BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş ve ağız sağlınıza gereken önemi gösteriyor musunuz?

Elbette herkes gereken önemi gösteriyordur. Belki de birçoğu gereken önemi gösterdiğini zannediyordur.

Dişler, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa fırçalanır. Sabah kahvaltısından sonra ve akşam yemeğinden sonra.

Dişleri fırçalamaya başlarken diş fırçası su ile ıslatılmaz.

Dişler, diş fırçası ile aşağıdan yukarıya doğru ittirilerek fırçalanır. Erkekler ucu hafif sert diş fırçalarını, hanımlar ise ucu hafif yumuşak diş fırçalarını tercih etmeliler.

Fırçalama esnasında diş etinde kanama olması durumu, diş etinizin hassas ve yeteri kadar sağlam olmadığını gösterir. Bu da dişleri fırçalamamaktan kaynaklanır. Sağlıklı diş eti pembe renkte olur.

Diş arasına kaçan yiyecek kalıntılarının kolayca temizlenmesi için diş ipi kullanılır. Diş ipi, damak kısmına fazla bastırılmadan kullanılır. Kullanılan diş ipi tekrardan kullanılmamalıdır.

Diş macununun en doğal olanı seçilmelidir. ''Beyazlatıcı'' etkili diş macunları dişlerinizi beyazlatmaz, sadece dişlerinizi doğal beyazlığına kavuşturur. Dişlerini düzenli olarak fırçalayan bir bireyin dişleri zaten doğal beyazlığındadır. Üzerine ''beyazlatıcı'' diş macununun kullanılması dişleri fazladan beyazlatmaz.

Diş fırçası her 2 ayda bir değiştirilir ve her 6 ayda bir diş kontrolü yaptırılır.

''Bunlara kim bu kadar masraf edecek?'' diyorsanız, ileride bunları yapmamanız durumunda dişlerinize bunun iki katı kadar masraf yapacaksınız ve en kötüsü de dişleriniz asla eskisi gibi olmayacak. Damak diş, porselen diş kullanıp doğal dişinizi arayacaksınız. Üstelik bütün bu işlemleri yaparken diş ağrısı çekeceksiniz.

Diş ve ağız sağlınıza gereken önemi gösteriyor musunuz ?

1|4
912

En İyi Kız Görüşü

• gösteriyorum diş konusunda ayrı bir titizim

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgili Hüzün,

Artık gösteriyorum çürükler kapıya dayandılar

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Sabah erken saatte evden çıkiyorum kahvalti etmiyorum ama fırcalayip cıkıyorum cantamda misvak bulunduruyorum kahvaltidan sonra onu kullanıyorum. Gün icinde misvak kullaniyorum gerek oldugunda. Akşam mutlaka fırçalayıp yatıyorum. Diş macunum doğal.1 buçuk 2 ayda bir diş fırcamı yeniliyorum. Yeterince dikkat ediyorum dişlerime.

0|0
    0|0
  • Aşağıdan yukarıya nasıl oluyor onu anlamadım😀
    Sabah kahvaltısından önce uyandıktan sonrada fırçalanmalı

0|0
    0|1
  • Dişler bana göre vücudun en önemli kısımlarından biri. Diş sağlığıma önem gösteririm.

1|0
    0|0
  • Dişçilerden yana şanssız olduğum için ekstra dikkat ediyorum.

0|0
    0|0
  • aylardır 20 lik çektirtmeye gitmeye üşeniyorum öyle de bir önem veririm

0|0
    0|0
  • Tabikide dikkat ediyorum dıslerimi fırcalıyorum Her gece

0|0
    0|0
  • Elimden geldiği kadar

0|0
    0|0
  • Hepsini yıllardır yapıyorum ancak dişçi masrafindan kurtulamadim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çok dikkat ederim. Evde Signal'in 2 modeli, İpananın 3 modeli, Sensodyn'in 2 modeli ve Listerine'in 5 gargara modeli var. Sabah Öğle ve Akşam fırçalıyorum. Takıntılıyım baya.

0|0
    0|0
  • Oldugu kadar ama bu aralar pek değil. Sigara kahve kötü ediyor malesef...

0|0
    0|0
  • Ben çalışan bu insan olarak gösterdiğini düşünüyorum çünkü sabaha ve akşam firçalarım b sakız çok cignerim elma yerim

0|0
    0|0
  • Sizin dişleriniz benim geleceğimden daha parlaktır ;)

0|0
    0|0
  • Tabikide gereken önemi gösteriyorum, her 3 ayda bir düzenli olarak fırçalarım

0|0
    0|0
  • Dişçiden dişçiye fırçalıyorum işte.

0|0
    0|0
  • Bayramdan bayrama fırçalıyoz işte

0|0
    0|0
  • eh işte hergün olmasa da en fazla 2 günde bir :D

0|0
    0|0
  • Evet