BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Dişlerimi fırçaladığımda kanıyor, neden?

Arkadaşlar ben dişlerime çok iyi bakmam ama fırçaladığımda 4-5 farklı yerden diş etim kanıyor ve ağzım neredeyse kan doluyor ve canım acıyor sebebi ne olabilir nasıl çözerim

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba ben doktorluga hazirlaniyorum. Bu hakda bilgim var.. Ilk once dis eti kanamasi gunumuzde cok yaygin dis fircalarken ve ya elma isirirken.. Bunun sebebi agiz temizligine dikkat etmemek, vitamjn eksikligi, sigara tiriyakiligi ve bir cok nedenden otru olur... Bunun icin devamli dis doktoruna gorunmelisiniz cunki hastalik sinsi bir sekilde ilerler ve dis dokulmesine bile getirip cikarir.. C, k, b12 vitaminlerinin eksikligi yuzundende daha clk oluyor.. Dis gicirdatmasi, sagliksiz beslenme yuzundende ola bilir.. Bunun icin ne yapilmali. Bunu önlemenin tek yolu ağız bakımının düzenli yapılması ve ağız hijyeninin sağlanmasıdır. Ağız gargarası kullanmak, dişleri düzenli olarak fırçalamak, diş ipi kullanmak ve düzenli olarak diş doktoru ziyaretlerini yapmak diş eti kanamalarını başlamadan önlemeye yardımcı olur. Düzenli diş hekimi kontrolü sırasında diş taşı temizliği uygulaması yapılır. Bundan sonra siz disinizin sadece normal bir dis kanamasimi yoksa iltihapmi oldugunu ogrenmelisiniz... Eyer dis eti kanamasindan sonra agizda koku dis diblerinde kizlariklik sislik varsa, dislerin sallanmasi o zaman durum ciddidir.. Mutlaka doktora gorunmeli.. Bu arada dis etinin kanamasi stresden dolayida ola bilir.

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

En İyi Erkek Görüşü

• dişetlerinde hassasiyet olabilir bunun neden de çok fırçalamaya alıştırmadığından da olabilir. düzenli olarak fırçalamaya başla biriki hafta sonra yine kanama varsa tekrar değerlendirilmeli

0|0
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...