BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Aft nasıl iyileşir bilgisi olan var mı?

Aft nasıl iyileşir bilgisi olan var mı?
Aft ağızda çıkan yaralar,
zamanla tırnak kadar büyüye biliyor, iyileşmesi 15 günü buluyor, bir şeyler yerken içerken inanılmaz acı verir.

Geçen yaz bende çok aşırı çıktı, Aft la ilgili eczanelerde satılan hemen hemen tüm ilaçları denemiş bulunmaktayım ama fayda edeni görmedim,

Neden çıkıyor? la ilgili daha önce güneşi az görüyorum diyordum, sonra vitamin eksikliği olduğunu, daha sonra behçet hastalığı mı? acaba diye düşündüm,
Son olarak Yaz aylarında neredeyse hiç ekmek yemiyorum, bundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum, çünkü kışın çıkmıyor ve ben kışın ekmek yerim her öğünde.
Sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum, Sizce?

1|1
118

En İyi Kız Görüşü

• Kremi var bunun böyle uhu gibi çok iyi geliyor ama adını hatırlamıyorum şu an 😕
    Karbonatla, tuzla çalkala ağzını

0|1
    0|0
    • uhu gibi birşey, yaranın üstünü kaplıyor, yemek yerken konuşurken acımıyor, ama yaranın çıkmaması için ya da tedavisi için bir etkisi yoktu. onuda kullanmıştım.

• Eig için teşekkürler :)

• rica ederim :)

En İyi Erkek Görüşü

• çok kolay geçer bu mevsimde bulamazsın onun ilacı karadut , marketten karadut reçeli al ağzına birkacıt at 2-3 dk ağzında beklet iki kaşıkta ye 2 günde hiç bir şeyin kalmaz doktorlarda onu öneriyor kesin çözüm

0|0
    0|0
    • Evet daha önce söylediler,
      Memleketten annem yazları toplayıp gönderdi ama fayda etmedi maalesef

• onunla beraber karbonat ile gargara yap

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Piraldyne diye bir ilaç var eczanede 7 lira civarıydı şimdi ne kadar bilmiyorum. Oje gibi. Aft olan yere süruyorsun Yakıyor bildigin. Ama sonuç güzel 2 gune eser yok. Ben onu kullanıyorum uzun zamandır çıkmadı ama yinede kesin tedavisi yok. dikkat edeceksin yiyeceklere

0|2
    0|0
  • sigaranin dumanini agzinds calkaka veye tuzlu su agzinda gargara yap birebirdir

0|1
    0|0
    • sigara kullanmıyorum :)

• enistem doktor dun senin icin ona sordum bir yudum al dumanini calkala iyi geliyomus ya da olmadi bir bardaga tuzlu su ysp agxinda calkala bire birdir

• Hiçbir öğünümde yaz kış ekmek yemem ama çıkmıyor, ekmekle bir alakası yok

0|1
    0|0
  • Neden çıkar bilmiyorum. Ama karbonat öneriyorlar. Dişçiye gittiğimde bir krem sürmüştü epey acı bir tadı vardı, eczaneye sorarsan onu da verebilirler geçirmişti hemen.

0|1
    0|0
  • bir ilaç var adını unuttum, şişede satılıyor ve oje gibi bir fırçası var agız içindeki yaralara sürüyorsun 1-2 günde geçiriyor

0|1
    0|0
  • Limonlu su ile gargara yap sabah aksam

0|1
    0|0
  • Tuzlu suyla calkala ağzını

0|1
    0|0
  • B 12 vitamini ekaikliginde cikar. Baktir

0|1
    0|0
  • Bende her zaman aft çıkar geçer 2 gün sonra tekrar çıkar. Bunun sonucunda doktora gittim test yaptırdı hiç bir sorun olmadığını ancak sodyum sülfat içeren diş macunu ve gargara kullanıp kullanmadığını sordu kullandığımı söyledim aft çıkmasının nedeninin bundan kaynaklandığını söyledi. Sende bu diş macunu ve gargaralardan kullanıyorsan bu yüzden olabilir. Bir de acı baharatlı sıcak şeyler yiyorsan bu da yapabilir. Kenacort adında bir krem var o iyi geliyor tavsiye ederim. Ve aft olduğunda mümkünse baharatlı asit bazlı şeyler tüketme limon dometes portakal gibi

0|1
    0|0
  • Karbonatlı tuzlu suyla gargara ilacı vardı eczane de

0|0
    0|0
    • kenekort kullanmıştım, "sodyum sülfat içeren diş macunu" bunu dikkate alıcam, daha önce denemediğim birşey,
      Aşırı acı yiyordum 2 aydır hiç yemiyorum, çay kahve çok içiyorum.
      Tşkler..

• peki sizde ekmek yeme durumu nedir, ekmek tüketiyormusunuz ?

• Ben o yaralar olunca hiç bişey yiyemyodm

Erkekler Ne Diyor 7

• geçmiş olsun

Kefir: Yatmadan önce 1 bardak olacak şekilde Kefir içmek afta iyi gelir.

Karadut şurubu: Karadut şurubunu her gün geçesiye kadar ağızda gargara yapmak afta iyi gelir.

Kent hindi: Kent hindiyi ilk önce dövüp toz olmasını sağladıktan sonra aft olan yaralara yatmadan önce sürmek afta iyi gelir.

Zeytin yaprağı: Zeytin yaprağını ağzın içinde çiğnemek afta iyi gelir.
    Tuzlu su: Yatmadan önce tuzlu su ile gargara yapmak afta iyi gelir.
    Kabartma tozu: Bir çay kaşığı kabartma tozunu eritip yarım bardak ılık su ile gargara yapmak afta iyi gelir.
    Listerine: Bu ağız gargarası aktın beyaz uçlarını temizler ve afta iyi gelir.

Kenacort-A: Eczanelerde bulabileceğiniz bu krem gargaralardan sonra yaraya sürülürse afta iyi gelir.

0|1
    0|0
  • en etkili ilac kenakraft die bir krem var sarı bişey o mükemmel sürünce bir müddet uyusturuyo gibi de yapıyor

ayrıca düzenli diş fırcalarsan aft problemi hiç yaşamazsın bide meyve yicen portakal mandalina

0|0
    0|0
    • tahminimce 2004 yılından itibaren düzenli diş fırçalarım, meyve ilede aram iyidir aslında,
      Teşekürler.

• benimde şu an iki tane var bunlardan stres, vitamin eksikliği filan ama KBB doktoruna bir git tahlil yaptır

0|0
    0|0
  • Dut reçeli en fazla 3 güne iyilestiriyor.

0|1
    0|0
  • vitaminsizlikten kaynaklanır genelde

0|0
    0|0
  • Kenakort krem oneririm

0|0
    0|0
  • Kardesim ilac yoksa tuzlu su ile gargara yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...