BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Oğlumun dişlerinde çok eksiklik var, ne tür uygulamalar yapılabilir?

Oğlum bu yıl liseye geçecek. Dişlerinden çok şikayetçi olmaya başladı bu sene. Daha önceleri ben götürdüm çokça ama diş eksikliğinden tel takmadılar. Küçükken de geç çıkmıştı. İzmirde oturuyoruz ve en sağlıklı yöntemi arasak da bir an önce kurtulmak istediği için estetik açısından çabucak olacak bir yöntem de düşünüyoruz. Depresyona girmesinden korkuyorum önerdiğiniz dişçi var mı ya da yapılabilecek uygulama biliyor musunuz? Hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.Oğlumun dişlerinde çok eksiklik var, ne tür uygulamalar yapılabilir?

0|0
51

En İyi Erkek Görüşü

• evet iki diş eksik önde
    Bunu şu an tedavi edemezler ederlerse de implant gözüküyor çocuğa onu yaparlarsa da tel olmaz

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çocuğunuz kaç yaşında?
    daha büyümeye devam ediyorsa bu çok iyi...
    Latéral dişleri EKSİK oglunuzda yani 12 ile 22 numaralı dişleri.

İlk önce diş röntgen çekilmesi lazım ve profili.
    Sonrasında Diş doctorunuz 12 ile 22 diş var mı yok mu ona bakar..
    Ortodonti devasi görmesi lazım üst çenesine gorulmeyen bir âlet takılır.. Amaç üst çenesini genişletirerek bir yöntem uygulanır, 6 ay sürer..
    Sonrasında Ortodonti Dr sizi dışçi ye gönderir
    Eğer röntgende dişleri gözüküyorsa damakta 12 ile 22 lik No dişleri, onları dışçi küçük bir amaliyet ile aşa inmesi için bir yöntem uygular...
    Tekrar Ortodonti tedavisinede devam eder tabiki tel takılır çünkü gerekiyor ve o iki dişi inmesine Ortodonti Dr uygulama yapar.. bu biraz zaman alır dişler damaktaysa eğer.. Ama mutlaka röntgen olmadan fazla bir şey diyemem..

bahsetim iki dişi yoksa oglunuzun o halde çocuğunuza Ortodonti tel takılır dişlerin düzelmesi için ve 12 il 22 numaralı dişlerin yerine yer açar..
    Ortodonti tevisi bittikten sonra,
    Dışçiniz olmayan dişlerin yerine implantı yapar...

Umarım yardımcı oluşumdur.
    Geşmiş olsun.
    Oğlunuz hiç üzülmesin bunu çaresi elbette Var !!!

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 4

• Fakulteye gittiniz mi?
    Ayrica tel takmamalari cok sacma
    @AylinNilay

0|0
    1|0
    • Devlet hastanelerine ve arastırma hastalerine en erken 1 yıl sonra sıra veriyorlar asırı sacma derecede. Diş teli takmamalırının sebebi eksik olmasıymıs 2 sene önce falab gittiğimizde eksik oldugu icin cıkmasını beklemeliyiz takamayız demişlerdi 13 senede cıkmayan diş 2 senede cıkıcak sanki.

• KS sitesine yeni giriş yaptım
      Tam nasıl soruya cevaplanir.. yazilar.. olduğuna ve kişi ile ilgili çevap yazmalara sistemi... anlamış değilim maalesef..,😞

• @AylinNilay olsum ☺

• /dtugurbilkay/ Bakın bu doktor çok iyi. Ücretsiz muayene olabiliyorsunuz. İnstagram sitesi

0|0
    0|0
  • Bende de diş eksikliği var ve şu an diş teli takılıp implant yapıldı

0|0
    0|0
  • dişleri tamamlanmadan birşey yapamazlar maalesef

0|0
    0|0
    • Tamamlanmıyor ama kaç senedir cıkıcak gibide değil psikolojisi ve görüntü acısından oraya diş falan yapamazlar mı acaba?

• diş damakları oluyor plastik belki onlardan verirler

• Çocuğunuz kaç yaşında?
      daha büyümeye devam ediyorsa bu çok iyi...
      Latéral dişleri EKSİK oglunuzda yani 12 ile 22 numaralı dişleri.
      İlk önce diş röntgen çekilmesi lazım ve profili.
      Sonrasında Diş doctorunuz 12 ile 22 diş var mı yok mu ona bakar..
      Ortodonti devasi görmesi lazım üst çenesine gorulmeyen bir âlet takılır.. Amaç üst çenesini genişletirerek bir yöntem uygulanır, 6 ay sürer..
      Sonrasında Ortodonti Dr sizi dışçi ye gönderir
      Eğer röntgende dişleri gözüküyorsa damakta 12 ile 22 lik No dişleri, onları dışçi küçük bir amaliyet ile aşa inmesi için bir yöntem uygular...
      Tekrar Ortodonti tedavisinede devam eder tabiki tel takılır çünkü gerekiyor ve o iki dişi inmesine Ortodonti Dr uygulama yapar.. bu biraz zaman alır dişler damaktaysa eğer.. Ama mutlaka röntgen olmadan fazla bir şey diyemem..

bahsetim iki dişi yoksa oglunuzun o halde çocuğunuza Ortodonti tel takılır dişlerin düzelmesi için ve 12 il 22 numaralı dişlerin yerine yer açar.. Ve implant yapılır.
      Geşmiş olsun oğlunuz için.

Benzer Benceler

Yükleniyor...