BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Gün içerisinde sakız çiğner misiniz?

Sakızın birçok faydası var. Bunlardan birisi de iştahı kontrol altına tutmasıdır. Ayrıca sakız sadece diş çürüklerinin ve rahat nefes almanın önüne geçmiyor; odaklanmayı, uyanıklığı ve konsantrasyonu da artırıyor. Sakız, öğünlerde daha az yemek yemeye sebep olur. Mideyi sürekli çalıştırır. Araştırmalara göre sakı çiğnemek saatte 11 kalori yakımına sebep oluyor.

KONSANTRASYONU ARTIRIYOR.
Gün içerisinde sakız çiğner misiniz ?
Çalışmalara göre sakız çiğnemek uyanıklığı ve konsantrasyonu artırıyor ve hayatın günlük stresini azaltıcı yönde etki gösteriyor. Beyne giden kanı artırıyor. Birçok sporcu oyun sırasında sakin kalabilmek ve gerginliği azaltmak için sakız çiğnemeyi tercih etmektedir. Son yapılan araştırmalarsa sakız çiğnemenin, damarlardan beyne giden kan akımını yüzde 25 oranında artırdığını gösteriyor.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA FAYDALI.
Gün içerisinde sakız çiğner misiniz?Şekersiz sakız, ağız sağlığını birçok yönden destekler. Plaklarının ve çürüklerin oluşumunu önler, diş minesinde mineral bozukluklarını onarır, diş lekelerinin oluşumunu önler, olanları azaltır. Sağlıklı bir ağız, sağlıklı bir vücutla birebir ilişkilidir. Ağız yoluyla bakterin alınması, çeşitli hastalıklara yol açar.

Gün içerisinde sakız çiğner misiniz?

2|3
34

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Sakızdan da sakız cigneyenden de nefret ediyorum cidd3n

0|0
    0|0
  • sakiz cigneyince acikiyorum ben nasil istahi kontrol altina almak bu 🤔