BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Çürük dişimi çekerler mi?

İyi geceler arkadaşlar. Genetik olarak dişlerimin neredeyse hepsi çürük, fırçalasam da çürümelerinin önüne geçemedim. Çok büyük çürükler değil fakat üst azı dişlerimden biri gerçekten çok çürümüş, içi boşalmış ve bir haftadır dayanamayacağım şekilde ağrıyor. Ancak yarına randevu alabildim. Böyle bir dişin tedavisi mümkün olur mu yoksa çekerler mi? Bilgisi olan varsa ve benimle paylaşabilirse gerçekten çok mutlu olurum :/
Güncellemeler:
Arkadaşlar derdim var diye sordum bu soruyu. Belki aynı şeyi yaşamış olan varsa yardımcı olabilir umuduyla. Sağlıkla ilgili bir sorun sonuçta, alakası olmayanlar yorum yapmak zorunda değil. Ben de biliyorum bazı şeyleri zaten. Her konuda fikriniz olmak zorunda değil, lütfen boş boş yorum yapıp hem benim zamanımdan hem de kendi zamanınızdan çalmayın.

0|0
86

En İyi Erkek Görüşü

• Köklerine kadar curumemisse dolgu kurtarır çürümüsse çeker ilk etapta sana ağrı kesici ve iltihap kurutucu gerçek 3 4 gün kullancan onu yani merak etme her şekilde 3 4 gün daha rahatsın :)

0|0
    0|0
    • Ağrısına 1 hafta katlandım zaten, ben kesinlikle çekilmesini istemiyorum yani çekilmesindense ağrısını çekerim daha iyi

• Dolguluk değilse çürüme durmaz en son komple erir dişini mecburen ameliyatla çekerler çektirip yenisini yaptırırsin en kotu

En İyi Kız Görüşü

• cekerler curukse curukdur yani oluyu canlandirablrmsn? yoh onunda kökunu canlandiramazlar vazgec bu sevdadan..

0|0
    0|0
    • Yemin ederim Türkiye'nin ortalama zeka oranını düşüren en saçma tiplemelerden birisin. Çok dua ediyorum şu anda, aynı acıların bin bir fazlasını yaşarsın inşallah

• abimi? gardas bence , madem. akilli insansin konusup. bana soz hakki verme? madem. elestiriye acik deglsn ne soru soruyon soruyosan bana cevab verme yani kendin bana soz hakki. veriyosun sonrada ben akil kupuyum diye havalara giriyosun napalm bende uni okuyorum. ee. nolmus? :D

• Okul öncesi öğretmenliği mi okuyorsun? Ya da kimya, biyoloji falan? Sizin gibilerin kafası ancak onlara basıyormuş gibi oluyor da. Ya da en güzeli 2 senelik bölümler, kalfalık falan 😂

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• özele gidersen kurtarabildiklerini. kurtarırlar. ama geriye 3-4 diş kalırsa en doğrusu damak ya da implant olacaktır ki. implant tanesi.2000 tl. civarı

0|0
    0|0
    • Sorum sadece bir azı dişiyle alakalı, diğerleri basit dolgu işlemleriyle hallolur zaten

• ufak bir çürüğü bile çekmek istiyorlar. ileriyi düşünüyor bir daha gelmesin diye kökten çekiyorlar. ülkede sağlığa değer verilmiyor. para basarsan belki ilgilenirler.

0|0
    0|0
  • bence kıyamazlar o ponçik şeye xd xd

0|0
    0|0
  • belkı

0|0
    0|0
    • 1 exper puanı için boş yorum yapmaya değer mi? Sağlıkla ilgili soru soruyorum, biraz saygın olsun

• yav bacım affet 2 xper olmama lazım cok onemlı

• çekerlerr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kanal tedavisi ya da dolgu yapilabilir.. Hemen oyle cekmezler once kurtarmaya bakarlar rahat ol

0|0
    0|0
  • Çürümüş dilin tedavisi olmuyo bildiğim kadarıyla

0|0
    0|0
    • Tedavisi var, daha 2 ay önce ön dişimdeki çürüğü oyup dolgu yaptılar ama bu dişimin olayı farklı olduğu için soruyorum

• O zaman bişey diyemem

• Dolgu yapar büyük ihtimal

0|0
    0|0
  • evet çürük dişi çekerler

0|0
    0|0
  • Çürüğünde genetik olduğunu senden duydum ilk

0|0
    0|0
    • Ailemde neredeyse herkesin dişleri çok iyi bakmalarına rağmen çürük ve protez

• Tamam bende ilk defa sende duydum dedim

• Kanal tedavisi yapılır kurtarılmayacak şekildeyse çekilir en son çözümdür çekim.

0|0
    0|0
  • Bilemedim de belki kaplama tarzı birsey yapılabilir doktorla detaylı şekilde konuş tamamen bittiyse diş zaten çekmekten başka çözüm olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...