BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Bakımsız Dişlerin Bizlere Yaşattığı 5 Olumsuz Durum

Ağız ve diş sağlığı için ağız bakımı şart. Dişleri düzgün ve düzenli fırçalamak takviye bakım ürünleri de kullanılarak yapabiliriz bakımımızı. Peki bakım yapmazsak ne olur? Ağız bakımı düzgün yapmayan bir insanın karşılaştığı olumsuz durumlar.

Diş çürüme ve hayattan nefret ettiren diş ağrıları

Bakımsız Dişlerin Bizlere Yaşattığı 5 Olumsuz Durum

Günde iki kez dış fırçalamak belki bir şey kaybettirmez size ama kazancınız büyük. Fırçalanmayan dişlerdeki kalıntılar zamanla dişlere yapışır kalıcı leke ve çürümelere yol açar. Bununla birlikte geceleriniz ziyan olur. Diş ağrıları, rahatça soğuk ve sıcak besinleri yiyememek gibi sorunlar kaçınılmaz olur.

Sağlam dişleri zamanla kaybetmek

Bakımsız Dişlerin Bizlere Yaşattığı 5 Olumsuz Durum

Ağzımızda bulunan çürük dişlerinin tedavisini olmadığımız gibi aynı zamanda ağız bakımına hala devam başladıysak ya da özen göstermiyorsak sağlam olan dişlerimizi de kaybetmemiz söz konusudur. Sonradan pişman olmak yerine diş fırçalamak ve bakımları aksatmamak mantıklı olanıdır.

İçten ve rahat bir şekilde gülümseyememek

Bakımsız Dişlerin Bizlere Yaşattığı 5 Olumsuz Durum

Dişlerimizdeki çürükler ağrı ve sızıların yanı sıra bizleri görsel açıdan da mutsuz hissettiriyor. Dişlerdeki çürüklerin gülümseme esnasında karşımızdaki kişi tarafından görülmesi hem bizi hem de karşımızdaki kişiyi rahatsız eder. Ağız ve diş sağlımızı aksattığımız takdirde gülüşlerimiz hiç istediğimiz gibi olmayacak ve bizi mutsuz edecektir.

Sevdiklerimizin bizden uzaklaşması

Bakımsız Dişlerin Bizlere Yaşattığı 5 Olumsuz Durum

Size çok saçma gelebilir ama sırf bakımsız dişler ve ağız kokusu yüzünden aileler dağılabiliyor ve insanlar birbirinden nefret edebiliyor. Diş sağlığımıza da son derece özen göstermeliyiz.

Başkalarının gözünde bakımsız insan profili oluşturmak

Bakımsız Dişlerin Bizlere Yaşattığı 5 Olumsuz Durum

Kişisel bakım saç, sakal, kılık ve kıyafetimize özen gösterdiğimiz kadar ağız ve diş sağlığımıza da özen göstermeliyiz. Toplum içinde veya herhangi bir ortamda bir başkası tarafından çürük dişlerimizin görülmesi veya ağız kokumuz ile bir başkasının burun direklerini çatlatmak hiç hoş bir şey değildir. Ağız ve diş sağlığımıza özen göstermediğimizde bir başkaları tarafından tamamen bakımsız biri gibi görülebiliriz. Bu duruma dikkat etmeliyiz!

Evet arkadaşlar bu bencemizde de sizlere ağız ve diş sağlığımıza dikkat etmediğimizde karşılaşacağımız olumsuzluklardan bahsettik. Bu duruma dikkat etmenizin sizin için iyi olacağını söylüyor ve bencemi burada noktalıyorum. Sağlıcakla kalın. :)

#Subarusti

#Nazlı<3


4|0
42
Subarusti KizlarSoruyor'da Fenomen
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

  • Emeğine sağlık bence güzel bitmiş :)

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Bencen bence süper fotolar ki muazzam şu siyahi kardeşte çok tanıdık geldi. Acaba kim ola. Dişleri süpermiş...

    0|1
    0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

Benzer Sorular

Yükleniyor...