Fiat Linea Nasıl Bir Araba? Alınır mı?

fiat linea sıfır aldım dizel 1.3 az yakıyor diye cazip geldi aldım. arabanın tipi nasıl sizce, mesela bi corolla, accent gibi iyi duruyor mu?
0 0

Çok Süper Cevap

  • Fiat Linea Nasıl Bir Araba?

    Fiat Linea alınır mı?

    2007 yılından beri satışta olan Fiat Linea, Türkiye araç piyasasında en çok tercih edilen arabalardan biridir. Fiat Linea alınır mı diye düşünenler için; ekonomik 1.3 multijet motoru, geniş iç hacmi ve C segmentinde olan boyutları satın alma aşamasında oldukça ikna edici. Bunların yanı sıra kendi segmentindeki araçlara oranla malzeme kalitesi yetersiz kalabilir. 2007 yılından 2015 yılına kadar çeşitli ülkelerde üretimi süren Fiat Linea, Türkiye içerisinde de Bursa Tofaş Fabrikası'nda üretiliyordu. 2015 yılına dek birçok değişim geçiren Fiat Linea, 2012 yılında makyajlanıp yeni bir ön yüze kavuştu. 2015 yılında ise ufak bir değişimle son halini aldı. Fiat Linea nasıl bir araba diye merak edenler için, 2015 model Fiat Linea'nın özellikleri aşağıdaki gibidir.

    • Dizel Yakıt Türü
    • 5 İleri Düz Vites Tipi
    • 1248 cc Silindir Hacmi
    • 95 Hp Beygir Gücü
    • 200 Nm Maksimum Tork
    • 13.8 Saniye 0-100 Km Hızlanma
    • 170 Km/s Maksimum Hız
    • 6.5 lt Şehir İçi Ortalama Tüketim
    • 4.0 lt Şehir Dışı Ortalama Tüketim
    • 4.9 lt Karma Yakıt Tüketimi
    • 500 lt Bagaj Hacmi
    • 45 lt Yakıt Deposu

    Fiat Linea Kullanıcı Yorumları

    Fiat Linea kullanıcı yorumları

    Son zamanlarda yaşanan fiyat artışları sebebiyle sürücüler 2. el araçlara yönelmektedirler. 2. el Fiat Linea araçlar, 2. el otomobil piyasasında en sıkıntısız kullanılan araçlardan biridir. Yüksek kilometre seviyelerine rağmen özellikle motor, şanzıman ve iç devre ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktır. Fiat Linea kullanıcı yorumlarına bakıldığında en çok araç hacmi hakkında görüşlerin olduğu görülüyor. Özellikle arka diz mesafesi oldukça geniş. Araç C segmentte olduğu için uzun ama dar bir forma sahip. Bu nedenle kalabalık ailelerde zorluk yaşatabilir. Hacminin yanı sıra ekonomik ve dayanıklı motoru sayesinde Türk araç piyasasında zirveye oynuyor.

    2022 Fiat Linea Fiyatları

    2007 yılında üretilmeye başlanan Fiat Linea'nın 2015 yılında üretimi durduruldu. Fiat, yüksek satış hacmine sahip olan Linea modelinin yerine Fiat Egea serisini piyasaya sürdü. Böylece Fiat Linea 2. el otomobil piyasasına tamamen giriş yapmış oldu. Üretimi durduralı 7 sene geçmiş olmasına rağmen 2022'de yoğun olarak Fiat Linea satışının gerçekleştiği söylenebilir. Modeline ve çıkış yılına göre fiyatlar değişiklik gösterse de 80.000 TL - 250.000 TL aralığındadır. 2022 Fiat Linea fiyatları aşağıdaki gibidir.

    • 50 bin KM altı Fiat Linea 1.3 multijet urban paket ortalama 250.000 TL civarında satışa sunulur.
    • 50 bin KM - 100 bin KM arası Fiat Linea 1.3 multijet urban paket ortalama 220.000 TL civarında satışa sunulur.
    • 100 bin KM üzeri Fiat Linea 1.3 multijet urban paket ortalama 150.000 TL - 210.000 TL arasında satışa sunulur.
    • Fiat Linea 2010 modeli ve alt modelleri motor fark etmeksizin 100.000 TL - 150.000 TL arasında satışa sunulur.

