BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Dişlerinizi ne sıklıkla fırçalıyorsunuz?

her yemekten sonra fırçalıyorum yanımda diş fırçasıyla geziyorum... dışarda değil de evdeysem günde 4 kez oluyor...
dişimi yeni fırçaladım diye yiyecek yemediğimi bilirim :D
diş ipini her gün kullanırken şu an haftada 1 ya da haftada 2 keze düştü :(
ağız bakım suyu midemi bulandırıyor aynı suların sprey olanları var eczanelerde var... onu bolca ağzıma sıkıyorum...
diş taşlarımı senede 1 kez temizletiyorum buda uzun bir süre tabi :D
sizlerde detay yazarsanız sevinirim
Dişlerinizi ne sıklıkla fırçalıyorsunuz?
  • günde 1 kez
    A seç
  • günde 2 kez sabah akşam
    B seç
  • günde 3 kez sabah öğle akşam
    C seç
  • günde 4 kez sabah öğle akşam ve gece yatarken
    D seç
  • yanımda diş fırçasıyla gezerim iş yerimde dışarda mutlaka yemekten sonra fırçalarım
    E seç
  • sadece diş fırçası olsa iyi ağız bakım suyu ve diş ipi de kullanıyorum
    F seç
  • diş fırçası+ diş ipi+ ağız bakım suyu (gargara)+diş doktoruma diş etlerimi ve diş taşlarımı temizletiyorum
    G seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
84

En İyi Erkek Görüşü

• 3-4 kere fırçalarım, ağız bakım suyu kullanıyorum ve ayda 1 diş doktoruna giderim ama diş ipi kullanmıyorum çünkü hoşuma gitmiyor.

1|0
    0|0
    • ayda 1 doktora gitmek gibi bir alışkanlık oluşmadı bende :/
      diş ipi gördüğüm bir tedavi sonrası mutlaka kullanmalısın dendi bende alıştım artık

• Annem falan kullanır ancak ben dişlerimin arasına o ipi sokmaktan zevk almıyorum. :D O yüzden böylesi yeterli geliyor uzun zamandır. Hiç diş ağrısı, ya da çürük sıkıntısı çekmedim zaten.

En İyi Kız Görüşü

• Senin yaptiklarini hiiic hayatinsa yapmamis olanlar var biliyorsun😄bence gayet guzel duzenli yapman ben de yemekten sonra arta kalanlari temizlemezsem takinti ediyorum rahatsiz edici ve disleri curutur oyle zaten ozellikle abur cubur cikolata gibi seyler yemişsem fircalamazsam olmaz

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• Öğlen yemek yemediğim için sabah ve akşam fırçalarım.
    Diş arası fırçası da kullanırım

1|0
    0|0
  • günde iki defa..
    iki günde bir de diş ipi.

1|0
    0|0
  • Günde iki defa fırçalıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Her aksam yatmadan once fircaliyorum zaten fazlasi dis etlerime zarar hem doktorumda demisti benim vucudum kanamaya yatkin oldugundan dikkatli olmaliyim.

1|0
    0|0
  • Her yemekten sonra fırçalaman dişlerine ve diş etlerine fazlasıyla zarar veriyor. Dişler yemekten sonra fırçalanmaz çünkü ağızdaki bakterilerin salgıladığı ekşilik dişin tabakasını eritir ve fırçalandığı zaman diş kemiğine zarar verir ve diş etinin cekilmesine yol açar. sabah kahvaltıdan önce ve gece yatmadan önce fircalanmali dişler, onun dışında her yemekten sonra xylitol dediğimiz pastil veya sakizlar kullanilmali ama kesinlikle yemekten sonra diş fırçalanmaz

0|0
    0|0
  • Günde 4 kez dış mi fırçalanir? disci hiç mi uyarmadı seni bacim?
    Günde 2 defa fırçalarım haftada 1 dış ipi hergun gargara yaparım tamam
    4 kere fırçalayıp da diş minesini öldüremem

0|0
    0|0
    • benim gördüğüm tedaviyle ilgili bir durum ne yesem arkasından fırçalamam gerekiyor... bende şöyle yaptım 3 kez diş macunu ile diğer arada yediğim yiyeceklerde ( kuru yemiş, meyve gibi) diş macunu kullanmadan fırçalıyorum.. doktorum diş fırçası kullanmam konusunda uyardı desem hatta her gün diş ipi kullanmamı istedi desem

• Diş fırçalayınca yaklaşık 1 saat bir şey yenmez zaten anormal bir durum değil. Ama 4 kere fırçalamak da sağlıklo bir durum değil. 1. si dişe zarar verirsin 2. si gereksiz yere fazla fazla florür

0|0
    0|0
    • Gereksiz yere fazla fazla florür alırsın vücuduna oldukça zararlı. Diş taşı için de 6 ay öneriliyor. Herşeyin fazlası zarar

• 3 kez diş macunlu geri kalanlarda diş macunsuz fırçalıyorum...
      diş taşı için senede 1 gidiyorum... diş taşı için bir bilgim yok...

• Bana da doktorum kızıyor 6 ayı geçirince o yüzden biliyorum. En azından kontrol edelim sonra git diyo

• Gunde 1

0|0
    0|0
  • Sabah-akşam fırçalıyorum.

0|0
    0|0
  • Günde 2 defa

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...