BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Diş telinin zorlukları nelerdir?

Arkadaşlar dış teli taktiricam ama zorlukları var mı bide çıkardıktan sonra dişlerin bozulma gibi bir durumu söz konusu olabilir mi

0|0
118

En İyi Erkek Görüşleri

• Bir an ablam sandım seni 😂 onun da diş telleri var 1.5 sene oldu tedavinin sonuna yaklaştı. Zorlukları bildiğine göre yemek yerken aralara kaçınca temizlemesi zor oluyor bir de dil bazen takılıyor tellere

0|0
    0|0
  • Hayır hayır kesinlikle, benim kardeşim kullandı 2 yıl emin ol belki şu an cekinebilirsin ama bir kaç yıl sonra inci gibi oluyor. Zorluklari derken mesela asitli şeyler ya da sert yiyecekler yiyip icemezsin.

0|0
    0|0
    • 6gün

Herkes korkuttu su an beni

• 6gün

İlk iki ay dişleri sıktığı için hafif ağrı yapar, onun dışında hiç bir şey olmaz pisman olursun.

En İyi Kız Görüşleri

• Hiç korkma 1 sene bende kullandım hiç bir değişiklik olmuyo hayatında yediğin şeylere biraz sınır getiriosun o kadr

0|0
    0|0
  • Ağrı oluyor iki hafta kadar yemek yerlen sıkıntı oluyor herşeyi yiyemiyorsun. Her yemekten sonra fırçalaman gerekiyor. Dişlerin yerine oturdukça 2-3 ayda bir kontrollerde telleri biraz daha sıkarlar o zamanda biraz ağrı olabilir. Teller çıktıktan sonra iç taraftan tel takılır dışardan görünmez o daha uzun süre ağız da kalıyor.

0|0
    0|0
    • 7gün

Ya ben disimin altinda damagimdan bir dis cikti ne kadar uzun sure takili kalir tel

• 7gün

@Athenerostik dillerin yapısına göre değişiyor o. Dişler ayrıksa farklı çok bitişikse farklı.

• 7gün

Doğru kusura bakma

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben 4.5 yıl taktım sırasıyla damak tel plak. Sadece gece gündüz fırçala. Bir de yapışkan şeyler yasak. Zaten ortodontist sana söyler

0|0
    0|0
  • Diş hekimi çıkarana kadar çıkarmayacaksın 2 yıl kadar o söyler sana arada gerdirmek için diş hekimine gideceksin ağrısı oluyor baya bakımı biraz zor olabilir ama sonuç harika oluyor bide oral yaparken ve öpüşürken Zorlanıyorsun onun dışında sorun yok

0|0
    0|0
  • Yemek yok (tellerin ebesini bellemek istemeyenlere)
    Yabanci dil telafuzu yok
    Ses çöp
    Dişlerde hafif gidiklanma hissi cildirtmasi var (anlayan anladi)

0|0
    0|0
  • Tekrar bozulma gibi bir durum olmuyor alışana jadar zorluğu var tabiki dilin sürekli değmesi ve dudak içlerinde rahatsızlıkları var

0|0
    0|0
  • Ağzına alınca değerse çok kötü😂😂😂

0|0
    0|0
  • Öpüşmeyi zorlaştırıyor

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Yok bozulma olmuyor kalici oluyor teller ciktiktan sonra duzgun kaliyor dislerin agrida olmuyor agri oluyo diyenler yalan soyluyor takilinca hissetmiyorsun hic bir sekilde teller varken dislerini guzel fircalamaya calis curutme ama

0|1
    0|0
  • Çevremde gördüklerimden yola çıkarak; zaten sana bir liste veriyo. Neleri yiyemeceğin yazılı. Alışma süresi içinde diş etlerinde yaralar oluyo doğal olarak daha yeni alışıyosun. Temizliği sanırım aralarına sıkışabilir ama işte o zamanda da Dr un listesi devreye giriyo. Eğer dişlerinde ciddi bir bozukluk varsa sana önerim erkenden hallet, kurtul. İleriki yaşlarında daha fazla zorlanırsın

0|0
    0|0
  • Bende merak ediyorum 🤔

0|0
    0|0
  • Çiğköfte yemek

0|0
    0|0
  • Sürekli rahatsız olup diş fırçalamak

0|0
    0|0
  • Benim bir arkadaşıminkiler bozuldu

0|0
    0|0
  • Ağrısı, temizliği vs. Çok problem yoksa taktırma.

0|0
    0|0
  • Her sıktırmada aci ve agzinda yara olur okadar

0|0
    0|0
  • Ben taktırdım etki etmedi

0|0
    0|0
    • 7gün

Neden benim ki cok bozuk ama

• 7gün

@Athenerostik ameliyatı risklimi ben yaptırmak iöin bekliyorum ama korjuım var

• 7gün

Bir doktor kadar bilgim yok ama kesecek dikecek kulak şakak yüz bölgesi yani

Yükleniyor...