    1.3 ve 1.6 Multijet Motor Seçenekleri

    Fiat Linea 1.3 multijet motor

    Fiat Linea araçlarda 4 adet motor seçeneği bulunur. Bunlar; 1.3 multijet, 1.4 fire, 1.4 turbo ve 1.6 multijettir. Fiat Linea model araçlarda en sık kullanılan motor çeşidi ise 1.3 multijet motordur. 1.3 multijet motorun en sık tercih edilmesinin sebebi ekonomik bir seçenek olmasıdır. 1.3 multijet motordan sonra ise en sık tercih edilen motor seçeneği 1.6 multijet motordur. Bu modelin tercih edilmesinin sebebi de yüksek performans hacmine sahip olmasıdır.

En İyi Erkek Görüşleri

  • selam, benim kia rio'm var benzinli. km yi 360 kuruşa gidiyor. ama fazla basmayarak ve inişlerde boşa atarak 284 kuruşa kadar düşürdüm geçengün. Fakat iki yıldır kullandığım araç bana 3000 tl zarar ettirmiş bir dizele göre. 29000 km deyim. 100 kuruş fark olsa yakl.3000 tl yapıyor. bende linea classic 1.3 multijet actual almayı düşünüyorum aracımı 25 e satıp. linea 32990 diyor şu an..

    fakat 100 km.de 6.5 lt dizel yakıyorgörünüyor katalogda. bu bana diğer araçlara göre fazla geldi...

    şöyle bir kıyas yapayım; hiç binmedim ama aracın ön farları biraz şaşı bakan ablak bir ifade versede hep iş insanları kullanıyor. bu bussines tip araçlar bana cazip geliyor hep. tabiiki 4 büyük marka hariç. onlar çok pahalı 60'ı 80'i çıkarmak gerekiyor.

    Linea'yı cazip kılan faktörler. (ama aracı sormak lazım bilenlere, kötü yanı nedir diye!)

    1- bagaj 500 lt. yok böle bişey :)

    2- diesel - (yakıt tasarrufu için giriliyor bu araca zaten.)

    3- fiyat 32.990 (ticari filo daha bile düşüktür kesin.)

    4- 95 hp de tork 200 nm. (bu müthiş bişey)

    5- araba da zarif bir çizgide var. ve sedan tip

    6- C segment (bu fiyata)

    7- ikinci eli sıkıntısız.

    yani bunlar Kia Rio'mu çok sevmeme rağmen denem sürüşü şartıyla, 5 TL ye gelen (ki 6'yı 7'yi bile bulur bu gidişle; hükümet dur demiyor ve vergiyi bindirdilçe bindiriyor yakıta) benzin fiyatıyla beni artık isyan ettirdi. Bugün gidip bir linea alacağım. ama aracı çok tanımıyorum.

    ben aracı tercih edilebilir görüyorum Fiat'ı hiç sevmememe rağmen, sadece linea hariç. inşallah klasik fiat sorunlarıyla karşılaşmayız.

    Sevgiler.

    Ümit.

  • araba biraz sert ama 2 ve 3. viteste torku çok iyi.

    malzeme olarak Kia ve Hyundai blue dan çok daha kalitesiz yapmışlar. ön cam dalgalı,

    arka cam araçları aşağı sündürüyor. Kapı kollarından tutunda, iç aksam switch'lerine kadar adi plastikten yapılmış güney kore arabaları bundan 3 gömlek daha üstte kaliteli. hem sacı hem boyası hem yoltutuşu sürüş kefyi direksiyon yumuşakkığı güney korenin çok çok daha iyi.

    ama lineayı niye tercih ettim. bagaj büyük, parça ucuz (sol ön cam 40 TL-), dizel, dış cizgisi estetik sayılır. (ön farlar aptal fare gibi bakıyor). C segment, bussines type bir araba, satışı kolay.

    işte bu kadar. daha fazla tercih sebebim omadı. benim eski arabam Kia Rio 2011 model idi çok çok memnun idim. benzinli diye sattım lineaya geçtim. benim en büyük avantajım bu oldu. yolda 5000 tl kaybettiriyordu bana benzin dizel farkı.

    hyundai daha çok genç stile hitap ediyor çok fazla iş tipi araba yapmıyor. İş arabaları şunlar: linea, focus, eski megan C segmentte, B de ise: clio, accent o kadar. 4 büyük marka hariç tabiiki.

