BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş fırçaları hakkında bilmen gerekenler var! Doğru diş fırçası seçimi için nelere dikkat ediyorsun?

Dünyada en çok karşılaşılan hastalığın diş çürüğü olduğunu biliyor musun? Her gün dişlerini fırçalayanlar durumun farkında; diş macunu seçimi kadar doğru diş fırçası seçmenin öneminin de!

Sen diş fırçası seçimini nasıl yapıyorsun? 🤔
Diş fırçaları hakkında bilmen gereken ipuçlarını takip et; doğru diş fırçasını bul!

- Türkiye’de aile başına 1 diş fırçası düşüyor. Halbuki evdeki herkesin kendine ait bir diş fırçası olması şart; her şeyini paylaş, diş fırçanı asla!
- Ne kadar alışmış olsan da hijyen açısından 3 ayda bir diş fırçasını değiştirmek gerekiyor. Bahane yok; unutmamak için bir yere not al veya diş fırçanın üzerine bir tarih etiketi yapıştırabilirsin.
- Diş etlerinin hassasiyetine göre orta, yumuşak veya ekstra yumuşak kıl tipli diş fırçalarından birini seçmelisin.
- Çoklu diş fırçası paketleri ile bir seferde tüm ailene diş fırçası alabilir veya diş fırçanı yedekleyebilirsin.

Signal’de herkesin ihtiyacına göre bir diş fırçası var; hemen sana uygun diş fırçasını seç, dayanılmaz bir gülüşe sahip ol!

Her gün en az 2 dakika diş fırçanla randevun var; asla atlama, gülümseten bir şarkı aç bu anın keyfini ikiye katla! 🤩

Senin diş fırçanla ilişkin nasıl? Diş fırçası seçiminde nelere dikkat ediyorsun? Görüş ve yorumlarını bekliyoruz.👇

Diş fırçaları hakkında bilmen gerekenler var! Doğru diş fırçası seçimi için nelere dikkat ediyorsun?
#1GülüşüneBakar
Bembeyaz dişler ve dayanılmaz gülüşlerin sırrı: Doğru diş fırçasını doğru diş macunuyla buluşturmaktan geçiyor. Her şey #1GülüşüneBakar unutma. 😄

16|11
369455

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

369455
  • Dişlerim hassas olduğu için daha yumuşak fırçalar tercih ediyorum. Ağız yapımda fazla büyük değil diş fırçamın başlığının da büyük olmamasına dikkat ediyorum. Son olarak arkasında dil temizliği için bölüm bulunan diş fırçaları daha çok seviyorum.
    Dişlerimi çocukluktan beri düzenli fırçalayan biriyim, ne mutlu bana böyle bana alışkanlığım var.

6|3
    1|2
  • 3 ayda bir diş fırçamı düzenli olarak değişirim. Orta sert küçük başlı diş formalarını tercih ediyorum. Ve signal White now gold ile dişlerimi koruyorum..

1|0
    0|2
  • Fırçanın yumuşak olmasına özellikle dikkat ediyorum.

0|0
    0|1
  • Yumuşak uçlu olmasına dikkat ediyorun.

1|2
    0|2
  • Yumusak olmasina dikkat ederm

0|0
    0|0
  • Diş hekimine danışıyorum genellikle.

1|0
    0|5
  • Diş etimi kanatmayan orta sertlikte ve klasik diş fırçası tercih ediyorum. Doktorumun ve bir çok diş hekimliği okuyan arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine diş macununda herhangi bir marka seçiciliğim yok. Tek kriter ağzımda gereksiz bir tat bırakmaması ve flor bulundurması.

0|0
    0|0
  • Diş hekimine danışıyorum. Evde sürekli diş kontrolü yapıyoruz. Günde her yemekten 30 dakika sonra dişlerimizi fırçalayıp diş bakımı yapıyoruz.
    Ayrıca çok harika hazırlamışsınız.
    Bana örnek olabilir sanırım bu paylaşım.

0|0
    0|0
  • Diş sorunlarının en büyük nedeni diş macunlarının bizzat kendisi. sadece dişlerede zarar vermiyor. Florur beyne de zarar veriyor. Epifiz bezinin çalışmasını engelliyor. Dişler için evde kendi yapacağınız doğal şeyler kullanın.

