BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Gömülü 20lik diş çekiminde çene cerrahisi mi? diş hekimi mi?

merhabalar. çene cerrahisinde çekilmeli yazıyor internette. diş hekimine çektiren var mı bir sıkıntı olur mu?
acılı bir işlemmidir birde?

0|0
43

En İyi Kız Görüşü

• ilk önce diş hekimine gidiyosun o zaten seni yönlendiriyo çene cerrahhisine. yapılırken normal bir acı çekiyosun abartılcak birşey yok yani hiç çekmiyosunda denebilir. doktordan hemen buz istersen işlem bittikten sonrada acı çekmezsiin. ben ikisinide çektirdim ilkinde doktor farklı kişiydi vermedi eve gelene kadar şişti hemen zaten uyuşukluk geçince ölüyordum hem şişti hem ağırdı ama diğerinde doktor hemen buz verdi ilk çıktıgım andan itibaren buz uygulayınca çok hafif şişti ve çok hafif ağrı çektim

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• tavsiyem cerraha gitmenizdir. gömülü dişi anestezisiz çekeceğini sanmıyorum. işlem cerrahi bir operasyon ki bunun tecrübelisi olası komplikasyonlarda doğru müdahaleyi edecek çene cerrahisidir. ayrıca gömülü olma durumuna göre de değişir şişlik olacaktır birkaç gün

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben buna cevap verebilirim. Benimde bir tane gömülü yirmilik dişim vardı hatta o yirmilik dişin yanında üreyen ayrı bir diş daha vardı ben bunu dişçide röntgen çekildikten sonra öğrendim hatta filmdeki hali göstericem o kadar vahim bir durumdu benimki gömülü tam üç dişim vardı sol üst tarafta sinüs borusuna yirmilik dişim girmişti onun önünde azı dişim vardı onun çıkmasını engelliyodu ve onun da yanında bir diş daha vardı bu da cerrahi müdahaleye giriyor bunun için ben özele gittim korkuyordum çünkü gerçekten gittim iğnedir falan doktor kesti orayı yaklaşık yirmi dakika sonunda iki dişte alındı şu an gayet iyiyim ama eğer gideceksen bir kere bile olsa özele gitmeni öneririm bu arada evet yirmilik diş çekimi de benim başıma gelen de çene cerrahisine giriyor fotoğrafta da sağ üstte görünüyor alınmadan önceki hali

0|0
    0|0
    • Acısı gerçekten hiç olmadı hatta doktor orada işlemi yaparken ben konuşuyodum alabildinizmi büyük olanı falan diye gerçekten hiç acı hissetmedim o an sadece hissediyodum o kadar hiç korkma sonrasında biraz ağrıyor yanağın sararıyor falan dikiştir odur budur dişler alındıktan iki üç gün sonra dikiş ipleriyle oynamaya başlamıştım dilimle 😂

• Çene cerrahisi Bn öyle cektirmistim

0|1
    0|0
  • Ben önce fakültede normal bir diş hekimine gitmiştim gömülü olduğunu bu yüzden çene cerrahisine gitmemi söyleyerek doktor arkadaşına yönlendirdi. Acılı bir işlem değil en azından ben zorlu olmasına rağmen acı hissetmedim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Önce diş hekimine gidin. Dişin durumuna göre o sizi yönlendirsin. Basit bir diş için genel anestezi almaya değmez.

0|1
    0|0
    • diş hekimi anestezi ile alırım dedi ameliyat şeklinde. ama genel anestezi değil

• anladım teşekkür ederim. inşallah sıkıntısız bir şekilde atlatırım, bu sorunu yaşayanlarda aynı şekilde :)

• geçmiş olsun.. ben de zamanında yaşadım bu durumu.. Fazla eziyet çekmeden gidip aldırmakta fayda var.

• Diş hekiminde cerrah yok mu saniyon yavricim

0|0
    0|0
Yükleniyor...