Eşiniz alışveriş bağımlısı olsa ne yaparsınız?

Kadınlar alışverişe bayılır (ben de) ama erkeklerin de seveni var ama tabii kadınlarınkisi bir tık üstü
işte başlıkta ki gibi bir durumda hangi yollara başvurursunuz 🙄🤔Eşiniz alışveriş bağımlısı olsa ne yaparsınız?
Eşiniz alışveriş bağımlısı olsa ne yaparsınız?

2|3
87111

En İyi Erkek Görüşü

• Daha önce de bu tarz bir soruda paylaşmıştım, tekrar yazayım...

Şu andaki çok değerli sevgilim tarafından her seferinde, binbir bahaneyle kandırılıp:

(-Sevgilim lütfen ama bak, geçen hafta gittiğimizde baktım zaten; sadece alması kaldı, her şey aklımda.

-Sevgilim iki parça bir şey alacağım, 1 saate döneriz.)

beşinci günün şafağında eve geri dönmek ile sonuçlanıyor...

Hayır değerli kadınlar; alışveriş yapmayın demiyoruz, hobi olarak yine yapın ama meslek edinmeyin yani...

Neyse ben bir viski daha alayım en iyisi...

0|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Alışveriş bağımlısı olursa poposu açıkta kalır. İnsan geleceğini de düşünmeli. Savurganlık hoş bir şey değil. Alışverişi severim ama para biriktirmeyi daha çok severim. Mesela yeni düşüncem ayda 2 tane yarım altın yapıp köşeye atmam. Eşime yardımcı olmayı severim. :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 110

• daha önce de belirtmiş olduğum gibi detaylı bir şekilde o anki ekonomik durumumla ilgisi var bu sorunun cevabının ki ekonomik durumum o an itibarıyla iyi ise her hangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ha yoksa mı gene baskı yağmam alamazsın şeklinde elde olmadığı için alamaz zaten :D

0|0
    0|0
  • İhtiyacı kadar alsın ona birşey demem. Fakat böyle her gördüğünü almak isteyen biri olursa sıkıntı. Genelde bu bayanlar Elbiseleri alırlar, 1 kere giyip dolaba mahkum ederler. O bayanlara sözüm, İsraf etmeyin.

0|0
    0|0
  • Sevgiliyle onun alis verisiyle isim olmaz, ciddi yoldaysak o ayri.
    Esimle beraber yapmayi tercih ederim, sonucta ne ka borc o ka sikinti ya da "cimri" biriyle evlenirim bir gomlegi 6 sene giysin, al sana cozum )))

0|0
    0|0
  • Gram alışveriş yapmayı sevmiyorum hatta nefret ediyorum zamanında annem alırdı giyerim çıkardım artik onlarla yaşamadığım için kendim yapıyorum😐. Arkadaşım da benim tam tersi kafayı yiyiyor alışveriş yaparken kanka o mağaza da bakalım bu mağazaya bakmadan olmaz. Ben girdiği ilk mağzadan alir çıkardım şimdi arkadaşım sagolsun bütün mağazaları geziyorum😐😄

0|0
    0|0
  • Kredi kartı hediye ederim ocağımı söndürsün diye oda rahat eder bende

1|0
    0|0
  • Bir çok evliliğin alışveriş alışkanlığı yüzünden bittiğini biliyor muydunuz?
    Acilen alışverişi bırakmalısın

0|0
    0|0
  • Ihtiyaçları alıyorsa şık ve modern giyiniyorsa sorun olmaz. Bakımlı ve şık olması hoşuma gider açıkçası. Ama fuzili alışveriş yapsın asla istemem

0|1
    0|0
  • Biraz da gelin benim konuma destek verin gençler. (Kusura bakmayın link vereyorum)

0|0
    0|0
  • kendi parasını kazanan.. kendisine ve ailesine diyelim sıkıntı yaşatmayacak ölçüde olan bir hastalığa göz yumulabilir..

0|0
    0|0
  • Tüm masraflar benden çıkıyorsa açık olurum para kalmadı bu aylık yeter gibi seyler söylerim herhalde direk yüzüne söylerim

0|0
    0|1
  • her ay belirli bir bütçe veririm ve o ay sadece onu harcar. Komple kısıtlarsan olmaz, her şeyi verirsen yine olmaz :)

0|0
    0|0
  • Çöp poşetlerine sarıp beni batırmadan magzadan uzaklaşırım :)

0|0
    0|0
  • Çok sevmem, ihtiyacım varsa alırım. Bağımlılık iyi değil, bağımlıları sevmem. 😏

0|0
    0|0
  • Ben de alışveriş bağımlısıyım, allah'tan param yok.

