Zirkonyum diş hakkında bilgisi olan var mı?

Zirkonyum genelde ABD, Avusturya, Brezilya, Rusya gibi ülkelerden çıkarılan bir madendir. Ülkemizde çıkmayan bir mineral olduğu için zirkonyum diş fiyatları sıralanan bu ülkelere göre daha pahalıdır. Ayrıca bu dişin diğer metal alt yapılı porselen dişlere göre daha pahalı olduğu da bir gerçektir. Çünkü zirkonyum sıcaklık değişimlerine ve korozyona daha dayanıklı bir madde olduğu için işlenmesi de oldukça güçtür. Zirkonyumun beyaz olması, kahve, sigara gibi kötü koşullarda herhangi bir sararma durumuna maruz kalmaması, hafif olduğu için ağızda bir rahatsızlık vermemesi, elektriği iletmemesi, ağızda tat değişimleri bırakmaması, diş etine doğal bir görünüm kazandırarak diş çekilmesi gibi problemlere ortam hazırlamaması ve ağız kokusu yapmaması bu dişin değerini artırır.

Değişen ve gelişen teknoloji, bu zirkonyum metalini zirkon seramiğine çeviren laboratuvarların sayısını arttırdığı için bu dişin fiyatı geçmişe göre biraz daha ucuzlamıştır. Ayrıca bu laboratuvarlarda çalışan diş hekimi sayılarının da artması bu ucuzlamaya katkı sağlamıştır. Sonuç olarak, dış ülkelerden ithal edilen ve çok dayanıklı olduğu için işlemesi de oldukça zorlayıcı olan bu madenin pahalı oluşu zirkonyum diş fiyatlarınında yüksek olmasını açıklamaktadır. Ancak sadece ithal oluşu değil ülkemizde hastanın ağız yapısına göre şekil alması için birçok işlemden geçtiği laboratuvarların da oldukça pahalı ve donanımlı makinelerden oluşması zirkonyum dişin neden diğer porselen dişlere göre daha pahalı olduğunu açıklamaktadır. arkadaşlar bir tane dışın kaplamasına 600. lira fiyat çektiler ben hepsinin bakımını yaptırmak ömrünü uzatmak. istiyorum sigara içiyorum. fircalasam bile yine de rahatsız bir durum çay kahve desen olmazsa olmaz ama ama çok kazik ya

0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor... ;