BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Tatlı yiyince dişin ağrıması kanal tedavi gerektiği anlamına mı gelir?

Zirkonyum yaptırıyorum dişime, dişleri kestiler şu an geçici kaplama var. İlk başta bir şey yoktu ama aradan 2-3 gün geçti tatlı yiyince sızlıyor orası. Doktor yarın kaplamaları çıkarıp kanal gerekip gerekmediğine bakacak, bu gerektiği anlamına mı gelir?

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Paraya kıyıp zirkonyum yaptırıyorsun yani.
    Harcamalar:
    1. Eğitim
    2. Sağlık
    Şu para bir bitmedi ya 🤣
    Soğuk ya da sıcak içince/ yiyince ağrıyor mu yoksa sadece tatlı mı?
    Dişleri kestiyse eğer ufak tefek ağrılar normal tabi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• zirkonyum ben de yaptirdim bunun kanal tedavisiyle alakasi yok. doktot olaylarsa -ki sinirlerin alinmasi şart, mutlaka da kaldir.
    ilk hafta benim ağiz içi komple şişmisti soğuk/sicak ayirt etmeden zink zink vuruyodu hassasiyettendit seninkisi de muhtemelen.

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Diş hassasiyeti var evet. Bende de aynısı var ama kanal gerektirecek bir sorun değil yani ben idare ediyorum. Kanal tedavisi dediğinde dişin sinirlerini alıyor.

1|0
    0|0
    • Kanalın ne olduğunu biliyorum da ağrıması demek sinirlerin alınması gerektiğini göstermez mi?

• Yok katlanamıyor gibi de değilim sanırım :/

• Banada doktor dedi 20 liklerin çürümüş biraz daha dayansın çekilecek. Yani onarmaya çalışmıyorlar zaten çekilecek gözüyle bakıyorlar.

• Kanal tedaviyi sevmoyorum... o hortumu sokunca boğazıma boğululacağımı zannediyorum. Sende tatlı yeme ekşi ye

1|0
    0|0
  • Maşallah dişlerine çok iyi bakmışsın! :D Umarım sonra daha iyi bakarsın :)

1|0
    0|0
  • @petrichorlover kendisi bu konuda ilgili onu davet etmelisin😀

2|0
    0|0
  • Sanırım evet
    Kanal Tedavisi ile sinir hassasiyetlerinj kapatıyorlar bildiğim kadarıyla. Bu arada ne yaptın yüksek lisansi?

0|0
    0|0
    • Başlıycam bu dönem inşallah :)

• Yani adli psikologtan ziyade adli tıpçı, kimya mezunu sanırım :)

• Lisansini hiç bilmiyorum
      Ben daha çok tv programları ve gazete yazılarından tanıyorum. Ve zihnimde adli psikolog diye yer edinmiş. Geçenlerde de Rektör Yardımcısı oldu Üsküdar Üniversitesi'nin. Nevzat Tarhan'in yardımcısı yani 😃

• benimde dişim sızlıyor
    kanal lazım sanırım

1|0
    0|0
  • maalesef evet

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ksde en fazla para harcayan bence sensin bir insanın her sorusumu paraya dayalı olur

1|0
    0|0
  • Diş hassasiyeti ille de kanal tedavisi yapılması gerektiği anlamına gelmez. Çoğu kişide var zaten. Önemli olan çürüğün ne kadar derin olduğu.

1|0
    0|0
Yükleniyor...