BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Çok acı̇l sağlık ile ilgilenenler bakabilir mi?

Şimdi ben 10 gündür boğazım ile girtlagim yüzünden çok yemekleri yutamiyorum o yüzden hep sıvı tüketmeye çalışıyorum. Göğüsumde ağrı oluyor sol göğsümde çok oluyor sağda da arada bir nadiren ağrı oluyor, halsizim , bayilcak gibi oluyorum. çevremde kiler usutmussun diyorlar ama ben usuttugumde birseyler yiyebiliyordum Şu an yutamadigim bogazimda kaldığı için yiyemiyorum. ne olabilir sizce sağlıkla ilgilenenler ya da yakını olan bir sorup danışsa ciddi bir problem çünkü yemek çok önemli.
Not: doktordan randevu aldım ama ileriki günlerde gideceğim, ben kendimi iyi hissetmedigim için birde buraya danışmak istedim belki aranızda saglikci vardır.

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• buraya yazana kadar bir uzmana gitsen daha iyi değilmi?

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Kız Görüşü

• Aynı problemi yaşadığım için gitmediğim doktor kalmadı. Sonuç şu;
    1. Aşırı demir eksikliğinden dil, normal hareketlerini iyi yapamadığı için yutkunurken normal seyrin gerçekleşmemesi ve yutkunma güçlüğü-yutamama
    2- Reflüden dolayı boğazın tahriş oluyor ve bu da yutkunma güçlüğüne neden oluyor
    3- Burundaki kırık yüzünden ağızdan nefes almam nedeni ile, sağlıklı hava soluyamamam ve de bakterilerin çoğalması, ağız kuruluğu. Bu da yutkunmada problem yapıyor.
    4- ağızdaki düzgün olmayan protezler, takma dişler, implant ve dolgular da buna neden oluyor
    Bunlara bakarak kendinle nasıl benzerlik var anlayabilirsin

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • sadece 1. madde uyuyor gibi bende demir biraz az evet ama bu hiç problem yapmamışti evvelsi zamanlarda yani yutabiliyordum Şu an yutamiyorum sadece sıvı tüketiyorum :/

• Bende de aynısı oldu. Hiçbir sorun yokken birden başladı. Psikolojik dedi önce doktorlar. Sonunda beni psikolojik vaka yapıp, kendilerini kestireceklen bir doktorbb çözdü mevzuyu:) demirini ölçtür ve de b12 eksikliğin var mı ona baksınlar. Arkadaşımın babasında da aynısı oldu, onda bir kist çıktı. Kötğ huylu değil ama yaptığı baskıdan dolayı yutkunmasına engel oluyordu. Tomografi çözer bu işi. Endişelenme sadece bu aralar doktora gidene kadar asitli içeceklerden uzak dur

• sadece su içiyorum çok besin alamıyorum ki :( ölecek gibi hissediyorum kendimi kahvaltı da zeytin bile yiyemiyorum siz düşünün sadece bal salata ve peynir ile idare ediyorum ve ictigim sıvı su ve çorba okadar

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• bogazinda bir giciklik hisetiyor musun?

0|0
    0|0
    • Hayır gıcıklık yok sanki bogazima birsey takılmış gibi hissediyorum

• faranjit olabilir ama tabiki sadece tahmin ediyorum

• dr a git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...