DOĞANIN GÜCÜYLE GÜLÜMSE

Signal

Diş hassasiyeti nasıl önlenir?

Arkadaşlar normal sıcaklıkta bir su içerken bile ön dişimin bir tanesi acayip canımı yakıyor sanki kuru buzu ağzımda çiğnemişim gibi sanki kaynar su içtikten hemen sonra dondurmayı ısırmışım gibi canım yanıyor doğru düzgün yemek yiyemez içecek içemez oldum ne yapabilirim?

0|0
74

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

74
  • Zaten çok sıcak veya soğuk besinleri tüketmememiz gerekiyor. Hassasiyetin olması bir nevi ayırıcı özellik. Bir süre yiyecek ve içecekleri vücut ısısına yakın sıcaklıkta tüketmeye gayret edersen hassasiyetin ceremesini gidermiş olursun.

0|0
    0|0
  • Misvak kullan.

0|0
    0|0
  • Canım benim geçen hafta daha yeni bu konuyu diş hekimimle görüştüm ve hassasiyet, incelme gibi durumlar olunca geri dönüşümü ne macunla ne başka şeyler olur dedi. Senin yapman gereken sert ve çok soğuk sıcak şeyler tuketmemen. Eğer ki devam ederse diğer katmanlar da hasara uğrayarak diş kaybina zamanla yol açar

0|0
    0|0
  • Kökte bozukluk başlamıştır sırasında dengesizlik varsa zamanla apbas yolcu.

1|5
    0|0
    • 3gün

Çok haklısınız ben çektirdim bir tane hemen önlem alınmalı

• dişin birinci katmanı aşınmış dişin asıl katmanı olan mine açığa çıkmış bunun için hassasiyeti onaran macunlar ve beslenme önemli sıcak ya da soğuk içecek ya da yiyeceklerden uzak dur oda ısısına dikkat et ve bir diş hekimine görğn.

0|0
    0|0
  • Bence kesinlikle dişciye git hele son 6 ayda gitmediysen ağrımasa da git!

0|0
    0|0
  • sensodyne hassas dişler için kesinlikle kesin çözüm..

0|0
    2|0
  • Kekik kaynat. Soğut. Gargara yap.

0|0
    0|0
  • Dişçiye gidip kanal tedavisi

0|0
    0|0
  • Misvak kullan.

0|0
    0|0
  • Sert yiyecekler ve diş fırçasından uzak durmak