PTT Torba Kapandı Ne Demek?

PTT kargodan paket bekliyorum henüz gelmedi, baktığım zaman PTT torba kapandı yazıyor. Bu ne demek yani ne zaman gelir?
1 0

Çok Süper Cevap

  • PTT Kargo Torba Kapandı Ne Anlama Gelir?

    PTT Torba Kapandı Ne Demek?

    PTT’de kargolar büyük çuvallar, kafes yardımıyla taşınıyor bunlara da torba deniliyor. Kargo verildiği zaman, sevk edildiğinde bir torbaya koyuluyor ve torba kapanıyor. Bir sonraki işlem merkezine gidiyor. Kargonuzu takip ettiğiniz zaman da torba kapandı ifadesi yazar. Yani PTT torba kapandı, kargonuzun büyük bir torbaya konulduğu ve mühürlenerek bir sonraki yere gönderilmeye hazır olduğu anlamına geliyor.

    Torba kapanma işlemi yapıldıktan sonra herhangi bir işlem yapılamıyor. Çünkü torbalar mühürleniyor. Mühürlenen yani torba kapandı yazan kargolar, tekrardan açılmıyor ve alıcıya gönderiliyor.

    PTT Kargo Torba Kapandı Ne zaman Gelir?

    Torba kapandı ifadesinden sonra kargonuz size teslim edilmek üzere yola çıkmış demektir. Bu ifadeyi gördükten sonra mevcut kargo iki iş günü içerisinde teslim ediliyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
  • PTT üzerinden kargo yollandığı zaman Torba kapandı yazısı karşınıza çıkabilir. ‘’Torba kazandı’’ nın anlamı kargonun yola çıktığı ve alıcıya doğru gittiği için kargo torbasının açılmamak üzere kapandığı, kargonun iptal işleminin gerçekleşemeyeceği anlamına gelmektedir, ürün iptali yapamazsınız fakat ek olarak adres değişikliği yapma şansınız var.

  • Kargon yola çıkmış yani. Ptt bu ifadeyi kullanıyo

  • Şubenin adı torba dir kapalı olabilir