BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Kanal tedavili dişimde ağrı var ne yapmalıyım?

6 ay önce yaptırdığım kanal tedavili dişim yaklaşık 3 haftadır ağrıyor devlet hastanesindeki doktor kanal tedavisi yenilenecek kurtulur demişti ama bir bucuk ay sonraya randevu verdıgı ıcın kaldı. benım daha önce bıkaç dısımı yapan doktor vardı özelde ona gittim. ilk önce bir hafta bekleyelim geçici bişey olabilir iyileşmezse işlem yaparız dedi bu gün tekrar gittim çekmemiz lazım kurtulmaz diye konuştu :( Bende kesinlikle çektirmek istemiyorum. dişimde ciddi bir ağrı yok şişlik iltahapta yok, sadece geceleri baskı hissediyorum yaptıgı agrı bıyer morarmışta acıtıyormuş gibi? sizce bu dişim kurtulur mu ne yapmam gerekli_?

0|0
21

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Sinirleri tam olarak alamadıklarında kistler oluşabiliyor, benim de iki dişim bu şekilde çekilmek zorunda kaldı. Bir tanesi kanal tedavisinden 1 yıl sonra yapan doktor tarafından (senin ki gibi) çekildi. Demediğimi bırakmadım ama diğer dişimi de aynı doktor yapmıştı. Diğeri uzun zaman sonra ortaya çıktı, yaklaşık 3 yıl sonra.
    Onu da başka bir doktor çekti. Fakat o en azından durumu anlattı, diğerinde ki kisti görmemiştim ben ama bunda nasıl bir şey olduğu filmlerde rahatlıkla görülüyordu. Sinir ucunda olduğundan ağrı yapıyormuş ve çenede bulunan büyük sinir ağına zarar verebilir diyerek tehlikeye atmanın bir anlamı yok dedi.
    Tel tedavisi bittikten sonra implant yaparız oraya dedi. Bende kabul ettim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence disini cektirip oraya bir protez yaptirabilirsin zirkonyum gibi zaten kanal tedavisi animasyonlarini izlersen dişinin pek de olmadigini saddce dis kisminin oldugunu gorursun hangi disin arka dislerinse daha kolay olur ama on dislerinse estetik yapanlarla konus onlar daha iyi yardimci olur baska bir cozumse dis teli kullanmak dis telinin zamani yok ve dis teli tedavisi bittiginde gercekten ffarkediliyor ve kendini cok daha iyi hissediyorsun benim dislerimde cok bozukluk yoktu ama ben tel tedavisi yaptirdim cok mutluyum iyi ki yaptirmisim diyorum goruntu olarak endiseleniyorsan seffaf olanlari var ben bir kizdaki di tellerini 4ay boyunca farketmedim gercekten belli olmuyor

0|0
    1|0
    • Diş teli miye takılsın eğrilik yok ki dişimde?

• Cektirdigin disin arasindaki bozlugu kapatmak icin bir arkadasimin on alt cenede 3 fane ksici disi var di dis teli takinca duzeldi

• Devletteki randevuyu beklemeyin bence ama özelde başka bir hekime de gözükmeden çektirmeyin iki hekimden aynı görüşmeye ihmal etmeyin derim. Geçmiş olsun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...