BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Bilinçsizce diş fırçalamak diş etlerini kanatıyor, sizin de dişlerinizi fırçalarken diş etleriniz kanıyor mu?

Merhaba değerli arkadaşlar. Diş fırçalamak ağız ve diş sağlığı için gerekli bir eylemdir. Fakat bilinçsiz diş fırçalamak dişlere ve diş etlerine zarar veriyor. bununda devamında diş fırçalama esnasında hoş olmayan diş eti kanamaları meydana geliyor. Sizinde dişlerinizi fırçalarken diş etleriniz kanıyor mu? Bu durumu nasıl aştınız?
Edit : Diş eti koruyucu diş macunu kullandım. Bir süre sonra kanama kesildi :)
Bilinçsizce diş fırçalamak diş etlerini kanatıyor, sizin de dişlerinizi fırçalarken diş etleriniz kanıyor mu ?#Subarusti

2|1
196

En İyi Kız Görüşü

• Bazen ama fırçalamaya devam ediyorum. 🙃

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 18

• Diş etinin kanamasi diş eti rahatsizliklarindan kaynaklaniyo genelde. Saglikli olanlarin kanamaz. Sagliksizlarin kanar. Mikrop oldugu icin. Liseye giderken okula dis hekimi gelmisti. Kanayan dis etini aa kanadi diye birakmayin. Aslina daha cok orayi fircalayin. Orada cunku mikrop var dedi. Ondan sonra hep ole yaptim bende.

0|0
    0|0
  • Geçenlerde diş erlerimi dinlendireyim diye düşünmüştüm sonuçta kimyasal olduğu için sadece fırçayla fırçaladım ama macuna geçtikten sonra kanamaya başladı yani ara verirsem kanıyor

0|0
    0|0
  • Nasil fircalarsam fircalayayim, disetlerim saglam. Bilmiyorum heralde nazik fircaladigimdan olsa gerek

0|0
    0|0
  • Normalde her fırçaladığımda kanardı, daha sonra sen gibi diş eti koruyucu bir macuna başladım. Yaklaşık 1 yıldır öyle bir sorunum yok. 😊 😊

0|0
    0|0
  • Diş etlerin kanıyorsa dişlerinin köklerinde problem vardır dişçiye gitmen daha sağlıklı olabilir

0|0
    0|0
  • Son 1 yıldır kanıyor ve sarardı aralar acıldı neden boyle oldu anlamadım

0|0
    0|0
  • Çok küçükken kanıyordu, artık öyle bir problemim yok

0|0
    0|0
  • bazen kendımı kaptırım sacma sapan fırcaladıgımda dıs etlerım kanıyor

0|0
    0|0
  • Soft fırça kullanmalısın

0|0
    0|0
  • yok pek kanamaz

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    8

Erkekler Ne Diyor 5

• Düzenli bir şekilde fircala ma olduğu zaman kanama olmaz Ama hem düzenli bir şekilde fircaliyorum dış eti kanaması sürekli oluyor derseniz dış polikinligi

0|0
    0|0
  • Hayır kanamıyor dişini fırçalayan adam hortlak görmüş gibi oluyor 😂

0|0
    0|0
  • Bokunu çıkarmadıkça sorun etmez

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır