BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Sinirden geçen 20lik diş aldıran var mı?

4 tane gömülü 20lik dişim vardı.2 tanesini geçen cuma çektirdim. Dikişleri 17 Mart cuma günü alınacak.2 tane de sağ tarafta var alınması gereken. Doktor ısrarla o dişler çok daha zor sinirden geçiyor diyor. Korkuyorum açıkçası... Daha önce sinirden geçen 20 lik diş aldıran var mı? Nasıl bir şey beni bekliyor?Ömür boyu hissizlik söz konusu mu?

0|0
21

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Yok öyle bir şey o dişçi seni korkutmuş.. Diş algılama sinirleri çenede tamamen ayrı ayrı..

0|0
    0|0
    • 2-) Yüz Felci
      Kökü sinire yakın olan dişlerde sıkça gözlenen problemlerden bir tanesidir. Bu durum daha sık yanlış yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelmektedir. Dişin sinire yakın olması çekilmesini zorlaştırmaktadır. Çekilme işlemi esnasında yapılan en ufak bir hata sinirlerde hasar oluşumuna neden olabilmektedir. Böyle bir durumda yüz felci gözlenebilir. Bu durum ne yazık ki geri dönüşümlü değildir. Bu yüzden ameliyat öncesinde tüm incelemeler yapılmalı, risk oranı hesaplanmalıdır ve hastaya söylenmelidir.

3-) Dudak Uyuşukluğu
      Kişinin dudaklarında meydana gelen uyuşukluk ya da his kaybının nedeni yirmilik dişler olabilir. Bu durum ilk etapta hafif şekilde seyretse de yirmilik dişin çıkmak için sinire yaptığı baskının artması ile oluşan uyuşukluk hissi de giderek artabilir. Uyuşukluk hissi gelecek kötü şeylerin habercisi olabilir. Derhal uyuşukluk hissinin daha ciddi boyutlara ulaşmasını engellemek için yirmilik dişin sinir köküne yaptığı baskı engellenmelidir.

• Bu durum için genel anestezi altına alınan kişilerin cerrahi müdahale ile yirmilik dişinin alımı gerçekleştirilir.

NOT: Dişin sinire yakın olması durumunda diş çekimine ekstra dikkat edilmelidir. Yapılacak en küçük bir hatanın kalıcı bir felce ya da ölüme neden olabileceği unutulmamalıdır.

bunlar olağan şeyler. Bir çok sitede yazıyor. Dr un korkutmak amaçlı söylediğini düşünmüyorum. En azından eline bir şey geçmeyecek. Röntgeni birlikte inceledik

Kızlar Ne Diyor 2

• gecmıs olsun canım

0|0
    0|0
  • Doktorun korkutmuş seni. Bende 4 diş aldırdım ne bir hissizlik oldu ne başka bir şey

0|0
    0|0
Yükleniyor...