Eşiniz alışveriş bağımlısı olsa ne yaparsınız?

Kadınlar alışverişe bayılır (ben de) ama erkeklerin de seveni var ama tabii kadınlarınkisi bir tık üstü
işte başlıkta ki gibi bir durumda hangi yollara başvurursunuz 🙄🤔

2|2
87111

En İyi Erkek Görüşü

• Çok kötü bir durum aslında. Ben burada kendisinin çalışması için teşvik ettim, yoksa ilk başlarda kimlerden akıl almışsa, sen evde oturursun, kocan sana bakmak zorunda mantığını yerleştirmişlerdi. Gelirimi bilmesine rağmen, tüm geliri kendi kafasına göre tasarlamaya çalışıyordu. Bir süre sonra benden umduğunu bulamayınca çalışmaya başladı. Beraber bir birikim yapalım, eşit ayarda ev yükünü kaldıralım isteğime rağmen, bencil davrandı. Kendi kazandığının, tüm sülalesine faydası olmustur, bana olmamıştır. Fakat bir birikimde yapamadı hiç. Halen param yetmiyor diye söylenir. Gelir gider dengesi benimkisinden çok daha iyi olmasına rağmen, ben kıt kanaatte olsa birikim yaptım, ondan hiçbirşey göremedim. Bu yüzden açıkcası, gelirimi, giderimi pek açıklamıyorum artik. Sonuçta yük benim omuzlarımda olduğundan, kendisine açıklamam, bana en iyi ihtimalle yine zarar olarak dönecektir. Aç, açıkta kalmadıkça, gerçektende ihtiyaç olmadığında, pek oralı olmadığım vakitler oluyor alışverişte.

0|0
    0|0
    • kendi kazanıyomuş en azından

• Şu an icin calismiyor, kismen bir geliri var fakat yinede söylenir, yükü Benim

• bana yüklemeye calisiyor

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 110

• Daha önce de bu tarz bir soruda paylaşmıştım, tekrar yazayım...

Şu andaki çok değerli sevgilim tarafından her seferinde, binbir bahaneyle kandırılıp:

(-Sevgilim lütfen ama bak, geçen hafta gittiğimizde baktım zaten; sadece alması kaldı, her şey aklımda.

-Sevgilim iki parça bir şey alacağım, 1 saate döneriz.)

beşinci günün şafağında eve geri dönmek ile sonuçlanıyor...

Hayır değerli kadınlar; alışveriş yapmayın demiyoruz, hobi olarak yine yapın ama meslek edinmeyin yani...

Neyse ben bir viski daha alayım en iyisi...

0|0
    1|0
  • Allah korusun ama doktora gosteririm

2|0
    0|0
  • daha önce de belirtmiş olduğum gibi detaylı bir şekilde o anki ekonomik durumumla ilgisi var bu sorunun cevabının ki ekonomik durumum o an itibarıyla iyi ise her hangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ha yoksa mı gene baskı yağmam alamazsın şeklinde elde olmadığı için alamaz zaten :D

0|0
    0|0
  • Çok sevmem, ihtiyacım varsa alırım. Bağımlılık iyi değil, bağımlıları sevmem. 😏

0|0
    0|0
  • Sevgiliyle onun alis verisiyle isim olmaz, ciddi yoldaysak o ayri.
    Esimle beraber yapmayi tercih ederim, sonucta ne ka borc o ka sikinti ya da "cimri" biriyle evlenirim bir gomlegi 6 sene giysin, al sana cozum )))

0|0
    0|0
  • Gram alışveriş yapmayı sevmiyorum hatta nefret ediyorum zamanında annem alırdı giyerim çıkardım artik onlarla yaşamadığım için kendim yapıyorum😐. Arkadaşım da benim tam tersi kafayı yiyiyor alışveriş yaparken kanka o mağaza da bakalım bu mağazaya bakmadan olmaz. Ben girdiği ilk mağzadan alir çıkardım şimdi arkadaşım sagolsun bütün mağazaları geziyorum😐😄

0|0
    0|0
  • İhtiyacı kadar alsın ona birşey demem. Fakat böyle her gördüğünü almak isteyen biri olursa sıkıntı. Genelde bu bayanlar Elbiseleri alırlar, 1 kere giyip dolaba mahkum ederler. O bayanlara sözüm, İsraf etmeyin.

0|0
    0|0
  • Her şeyin çoğu zarar, iflas ederim..

1|0
    0|0
  • Kendisi çalışıp kazanıp ödediği sürece batmaz. Ama evin gelir kaynağı yalnızca bensem, ne kadar yüklü kazandığımın bir önemi yok, dozunu kaçırmamalı.

