeğe ekmek yedirmek gibi. Zamanı gelince öğrenir zaten. Erken yaşta bu gibi şeylere başlaması asosyal biri yapar.

2|0
    0|0
  • Olumsuz etkileniyorlar, çocukluk ruhunu asla yaşayamayacaklar

1|0
    0|0
  • Ağladığı için istediğini elde etmesi hata. Telefonun verilmesi daha büyük hata

1|0
    0|0
  • 75-85 arası ebeveynler özellikle , kanserler. onlar yüzünden kayıp nesil geliyor

1|0
    0|0
  • Çok hatalı bir davranış.. Çocukları teknolojiye bağımlı hale getiriyorlar.

1|0
    0|0
  • Ćok yanlış yapmayin. Yapilmamslı. Daha cazip birşey verin eline oynasın ćocuk bu kandırmak kolay... 😉

1|0
    0|0
  • ebeveynlerin sorumluluktan kaçma şekli bence, ilgilenmeyip telefonu vermeleri

2|0
    0|0
  • Çok yanlış çocuğun ilerde agresif ve duygusuz olmasını sağlıyor o kadar çocuk olmasını istiyorsun ilgilenmesini de biliceksin

1|0
    0|0
  • Yanlıs bir davranis radyasyon yayiyor telefonlar. Cocuklarin bünyesi zayif oldugundan bizden daha fazla etkileniyorlar.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle yanlış çocuğun hayatını karartiyor beynini koreltiyorlar.

1|0
    0|0
  • Sorumluluktan kaçıyorlar çocuk hissederek öğrenmeye çalışıyor evebeynin ilgilenmesi onunla oynaması gerekirken kendi haline bırakıyor

1|0
    0|0
  • Baba kısmı genelde akşam verir telefonu çocuk sesi duymamak için anne ise işleri hallerderken rahat yapmak için. Çocuğa tamamı ile zarar.

1|0
    0|0
  • Ben döverim yine vermem
    Herşeyi elde edemiyeceklerini anlasınlar

1|0
    0|0
  • Yav he he çok yanlış
    çok biliyorsunuz boşuna götüm götüm felsefe yapmayın birde gerçekler var herkes veriyor.

0|0
    3|0
  • Çocuğun eline vereceksin telefonu sen ne yapacaksın karı koca mercimek mi pişireceksiniz 🤔🤔🤔

1|0
    0|0
  • Enes batur'cu oluyorlar sonra, zeka gerilimi.

1|0
    0|0
  • hayatta yapmam radyasyon bebeğe zararlı.

1|0
    0|0
  • Hepsinin çocuğu otistik olma yolunda

2|0
    0|0
  • Hiç doğru değil

1|0
    0|0
  • Babada annede ikitaraf

1|0
    0|0
  • çok büyük yanlış..

1|0
    0|0
  • Çok yanlış

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Dogru davranis degil ama caresizlik insana herseyi yaptiriyor.

1|0
    0|0
  • Anneler 2 dk nefes alalim diyor.. gördüğüm 5 anneden 4 ü cocuklarinin eline telefon veriyor
    Cocuklar aval aval bakiyor göz temasi yok ruhsuz cocuklar yetişiyor

1|1
    0|0
  • Çocuğu salakgibi bişey oluyor her şeyi ağlayarak elde ediyor o çocuk yanlış davranış

1|0
    0|0
  • Anne babanın sorumluluktan kaçma şekli. Çok yanlış.
    Telefona birşey indirip oyun oynayan çocuğun zeki görülmesi olayı kesinlikle rezalet.

1|1
    0|0
  • Yaşına saygısızlık. Çocuğu o yaşta telefon bağımlısı yapıp ilerde neden böyle diyince ayrı gıcık oluyorum.

1|0
    0|0
  • Derler bitmişse alabilir. çocuk sokağa çıkamıyor tehlikelerle dolu başka ne yapsın. çocuk videoları izliyor zaten.

1|0
    0|0
  • hemen şu an yanımda ağlıyordu
    süpürge sesi indirmiştim telefona onu açınca sustu alıştı artik

1|0
    0|0
  • Oldukça yanlış bir tutum. Bağımlı çocuklar yetişiyor.
    Etrafımda çokça bulunuyor ve sık sık uyarsamda nafile..

1|0
    0|0
  • Hiçte doğru değil. Çocuklarına ilgi sevgi göstermek yerine çocuklarının sağlıklarıyla oynuyorlar. Teknolojikolik haline geliyorlar.

1|0
    0|0
  • o çocuk ilgi istiyo şefkat istiyo sevgi beklerken anne babalar kolay yolu ve yanlış yolu seçiyo

1|0
    0|0
  • simdi 3yasinda cocugun bile elinde tlfon yeterki cocuk otursun kafamiz rahat olsun mantigi yanlis tabiki

1|0
    0|0
  • Çok çok çok yanlış. Zaten bilinçli bir anne babanın yapacağı bişey değil bu bence..

1|0
    0|0
  • çok yanlış çocuğun kişisel gelişimine engel oluyorlar tam bir aptallık

1|0
    0|0
  • ilgilenmeyi bilse gerek kalmayacak telefona

5|2
    0|0
  • Yanlış elbet

1|0
    0|0
  • %0 Doğru davranış.