    Ehhe olay budur.

    sorun yazayım :)

En İyi Kız Görüşleri

  • Güle güle kullan.

    1600 motor seçeneğini alsaydin iyi olurdu.

    Fiat bir coralla gibi durmaz şimdi haksızlık etmeyelim.

  • iç tasarımı harika fakat dış görümü fazla hoş gelmiyor...

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 39
  • tipik aile arabası... :), tip olarakta söylediğin Accent Blu modelinin bile gerisinde bence, bana sorsan aynı fiyatlarda sana Volkswagen Polo'yu önerirdim. ama bu benim fikrim... yani tercih meselesidir sen beğenmişsen dünya konuşsa boş zaten, kazasız belasız günler dilerim.

  • arabadan ne beklediğine göre değişir..

    taksicilerin bir çoğu o arabayı tercih ediyor.. az yakıyor, parçası ucuz ve her yerde var, farklı versiyon, donanım (klima-abs-asr vs.) ve motor seçenekleri var.. (75, 90, 105 hp) 5 ileri vitesliside var 6 ileri viteslisi de...

    arabanı seçerken bütçe ve amaçların ne olduğu da çok çok önemli..

    • dogru diyosun kardes o yüzden arastırıyorum saol

    • en iyi cevap olarak değerlendirdiğin için teşekkür eder, bu işin içinde olduğum için araba alımına da seçimine de elimden geldiğince yardımcı olabilirim.. buradan müşteri bulacağımı hiç düşünmezdim :)

    • arabamı alıp satyrsun:)

    • Hepsini Göster
  • yakıyor biraz

  • Benim patronumda var bu arada gayet memnun ve ekonomik zaten 1.3 müş motoru.. ;) Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin..

    • amin sağol

    • Bir bayanada yakışır bu araba iyi bir seçim olmuş..

  • 2yildir linea emotion modeli kullanıyorum ve çok memnunum boş paketi ile dolu paketi arasında özellik olarak çok fark var ses ve yol tutuş konfor güvenlik olarak ABS ESP asr aracım 150bin km de aldım ve şu an 190 bin km yakıt ortalamam 5.5sehir ici ve dışı hiç gecmedi Kırklareli Edirne ve İstanbul şehir içi kullanıyorum Çengelköy Beykoz trafiği

  • Fiatın gelmiş geçmiş en az savrulan arabası =) İç mekan biraz dar ama sürmesi keyifli küçücük motoruna rağmen performansı gayet iyi ve yakıtı çok az yakıyor gerçekten...

    Accentten iyi bi araba bu arada.. Ama bir corolladan iyi değil...

    Bu arada bu tip şeyler genelde alınmadan sorulur siz aldıktan sonra sormuşsunuz...

    Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

    • evet ben ani karar verdim biraz.beğendim aslında da. arkadaşlardan bi kaçı beğenmedi. ben de sorgulamaya başladım iyi mi yaptım diye. daha kullanmadım bile.

    • Herkes iç hacmi geniş demiş bana niye dar geliyor bu araba yahu =) Enine dar geliyor hep... Bassan gitmiyor demiş forger.. Benim kullandıklarım gayet tatminkardı Tabi ki 0*100 arasına öyle 5-6 saniyede cıkmasını beklemedim =)

    • wolcano ben bankada şöförüm dolayısıyla hepsi elimden geçti, kıyaslama açısından bak ben normalde hyndai accent era kullanıyodum bir gün diğer araç lineayı kullaniiim dedim aman allahım bu kadarmı fark olur ,traktör gibi geldi linea

    • Hepsini Göster
  • Kendi halinde, ekmeğini taştan çıkaran, benzini içmeyip koklayan bir araba

    • dogru diyosun:)

  • Arkadasımın vardı, hıc memnun kalmadılar degıstırdıler. içımız dısımıza cıkıyordu tumseklerde dıyordu, cok ses gelıyomus her yerınden. kısacası hıc memnun kalmadılar. Nıssan tavsıye edebılrm.

