BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş teli ölçü alınmadan mı takılıyor yoksa yapılırken mi belirleniyor?

Ben tel tedavisine başlayacağım üstten 2 dişim çekilecek. Doktorum dişleri çektir 8 Temmuz telleri takalım dedi bende ne yani şimdi teli takacak mıyız dedim evet dedi. Sorum ise şu herhangi bir ölçüm yapmadı. Ölçüm yapmadan takabilir mi kafam çok karışık sormadığıma çok pişmanım 🙁

0|0
42

En İyi Erkek Görüşü

• Ölçü almak dediğin şey model çıkartmak için yapılır. Model üzerinden gösterilir ve aşağı yukarı nasıl düzelmiş olacağını görürsün.

Ölçüm olayına çok takılmana gerek yok. Teorik olarak belki gereklidir ancak pratikte çokta gerekli bir şey değildir (elbise dikmiyorlar sonuçta, şu kadar braket bu kadar cm tel lazım gibi bir durum yok yani ortada, gerekli malzeme zaten var). Doktorun her seferinde braketleri çıkartıp yenisini de takmayacak ilk sefer de senin çene-diş yapına uygun olarak kimisi yan kimisi eğimli bile olabilir, zaten dişler düzeldikçe fark edersin hepsi düz ve aynı hizada olur. Düzeldikçe de mutlu hissedeceksin.

Şöyle gerçekleşir;
    Önce çekilecek dişlerin varsa onlar çekilecek, daha sonra diş taşı temizliği ve yüzey temizliği yapılacak. İltihaplı diş ya da dolgu işin de yoksa dişlerin temizlendikten sonra bir kaç gün bembeyaz dişlerle gezersin diş macunu reklamlarında ki gibi :)

Braketleri tek tek yapıştırıp (lazer ile ısıtılarak) üzerine teli geçiriyor, ilk başta sadece üst dişlerine takılabilir, zannedersem üst-alt birlikte nadiren takılıyor. Benim alt dişlere sanırım 3. ay takılmıştı teller.

Sonra nelere dikkat etmelisin, fırçalarken nasıl olmalı vb konularda uyarılarını yapıyor. Artık gerisi zamana kalıyor.

Bu arada geçmiş olsun. İnşallah hayal ettiğin gibi güzel olur sonucu.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için iki dişim çekilecek dolgu falan yapıldı ama dolgu da 2 hafta sonra ağrı olmaya başladı onun içinde bu perşembe gidicem hem çektiricem hemde şu dolgu ya bir çare bulmasını istiycem. Çalıştığım için senelik izne ayrılmak istiyorum. İlk tel takılınca zorlanacağım için evde olmak istedim ama işte kafam karışık birçok insan ölçüm yapar çok sonrada takar diyorlar öyle işte 8 temmuzu sabırsızlıkla bekliyorum 😊 tekrar teşekkür ederim

• Rica ederim, dolgu yapılan diş için mutlaka görüş, benim dolgu yapılan dişim de var braket ve ilk hafta ağrı yapmıştı, daha hassas oluyor o dişler. İlk hafta izne çıkmak sırf bu iş içinse bence bir kez daha düşün ama zaten izne çıkıyorsan ve o arada tel takılacaksa problem yok. Çok aşırı bir ağrı sızı olmaz, ilk gün ağrı yapar sonraki günler azalarak gider ağrı. Zaten dayanılmayacak kadar ağrı yapmıyor. Ben ağrı kesici bile içmedim hatta uyuyamam diye düşünüyordum ilk gün ama sıkıntı olmadı.

• Gerçekten mi? O zaman bir kez daha düşünürüm. Benim köpek dişlerim çok üstte olduğu için ağrının da çok olacağını düşünmüştüm. Dediğin gibi ilk takar bakarım gayet iyi problem yok, o zaman izne çıkmayabilirim.

En İyi Kız Görüşü

• Aynı gün ölçü alıyor. Bazen 1 hafta sonra takıyorlar bazen aynı gün. Benim aynı gün takılmıştı arkadaşımın yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta sonra takmıştı.

1|0
    0|0
    • Acaba doktorun yoğunluğuna göre mi değişiyor

• Bir iki gün fırçalamasan iyi olur

• Tamam tekrar teşekkür ederim ☺️

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 3

• evet bende taktırdım. benimde 3 dişimi çektiler 3 tane dolgu yaptılar. çürük olmasa bile çekiliyor yer açmak için. şimdi ise tedavim bitti dişlerim harikalar :D

1|0
    0|0
    • Senin adına çok sevindim benimde 2 dolgu oldu yanyana ve çok ağrı yapıyor aradan ortalama 1 ay geçmiştir şu an onun ağrısıyla uğraşıyorum 😕

• Dişler çekildikten sonra ölçü alcak sonra ölçünün hazır olmasını bekliceksin yani var daha

1|0
    0|0
    • Oo ortalama ne kadar olur sence

• Dişlerini 8 temmuza kadar çektirmen gerekiyor. 8 Temmuzda gidip ölçü vereceksin. Bakma tel takım dediğine benim doktorumda öyle dedi ama o gün ölçü alıyor 1-2 hafta sonrada takar

• Tamam teşekkür ederim senin tedavin bitti mi?

• Ölçüyü tedavi bittikten sonra alıyolar ona göre plak veriyolar takarken doktor dişlerinin açısına göre yerleştiriyor öznel bir durum

0|0
    0|0
Yükleniyor...