BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Emzik kullanımı bebeğin damak, diş yapısını bozar mı?

Emzik kullanımı bebeğin damak, diş yapısını bozar mı?

0|0
1414

En İyi Erkek Görüşü

• bozdugunu sanmiyorum bizde emzikle buyuduk gayet saglikliyiz hamd olsun

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 9. aydan sonra tavsiye edilmiyor. Çok çok uzun süre kullanımı etkiler, ama sürekli emzik ağzında olanların.

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

Kızlar Ne Diyor 13

• Bunu söylerler lakin, hiç emzik yüzünden dişi, damağı bozuk bebek görmedim.
    Ben kızımda kullanmadım ama 2. bir çocuğum olursa kullanacağım sakinleşmesi ve emme refleksini gidermesi için gerekli bence emzik.

0|0
    0|0
  • Kkızım 3 yasına kadar kullandı hemde bagımlı bişekilde.. konusmasınde gerileme yapti. dis damak bozmasada

0|1
    0|0
    • 3 yaşına kadar çok beklemişsiniz 2 yaşına gelmeden bırakılması gerekiyordu bağımlı emziğinden kopması sütten kesilmesiyle hemen hemen eş değer psikoloji oluşturuyor bebeklerde.

• alışmaması daha iyi :) güzel insanlar olurlar umarım :)

• @Hurin amin cumlemizinki

• Kullandığı emziğe göre değişir.
    Kaliteli ve ağız yapısına uygun olmalı, doktor tavsiyesi markalar tercih edilmeli.
    Ve belli bir yaştan sonra bıraktırılmalı..

0|0
    0|0
  • Emzık o meme dedimiz ise Aslında iyi bile deniliyor cünkü kıynaşiyor diye sadece süt şişesini sağlikli değil oynamazın o damakları icin ve zamanla dişleri icin hic sağlikli değil karies yapar

0|0
    0|0
  • bebek içgüdüsel olarak emme refleksiyle doğar. emme işlemini bir şekilde gerçekleştiremezse huzursuz olabilir. emmek bebeği büyük ölçüde rahatlatacaktır. sürekli anneyi ememeyeceği gibi bu ihityacı emzikle gidermek daha mümkün. emziğin uzun ve sürekli kullanımında damak, diş yapısı bozulması ve geç konuşması söz konusu olabilir ancak gerektiğince ve bilinçli kullanmakta bir sakınca yok. bebeğin emziğe alışması buna bağlanması da zor bir durum. bunlar da göz önünde tutulmalı bebeğin çene ve dil kaslarının konuşabilecek düzeye gelmesi 2 yaşını buluyor. 2 yaşına kadar sağlıklı bir çocuk yetiştirmek adına emziğin bırakılması gerekiyor.

0|0
    0|0
  • evet bozar

0|0
    0|0
  • bozar

0|0
    0|0
  • Çok uzun süre kullanım iyi değil diyor doktorlar.

0|0
    0|0
  • evet bozar ve geç konuşmasına sebep olur

0|0
    0|0
  • Evet benimki bozuk mesela

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Evet.