    • nissanda binek araç pek yok sanrıım note dışında oda HB sedan değil

    • Qashqai

    • ama o arazi aracı fiyat olarakta yüksek

  • Fiat alınabilecek araba linea tüplü ise koklar sadece! Ekonomik araba tavsiye ederim

    • Teşekkürler :)

  • Linea güzel ve estetik bir araba .

  • Bence Fiat alma. Parça açısından ucuz ama gerisi...

    • neden

    • Fiat dışında bir arabaya binmen bile yeter anlaman için. Bir volkswagen, bir ford...

    • ya zaten ford focusum var ama cok yakıyor yani o yüzden fiatta iyi gibi ama kullanana sormak lazım

    • Hepsini Göster
  • Araba dizel ve 190 000 km'de
    fiyatıda görüyorsun
    Sence o arabaya o fiyat verilir mi?
    Dizel araba 50 000 km geçmeyecek alcaksan

    • hasar kaydını biz aradıktan sonra ekledi oraya zaten vazgeçtik saol görüşün için.

  • az yakıt fena olmayan bir performans.

    fiata bulaşmasaydınız keşke.

    • neden?

    • taş gibi araba hiç esnekliği yok kaya desem yeridir. ürettiği arabaları bir kaç yıl içerisinde üretimi durduruyorlar. tipi pek hoşuma gitmiyor.

  • İyi araba ama 1.6 olanlar pek tutulmadı 1.3 lerine çok rağbet var yakıt cimrisi sadece ilk kalkarken biraz ganyan dolu kalkmak gerekir kibarlık olmuyor 😊

    • Kalkis biraz sert oluyormus :)

    • 1.3 mu alayim diyosun yani

    • Bence al ideal yol tutuşu iyi otobanda iyi gidiyor şehir içi kalkışlarda biraz hantal sadece o var ama chip attırırsın belki ilerde 😊

    • Hepsini Göster
  • hayırlı olsun. tabii güzel havalı araba meraklanma :) hem zaten almışsın kötü desek ne yazar :D

    • teşekkürler..

  • Yakıt ve performans bakmından iyidir. İyi gidiyor, az da yakıyor. Dış görünüşü de fena değil ama neticede Fiat yani.

    • ya ama yakıt önemli artık cok yakan alıp kapıda duracagına az yakan olsun gezeyim

    • Bende aynı fikirdeyim. Benim ve arkadaşlarımın arabaları da çok yakıyor. Artık bıktık diyoruz Fiat Linea gibi yakan bir arabamız olsa da bisiklet yerine kullansak, bakkala giderken bile binerim valla gibi muhabbetler dönüyor :)

  • iğrenç bir araba ,alacağım en son araba

    basıyosun gitmiyo barım barım bağırıyo ama malesef gitmiyo,içeri sesi olduğu gibi alıyo ses yalıtımıçok kötü,ama içi geniş ve az yakıyo ,hyndai çok atak ama hafif ve kaportası çok zayıf

    corolla pahalı ama hepsinden üstün hele d4d ise tadından yenmez:))

    • ama çok da kullanan var bu arabayı. nerdeyse 5 arabadan biri linea.

    • 1. parçası çok ucuz, 2.kendisi ucuz 3.bağajı ve iç hacmi geniş 4. az yakıyor 5. satarken sorun yaşamazsın yani ikinci eli sağlam, hatırlayabildiğim sebepler bunlar ama ben olsam asla almam bu arcı hele bir bayanın kullanacağı bir araç asla diil,yinede güle güle kullanın

    • büyük olduğu için mi bayanlara göre değil

    • Hepsini Göster
  • Uçan teneke :D

  • reprezant arabası gibi :/ beğenmedim ben

    • bu arada hayırlı olsun =)

    • teşekkürler..

  • Hem yakıyor hem dandik

  • Daha Fazla (22)