0|0
    0|0
  • Yıl olmuş 2019 ve hala kişi başına düşen diş fırça sayısı bu. Üstelik giş hekimlerine gidenlerin dişlerinin aylık yemek artıklarıyla dolu oluşu.. Yav midem bulandı. Ne desek az bu insanlara. Hele bunları aşalım sonra fırça seçimine geçeriz lakin zaten dişine önem veren diş fırçasının en iyisini seçer diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Maalesef ki bizim ulkemizde daha da sik rastlaniyordur diye dusunuyorum. Soyle bir etrafa baktigimda, guzel gorunen disleri gectim, cogu insan dis fircalamaktan aciz 👎

1|0
    0|1
  • Dişlerim hassas olduğu için daha yumuşak fırçalar tercih ediyorum. Ağız yapımda fazla büyük değil diş fırçamın başlığının da büyük olmamasına dikkat ediyorum. Son olarak arkasında dil temizliği için bölüm bulunan diş fırçaları daha çok seviyorum.
    Dişlerimi çocukluktan beri düzenli fırçalayan biriyim, ne mutlu bana böyle bana alışkanlığım var.

0|0
    0|1
  • Orta derecede diş fırçası tercih ediyorum. Yumuşak olanlarla dişlerimi fırçaladığım zaman pek fırçalamış gibi hissetmiyorum. Ayda bir diş fırçamı yenilerim.

1|0
    0|0
  • Bir aralar sert fırça kullandığım için diş etlerimde kanamalar oluyordu yumuşak firça kullanıyorum diş eti kanamalarım son buldu hassasiyete göre fırça almak çok önemliymiş

0|1
    0|0
  • Yumuşak diş fırçaları beni rahatsız ettiği için orta sertlikte bir diş fırçası olmasına dikkat ediyorum. Günde 3 bazen rahatsız olursam 3üde geçiyor. Hatta diş hekiminden azar isittigim bile oldu bu durum yüzünden.

0|0
    0|0
  • Yumuşak dis fircasi kullaniyorum dis etlerim zarar gormesin diye. Fircalamak cok onemlidir agzi ferah tutar guzel gulmeyi saglar signal super bir marka tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Ben sigara içtiğim için sert diş fırçası arıyorum aksi halde dişteki sarılığı temizlemek zor. Ama çok nadir bulabiliyorum hep ya soft ya da medium sertlikte bulabiliyor.

0|0
    0|0
  • Yumuşak diş fırçalarının güzel temizlemediği kanaatinde olduğumdan orta veya sert diş fırçaları kullanıyorum. Dil ve yanak temizleyicisi barındırması da benim için önemli.

0|0
    0|0
  • Diş fırçamla ilişkim çok kısa sürüyor ben isterdim ki bir diş fırçasıyla ömrümü tamamlayayım 😅 ama gel gör ki her seferinde bunu mu alsam bunu mu bunu mu bunu mu delirtiyor beni 😂

0|0
    0|0
  • yumusak firca kullaniyorum cunku fircayi cok suruyorum. sert firca yara yapar. standart fircalamak yerine dis diblerini filan cikartmak icin yukari ya da asagi dogru hareket yapiyorum. sonrada tel firca ile aralari bir daha fircaliyorum kalmasin diye

0|0
    0|0
  • Şarjli dis fircasinda standart olani kullaniyorum, sigara ve kahve filan tuketmedigim icin ona yonelik ekstraya gerek kalmiyor 😀

0|1
    0|0
  • #Unilever markasının diğer ürünleri başta olmak üzere signal diş macunu ve fırçası dişler için gerçekten çok iyi.

Ekstra soft ya da medium diş fırçası kullanmaya önem göstermekteyim.

0|0
    0|0
  • Diw fircasi yumuwaq secerim gunde iki kere fircalanmali ozellikle yatmazdan once... Diwleri gece fircalamagin bir onemi daha var oda gece yemeleri sonlandirir yani iwtahani kesiyor ve gece canin yemek istemiyor..

0|0
    0|0
  • Her zaman merak ettim neden reklamlarda her marka dişkimlerinin bir numaralı tavsiyesi biziz diyor :D

0|0
    0|0
  • Ne sert olan Bir fırça ne de hassas dişler için olan yumuşak fırça. İkisinin tam ortası. Ve belli bir süreden sonra değiştiriyorum

0|0
    0|0
  • Ne kadar dikkat etsen de miadı dolmus dişler beslenmeden kaynaklı kullanilan ilaçlardan kaynakli sinir stresten kaynaklı gider kurtaramazsıniz. Tek çare de implant kalir

0|0
    0|1

0|0
    0|0
  • Çocukluğumdan beri aynı dişçiye gidiyorum bakımlarını ihmal etmemeye çalışıyorum
    Fırça da tabi ki yumuşak olması daha iyi diş eti kanamasına engel olmak için

0|0
    0|0
  • Diş fırçası çk sert ve yumuşakta olmamalı sonra fonksiyonlu olmalı sadece dişlerin ön yüzünü temizlemiyoruz kolayca dönebilmeli bir fırça diş yüzeyinde. ben genelde diş macunu olarakta dişi beyazlatıcı ve diş minesini koruyucu olanları tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • ben en çok sertliğine dikkat ediyorum. ne fırçalarken kazık gibi olsun dişlerimi acıtsın isterim ne de tüy kadar yumuşak olup fırçaladığımı bile anlamayayım.

