BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş temizliği kadar dil temizliği de önemli. Peki dil temizliğine ne kadar önem veriyorsunuz?

Genellikle insanlar, düzenli olarak dişlerini fırçalasalar dahi, dil temizliğini ihmal edebilmektedirler. Fakat aslında dil, temizliğine ve hijyenine özel ilgi gerektiren bir organdır. Çünkü dil, mikroorganizmaların hızlı şekilde üremesi için oldukça uygun bir organdır. Gün içinde tüketilen besinler, sigara ve hava kirliliği dahi dil temizliğinin olumsuz etkilemekte ve dil sağlığını bozabilmektedir.
Peki sizler dil temizliğine ne kadar önem veriyorsunuz?Diş temizliği kadar dil temizliği de önemli. Peki dil temizliğine ne kadar önem veriyorsunuz??

0|1
620

En İyi Erkek Görüşü

• Diş fırçalarken zaten nerede ise ağzımın her yerini fırçalarım.. En çok diş etlerini uygun fırçalamak hem sağlık açısından hemde dişlerin korunması açısından çok önemli.. Dili geriden ileri doğru fırçalamak dile canlılık getiriyor..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Hangi manada dil temizliği?

3|2
    0|0
    • fırça arkasıyla yapılan dil temizliği.

• O kolay temizlik ya. Fırçanın tersiyle iki defa sürttün mü tamam :) Ama fırçanın arkasının tırtıklı olması önemli :)

• Çok güzel anlatmşsnz. Bir diş hekimi olark tebrik ediyorum sizi :)

3|0
    0|0
  • sadece fırçayla fırçalıyorum başka bir şey yapmıyorum.

2|0
    0|0
  • Dil temizliği yapamıyorum ya diş fırçası değdiği an kusuyor gibi oluyorum.

1|0
    0|0
  • Türkçe'yi düzgün konuşuyorum. İngilizce de öğreniyorum. Bence yeterli

0|0
    0|0
  • Diş fırcalamıyorum sonucta kimyasal
    Eski üsül en saglıklısı misvak

0|0
    0|0
  • her fırçalamada temizlerim

2|0
    0|0