BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş teli kullanan var mı?

bir kaç hafta sonra dis teli kullanmaya baslacağım siz ne kadar süre sonra alıştınız tavsiyeleriniz neler bir de takarken çok acır mı

0|0
62

En İyi Erkek Görüşü

• Ben kullanmadım ama benimde ihtiyacım var sanırım bende bir kaç aya kullanırım sağlık için süresi önemli değil sanırım bozukluğa göre değişiyor arkadaşın 2 sene sürmüştü

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Takarken hiç acımaz , çıkartırken de acımaz , dün çıkardık benim de TELlerim vardı, yanında seyahat boy diş macunu ve fırçası taşımayı alışkanlık haline getirmelisin , teller bazen çok acıtır bazen ağzının içinde yara yapar, bunun için doktor sana mum verir telin üstüne yapıştırmak için , ben eczaneden bu yaralar için merhem akıyordum sürüyordum geçiyordu birax özen isteyen bir tedavi ama güzel şeyler için bazen acı çekmek gerekiyor 🙏🏻

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 5

• ben dört yıl kullandım şimdi harika dişlerim var takarken hiçbir şekilde ağrımıyor direk Bir şey ile yapıştırıyor alışman 2-3 max bir hafta sürer ilk gün bir şey ısıramassın büyük ihtimal. Bunuda minoset adlı hap kullanarak ağrısını geçirebilirsin sormak istediğin başka bişey varsa sorabilirsin

1|0
    0|0
  • 16 yasinda takmislardi 1.5 sene kadar kaldi. Bende takarken acimadi ama ilk günler Agri yapti baya. Yemek yedikten sonra mutlaka hemen dislerini fircala cünkü aralarina giriyor ve hos bir görüntü degil. Öyle cok sert seyleride isirmamani tavsiye ederim Mesela elma gibi. Tel cikabiliyor ve doktora gidip taktirman gerekiyor. elmayi Mesela kücük kes öyle ye. Ama onca zorluga deyecek dislerin ciktiktan sonra düzgün ve inci gibi olacak😊

1|0
    0|0
  • Acır başta sonra çenen alışır. Tavsiyem dişlerine daha çok önem gösterip fırçalarken daha çok zaman ayırman.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ilk takarken acır mı kalıp alıcaz foto çekecez derken yara oldu ağzım dış teli takarken de mi böyle olur

• Telleri taktığında acımaz fakat sonradan dişler üzerinde baskı hissedersin, Buda çenende ağrıya neden olur. Ama gün geçtikçe bu baskı etkisini kaybeder ve tellerini hissetmezsin bile. Önemli olan dış ve ağız bakımı. Hadi geçmiş olsun canım :)

• Çok teşekkür ederim 😊

• Teli estetik için keyfi mi takacaksın yoksa çenende bozukluk falan mı

1|0
    0|0
  • Benim yok ama arkadasm kullaniyor takarken biraz acir evet

1|0
    0|0
Yükleniyor...