0|0
    0|0
  • Fırçanın diş aralarını temizleyecek koşulu bana saglamasına bakiyorum bazı dis fircalarda o ozellik var mesela o ozelligi saglayan sey ise bazi kisimlarda uzun egimli yerlerin olması.

0|0
    0|0
  • Yumuşak diş fırçasını tercih ediyorum çünkü dişim ve diş etim hassas diş macunumu soracak olursanız tabi ki signal 😍

0|0
    0|0
  • .

Orta yumuşak,

Sık değişime,

Onu dışında ortalama bir fiyat ya da kampanyalarda daha iyice ürün almaya.

Çünkü yılda 25 in üzerinde fırça giriyor eve.

.

.

0|0
    0|0
  • Ben her 3 ayda bir fırçamı değiştiriyorum ve çok yumuşak olmasına bakıyorum. Öbür türlü diş etlerime zarar veriyor

0|0
    0|0
  • Ben anlamıyorum nerede yanlış yaptım diye. Orta sert diş fırçası kullanıyorum yıllardan beridir ama sekiz tane dolgum var😤

0|0
    0|0
    Dişlerimi çocukluktan beri düzenli fırçalayan biriyim, ne mutlu bana böyle bana alışkanlığım var

0|0
    1|0
  • Diş fırçasını paylaşanlar var mı gerçekten? Nasıl bir hijyensizlik bu. Ben asla paylaşamam. Ben hafif sert diş fırçalarını tercih ediyorum.

0|0
    0|0
  • Tatlı dişler güler yüzler. hem uygun hemde kalitelidir.

2|1
    0|0
  • Günde 1 defa garanti fırçalıyorum unutmazsam da 2 defa fırçalıyorum. Sabahları fırçalıyorken akşamları fırçalamaya üşeniyorum, diyet yaptığım için pek yemek de yemediğimden zararı olmaz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Dünyada en çok karşılaşılan hastalığın grip olduğunu düşünüyorum. Her insan senede 1-2 defa grip oluyor. Her insan senede dişi çürüse oho qwe
    Bu mantıktan sonra ötesine gitmeyim ben

0|0
    0|0
  • Otomatik fırça kullanıyorum gayet memnunum. Doktorumun onerilerine de uyuyorum. Teskler bilgi icin

0|2
    0|0
  • Ben dişlerimi çok fırçalayan birisiyim ve artık diş etlerim acıyor ve siğara kullandığım çin dişlerim çok fazla beyazlamıyor eskisi gibi. Fırçanın yumuşak olmasına çok dikkat ederim

0|0
    0|0
  • Aşşa yukarı sağa sola kaldır elleri ver coşkuyu dişler bembeyaZ #signal beyazlatır. Ya bu macunları araba temizlerken de kullana bilirmiyiz

0|0
    0|0
  • Orta sert yumuşak olunca temizlemiş gibi hissetmiyorum onun için ne çok sert nede çok yumuşak olmamalı

0|0
    0|0
  • Signal white now kullanıyorum doğru diş firca da fark etmiyor nasılsa dişlerim sağlam

0|0
    0|1
  • Eğer teliniz var ise sert uçlu kullanmak işinizi görür

0|0
    0|0
  • Bu kişinin diş yapısına, şekline göre değişir. Mesela benim dişlerim çok büyük olmadığı için orta seviye büyüklükte diş fırçası tercih ediyorum. Büyük olduğu zaman diş etlerime zarar veriyor ve kanama yapıyor.

0|0
    0|1
  • Önemli olan düzenli fırçalama gençler. Akşam ve sabah mutlaka fırçalamak lazım!

0|0
    0|0
  • Dişlerim aşırı hassas olduğu için daha yumuşak fırçalar tercih ediyorum. Ağzımın yapısı küçük olduğu için diş fırçamın başlığının da küçük olmasına dikkat ediyorum.

0|0
    0|0
  • Yumuşak olmasına önem gösteriyorum ama daha çok doktorumun görüşlerine bakıyorum

0|0
    0|0
Daha Fazla
774

Benzer Benceler

Yükleniyor...