BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Hamilelikte Ağız ve Diş Bakımının Önemi

Hamilelikte pek çok annenin diş sorunları ile karşılaştığı gözlemlenmiştir. Halk arasında bunun sebebi; bebeğin gelişim döneminde yaşadığı kalsiyum eksikliğinin dişlerden temin edildiği ortaya atılmaktadır. Böyle bir bilgi henüz bilimsel olarak kanıtlanmış değildir.

Bu ihtiyaç daha çok kemiklerden karşılanmaktadırHamilelikte Ağız ve Diş Bakımının Önemi

Gelelim diş problemlerinin ana sebeplerine. 😊 Bu dönemde değişen hormon seviyeleri (östrojen ve progesteron) diş minelerinin hassaslaşmasına neden olmakta. Dolayısıyla çürümelere karşı açık hale geliyorsunuz.

Abur cubur tüketimine dikkat!Hamilelikte Ağız ve Diş Bakımının Önemi

Evet tatlı krizleri hamilelikte meşhurdur. Bu dönem şeker sizin en büyük düşmanınız olacaktır dişleriniz için. Bulantılarınız olacağı için kusmalar da dişleriniz için tehdit unsuru. Ağız temizliği ve diş bakımını anında yapmalısınız.

Bir diğer etken diş etlerinin kanaması nedeniyle temizliğin terk edilmesiHamilelikte Ağız ve Diş Bakımının Önemi

Bu hassasiyeti azaltmak için ılık tuzlu su ile gargara yapmak diş etlerinizi rahatlatacaktır. Artan hormon seviyeleri ile bakteri plaklarına karşı hassaslaşacağını unutmayın, hamilelik öncesi genel diş kontrollünü muhakkak yaptırınız. Hamilelikte Ağız ve Diş Bakımının Önemi

Bu dönem günde en az iki kere diş fırlamayı ve diş ipi kullanmayı kesinlikle terk etmeyiniz.

Bebişinizin sağlığı için diş macunu yutmamaya da çok dikkat ediniz. 😊


4|0
64
ZararlıAdaM KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • hamileyken 1 dişim kırıldı ve ilk 3 ay hiçbir işlem yaptırılamayacağı için 3 ay içinde fazlaca çürüdü. 5. ayda dayanamayıp çektirmek zorunda kaldım. eğer böyle bir durumla karşılaşan olursa, ilk 3 ay ve son 3 ay hamilelere diş konusunda hiç bir işlem yapılmıyor. 4.5. ve 6. aylarda işlem yapılabilir. o zamanda zaten bebeğe zarar vermeyecek anestezi ilaçları kullanılıyor. ayrıca diş hekimleri doktordan imzalı kağıt istıyorlar.

  0|1
  0|0
  • Evet konunun önemini bildiğim için benceyi hazırladım. Çünkü dikkat edilmezse çok rahatsız edici olacaktır.

En İyi Erkek Görüşü

 • Eline saglik.

  0|1
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 3

Benzer Sorular

Yükleniyor...