BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Kimler diş macununu en doğru şekilde kullanmayı biliyor?

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Çoğumuz diş macunu kullanımı dendiği zaman nohut kadar kullanılır ve dibinden sıkılır olarak algılamakta. Aslında diş macunu kullanımı bu 2 maddeden ibaret değil. Diş macunu diş ve ağız sağlığımızı tesis etmemiz için en önemli argüman. Nerede ne zaman hangi diş macununun kullanılması gerektiğini bilmemiz şart.

1- Diş beyazlatıcı etkililer sadece kahvaltı sonrası

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Büyük tüplerde diş macunu ve 4-5 etkilileri almak yerine, 1 etkili küçük tüplerde 3-4 farklı tüp almak en mantıklı seçim olacaktır. Diş beyazlatıcı diş macunlarını bütün gün kullanamayız, diş yapısına zarar vermektedir. Bu yüzden sadece sabahları bu seçimi yapmalıyız.

2- Hassasiyet etkililer öğle yemeği sonrası

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Gün boyu diş hassasiyetinizin korunmasını istiyorsanız, beyazlatıcı etkililerden sonra kullanmanız gerekiyor. Öğlen yemeği sonrası seçmemizin nedeni ise gece dahil tüm gün diş hassasiyetini ortadan kaldırması amaçlanmaktadır. Bu yüzden öğlen kullanmanızı öneririm.

3- Diş eti koruyucu etkililer akşam yemeği sonrası

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Tüm günün dış etkenlerinden yorgun düşmüş diş etlerimiz, koruyucu etkili diş macunu sayesinde bir sonraki güne hazır hale getirilmeli. Diş eti kanamaları ve diş köklerindeki sallanmalara karşı büyük etkisi olduğunu bizzat kendim denemiş ve görmüş biri olarak söylüyorum.

4- Diş minesi onarıcı etkililer gece yatarken

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Gece yatarken bu seçimi yapmamızın tek bir sebebi var. Dişlerimiz gün boyu ihtiyaç duyduğu mineral emilimini uyku esnasında gerçekleştirir. Bu yüzden gece yatarken seçeceğimiz diş minesi onarıcı etkili diş macunu yüksek verimlilikle işlevini görecektir.

Tavsiye Diş Doktorumdan

Diş Macununu Doğru Kullanmanın 4 Püf Noktası

Tüm bu tavsiyeleri Edirne'de Özel Dent'de dişlerime düzenli olarak bakım yaptırdığım, diş hekimi Osman beyin tavsiyesi. Tek bir diş macunu kullanıp dişlerimizde yaşayabileceğimiz birçok sorunu çözemeyeceğimizi söylüyor. Kocaman tüplerde diş macunu almak yerine küçük küçük tüplerde 3-4 farklı etkili diş macunu almamızın, bize çok daha fazla faydalı olacağı kanısında.

#DişMacunuKullanımı #DişMacunu #DişSağlığı


10|4
510
RienQuell KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Çok güzel hatırlatmalar Riencim

    Ellerine sağlık, faydalı bencelerin devamını diliyoru, @Thauma'dan da böyle güzel benceler bekliyoruz

    Sevgiler

    0|1
    1|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 9

Yükleniyor...