Sizce yurt dışından alışverişin bir avantajı kaldı mı?

akrep_1903
Yurt dışından benim gibi alışveriş yapanlar bilirler, eskiden ciddi derecede bir avantaj sağlıyordu. vergi sınırı söz konusu olmasına rağmen çok avantajlıydı sonra bu limit değişti ve vergisiz alışveriş imkanı ortadan kalktı. benim alışverişe başladığım dönemlerde 75 euro'ya kadar ürünler gümrükten vergisiz geliyordu daha sonra bunu 30 euro'ya düşürdüler en son da bunu da kaldırıp gelen geçen her şeye gümrük vergisi kesilmesi kararı alındı ve son güncellemeyle vergi oranları 2 defa arttırıldı. dolarında yükselmesiyle benim gözüm de hiç bir avantajı kalmadı olan yine biz vatandaşların cebine oldu ucuza ürün alabilmemizin önü kapandı böylelikle sizi içeride ki kazıkçı iç piyasaya mecbur bıraktılar malum bizim 3 5 dolara aldığımız o ürünleri iç piyasadakiler toptan daha ucuza alıp bize 3 5 misli fiyata geçirmeye çalışıyorlar bunun önü açıldı haliyle çinden ücretsiz kargoyla 25 cent'lik ürünü bile alabiliyorduk burada ise ürün ederinden kat kat fazla ve + kargo ücretini de kitliyorlar son yasalarla şartlar eşitlendi ha oradan almışsın ha buradan her türlü zarar yani
Sizce yurt dışından alışverişin bir avantajı kaldı mı?
2
2
Görüşünü yaz