0|0
    0|0
  • Yallah psikologa 😊

Zaten zor zor kazanıyoruz ocağıma incir ağacı dikecek vicdansız karı 😊

0|0
    0|0
  • Kendisi çalışıp kazanıp ödediği sürece batmaz. Ama evin gelir kaynağı yalnızca bensem, ne kadar yüklü kazandığımın bir önemi yok, dozunu kaçırmamalı.

0|0
    0|0
  • Abartmaması konusunda uyarırım. Dinlemezse evliliğimi gözden geçiririm. Para basmıyorum ben oturduğum yerde.

0|0
    0|0
  • Bağımlı ise çekilmez gerçekten bir süre sonra sabrım kalmaz, mağaza mağaza gezmekten

0|0
    0|0
  • Valla ayın sonunu düşünmüyorsa düşünmesin kendi bileceği iş :D

0|0
    0|0
  • imkanlar dahilinde alışveriş yapabileceğini söylerim dinlemezse kısıtlarım kafasına göre takılmak yok :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    90

Kızlar Ne Diyor 86

• Benim sevdiceğim benden daha düşkün alışverişe fakat elektronik alanda :D
    Tek çözüm yolu bana sorması alışveriş yapmadan önce, birlikte karar veriyoruz. O an iyiysem tamam ypabilirsin diyorum diğer türlü ise "Fazla harcama yapıyorsun sanki :/" diyorum :D

1|0
    0|0
  • İflas ederdik kesin 😂 ben zaten alişveriş delisiyim Allah’tan eşim öyle değil 😂

1|0
    0|0
  • psikologa gideriz bu bir hastalik.. insan elindeki para yi ve harcamasini iyi yapmali sevilr bende severem ama maddi gücümü zorlucaksa bunn icin baska sorumluluklar altina gireceksem borc kredi gibi ve engelleyemiyorsam alisveris yapmayi altinda baska sorunlar yatar

0|0
    0|0
  • Ben alışveriş bağımlısıyım eşim de benim bu halimi seviyor.

1|0
    0|0
  • tedavi ederdim. ilk olarak çivi çiviyi söker mantığını dener alışverişe birlikte dalardık hasta psikolojisini anlamak lazım :D

0|0
    0|0
  • Hiç katlanamam açıkçası. Ben alışveriş bağımlısı olmadığım ve hattâ alışveriş yapmaktan nefret ettiğim için eşim olacak insanında alışveriş bağımlısı olmasını istemem.

0|0
    0|0
  • Ben mecburiyet hariç sevmediğim için , onunla birlikte alışverişe gider gereksiz ve kalitesiz şeyler almasını engellerdim..

0|0
    0|0
  • Alışveriş konusunda kimse benim elime su dökemez herhalde. Allah benim eşim olacak insana sabır versin, alışveriş yüzünden biz çok kavga ederiz 😄

0|0
    0|0
  • Eşim alışveriş bağımlısı olamaz izin vermem ben onun yerine de olurum 😀

0|0
    0|0
    • ahahaha uyanık seni 😀

• Ben sadece elektronikte markaya bakıyorum birde çok beğendiğim memnun kaldığım bir makyaj malzemesi veya parfüm olursa hep aynı almaya özen gösteririm artık şansa begendigimin markası ne ciktiysa onu alırım 😊

• Benim eşimin pek alışveriş bağımlısı olacağını zannetmiyorum :P Olsaydı onu kısıtlamazdım. Zaten alacağı şeyler belli.

0|0
    0|0
  • Birlikte alışverişin dibini ve aynı zamanda kafayı buluruz ♥

0|0
    0|0
  • Yapılan araştırmalarda erkekler kadınlardan daha fazla alışveriş yapıyor.
    Kadınların göze batma sinin nedeni ise oyalanmalari ve kararsizliklari dogal olarak harcanilan vakit kaybidir aslında.

0|0
    0|0
  • Ben nedense alışveriş yaparken çok sıkılıyorum ya 😂

0|0
    0|0
  • erkeklerin alışveriş deliliğide bir başka 😁 ben babamla gitmem alışverişe neden ölümdür o gün o alışveriş 😂

0|0
    0|0
  • Beraber tüm dukkanlari talan eder maasimizi catur cutur yerizz😍

0|0
    0|0
  • Ben istemem kesin olay çıkar düzeltmezse eğer normal yap ama bağımlı olma Fuzuli olmasın ihticayı olanı kadar

0|0
    0|0
  • Hoşuma giderdi kendine bakan biriyle evli olmak gurur verir

0|0
    0|0
  • Onun benim param yok herkes sever ama uyumlu olmalı insan ayağını yorganına göre uzatmalı bence

0|0
    0|0
  • Boşarım tüm maaşımız onun alışverişine mi gidecek. Hesap kitaptan anlamayan insanlardan hoşlanmam.

0|0
    0|0
  • Zora sokacak kadar seviyor ve savuruyorsa sorun olur

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    66
Yükleniyor...