0|0
    0|0
  • Öyle birisi benim karım olamaz zaten

0|0
    0|0
  • Arada bana da bir şeyler alması kaydıyla sesimi çıkarmazdım :P

0|0
    0|0
  • Bende yardım ederim

0|0
    0|0
  • Kredi kartı hediye ederim ocağımı söndürsün diye oda rahat eder bende

1|0
    0|0
  • Ihtiyaçları alıyorsa şık ve modern giyiniyorsa sorun olmaz. Bakımlı ve şık olması hoşuma gider açıkçası. Ama fuzili alışveriş yapsın asla istemem

0|1
    0|0
  • Mesaiye kalırdım

2|0
    0|0
  • Bir çok evliliğin alışveriş alışkanlığı yüzünden bittiğini biliyor muydunuz?
    Acilen alışverişi bırakmalısın

0|0
    0|0
  • Parasina, kartına el koyarım o garinin 😉

0|0
    1|0
  • Tüm masraflar benden çıkıyorsa açık olurum para kalmadı bu aylık yeter gibi seyler söylerim herhalde direk yüzüne söylerim

0|0
    0|1
  • Para sıkıntısı olmazsa serbest

0|0
    0|0
  • Çöp poşetlerine sarıp beni batırmadan magzadan uzaklaşırım :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    90

Kızlar Ne Diyor 86

• Alışveriş bağımlısı olursa poposu açıkta kalır. İnsan geleceğini de düşünmeli. Savurganlık hoş bir şey değil. Alışverişi severim ama para biriktirmeyi daha çok severim. Mesela yeni düşüncem ayda 2 tane yarım altın yapıp köşeye atmam. Eşime yardımcı olmayı severim. :)

0|0
    0|0
  • Ben mecburiyet hariç sevmediğim için , onunla birlikte alışverişe gider gereksiz ve kalitesiz şeyler almasını engellerdim..

0|0
    0|0
  • tedavi ederdim. ilk olarak çivi çiviyi söker mantığını dener alışverişe birlikte dalardık hasta psikolojisini anlamak lazım :D

0|0
    0|0
  • Hergun alışveriş yaparız işte

0|0
    0|0
  • Birşey olmaz ama tutumlu değilse işte o sorun olur

0|0
    0|0
  • Bana alır hep ne güzel

0|0
    0|0
  • psikologa gideriz bu bir hastalik.. insan elindeki para yi ve harcamasini iyi yapmali sevilr bende severem ama maddi gücümü zorlucaksa bunn icin baska sorumluluklar altina gireceksem borc kredi gibi ve engelleyemiyorsam alisveris yapmayi altinda baska sorunlar yatar

0|0
    0|0
  • Mutlu olurum ben de alışverişi seviyorum çünküm🐰

0|0
    0|0
  • Birlikte çıkardık alışverişe eğlenceli olurdu

0|0
    0|0
  • Mutlu olurdum

0|0
    0|0
  • Hiç katlanamam açıkçası. Ben alışveriş bağımlısı olmadığım ve hattâ alışveriş yapmaktan nefret ettiğim için eşim olacak insanında alışveriş bağımlısı olmasını istemem.

0|0
    0|0
  • Benim eşimin pek alışveriş bağımlısı olacağını zannetmiyorum :P Olsaydı onu kısıtlamazdım. Zaten alacağı şeyler belli.

0|0
    0|0
  • Alışveriş konusunda kimse benim elime su dökemez herhalde. Allah benim eşim olacak insana sabır versin, alışveriş yüzünden biz çok kavga ederiz 😄

0|0
    0|0
  • Birlikte en dibe.. ☺

0|0
    0|0
  • Eşim alışveriş bağımlısı olamaz izin vermem ben onun yerine de olurum 😀

0|0
    0|0
    • ahahaha uyanık seni 😀

• Ben sadece elektronikte markaya bakıyorum birde çok beğendiğim memnun kaldığım bir makyaj malzemesi veya parfüm olursa hep aynı almaya özen gösteririm artık şansa begendigimin markası ne ciktiysa onu alırım 😊

• erkeklerin alışveriş deliliğide bir başka 😁 ben babamla gitmem alışverişe neden ölümdür o gün o alışveriş 😂

0|0
    0|0
  • İşime gelir 😂

0|0
    0|0
  • Kendi parasiyla alsin

0|0
    0|0
  • abartmasın canımı yesin

0|0
    0|0
  • Gayet iyi bişey bence neden olmasın😂