BEMBEYAZ VE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyoruz! Sen ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsiyorsun?

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kutlu olsun! Ağız bakımı ve bembeyaz dişler için sen neler yapıyorsun, hemen seç! Yorum ve görüşlerini paylaşmayı da unutma; bembeyaz gülüşlerimizle farkındalık yaratalım çünkü her şey #1GülüşüneBakar.
  • Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyoruz! Sen ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsiyorsun?Günde en az iki kere dişlerimi fırçalıyorum.
    A seç
  • Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyoruz! Sen ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsiyorsun?Bakım ve beyazlığı bir arada sunan diş macunu kullanıyorum.
    B seç
  • Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyoruz! Sen ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsiyorsun?6 ayda bir diş hekimimi ziyaret ediyorum.
    C seç
  • Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyoruz! Sen ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsiyorsun?Doğru diş fırçası ve doğru teknikle dişlerimi fırçalamaya özen gösteriyorum.
    D seç
  • Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyoruz! Sen ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsiyorsun?Sanırım pek önemsemiyorum… 😔
    E seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

12|6
194258

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 194

• Günde en az iki kere fırçalamak önemli. Bunun yanı sıra diş ipi ağız çalkalama suları gibi ekstra bakım yapmak da gerekir. Unutulmamalıdır ki her şey bir gülüşle başlar😊

0|2
    0|2
  • Fazlasıyla önem veriyorum. Küçük yaştan beri düzenli bir şekilde doğru teknikle fırçalıyorum. Ağız bakım suyu ve diş ipi kullanıyorum.

1|1
    0|1
  • Aslında şıkların hepsi 😌

0|2
    0|1
  • Sağlıklı gülüşler için, düzenli fırçalamak şart..

0|1
    0|0
  • Diş bakımı benim için çok önemli 1 dolgum bile yok.. Ancak yanlış diş fırçalamadan olan bir dişimde aşınmadan olan boşluk oluştu, bu yüzden Şarjlı diş fırçası istiyordum ama önce Dr. ma danıştım, onaylayınca aldım, büyük rahatlık.. Basit gibi gözüken ancak ihmali büyük sıkıntı yaratıyor..

0|0
    0|0
  • 3 ayda bir kontrole giderim. Her kontrolde doktorumun önerdiği fırça ve macunla öğrettiği teknikle fırçalamaya özen gösteririm. İki kez fırçalamak zaten adetim oldu çocukluktan beri. Ananemin takma dişlerini gördükçe daha da özen gösteriyorum zaten😊

0|0
    0|0
  • Diş hekimliği öğrencisi olarak 6 ayda bir düzenli diş hekimi kontroleri ihmal edilmemeli sağlıklı beslenme tarzı benimsenmeli her gün detaylı ve düzenli ağız bakımı yapılmalı diş fırçalamanın yanı sıra diş ipi ve gargara kullanılmalı ilkk olarak ağız ve diş sağlığının korunması için altı ayda bir düzenli diş hekimi kontrolerimizi ihmal etmemeli diş eti hastalıklarının önlenmesinde de diş fırçalama ve düzenli diş hekimi kontrolleri önemlidir

0|0
    0|0
  • Ağız sağlığının fırçalama stili ve doğru fırçayla olması gerektiğini düşünüyorum. Her yemekten sonra fırçalar, 2günde bir akşamları yatmadan dişlerimi parlatırım:)

0|0
    0|0
  • Gunde en az 2 kere fircalamaya ozen gosteriyorum kesinlikle 6 ayda degil ama firsat buldugumda senede 1 falan kontrole giderim dis macunumada cok guveniyorum dogru fircalamaya calisiyorum ama bazen aceleyle cok iyi olmuyo sonuncu haric bir aslinda

0|0
    0|0
  • Ne kadar fırçalarsam fırçalayayım hangi macunu kullanırsam kullanayım istediğim beyazlığa sahip olamıyorum olsam da 5 dk sürüyor. Sigara da tuzu biberi oluyor şanssızlığımın

0|1
    0|0
  • Bakim ve beyazlik saglayan dişmacunu tercihimdir herzaman. ayrica signal white now gercekten iyi bu anlamda

0|2
    0|0
  • Benim için dişlerimin beyaz olması çok önemli. Gülüşüm güzel olmasa da dişlerim her zaman temiz ve beyaz gozukmeli hele de dudağımda ruj varsa☺

0|0
    0|0
  • Düzenli bakım yapıyorum ve düzgün tekniklerle fırçalıyorum. Benim için, bunlar yeterl oluyori. :) Ha bir de gargara yapmadan rahat edemiyorum, nane aromalı ve içeriği güçlü bir gargara ile de bakımımı sağlıyorum. Bu kadar. :) :)

0|0
    0|0
  • Kutluu olsuuun 🎉🎉 Dişimi fırçalar, düzenli de kontrole giderim. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım :)

0|0
    0|0
  • Doktor kontrolü önemli ama daha da önemlisi doğru diş fırçası ve macunu bulup günde iki kez mutlaka ağız hijyenini sağlamak. Beyazlık da yanında gelir :)

0|0
    0|0
  • Cocuklarla dislerimi fircalamayi birak sacimi taramaya firsat bulmaiyorm.😞😞😞evlenmeyin gencler hayatinizi yasayin😢😢

0|0
    0|0
  • 5. Sınıftayken bir öğretmenimin verdiği tekniği bu zamana kadar kullanıyorum. Fırçayı hayvan gibi değilde dairesel olacak biçimde nazikçe uyguluyorum. Sene de bir kontrole gidiyorum onun dışında herhangi kötü birşey olmadı çok şükür.

0|0
    0|0
  • Diş teli kullandığımdan istemesem de fırçalamak zorundayım zaten:) her ay da kontrole gidiyorum.

0|0
    0|0
  • Dişlerimize çok özen göstermeliyiz.

0|0
    0|0
  • Çok önem veririm en hassas noktalarımdan biridir dişlerim.

0|0
    0|0
  • Günde iki kez fırçalarım, bir sabah bir gece. Haftada bir ağız bakım suyu kullanırım, her gün de diş ipi.

0|0
    0|0
  • Dişimi fırçalamadığım zaman kendimi kötü hissederim ama düzenli olarak fırçalamaya çalışıyorum. Bazen misafirlikte olduğum oluyor o zaman bir şey yapamıyorum bu çok sinir bozucu

0|0
    0|0
  • Tamda pazartesi dişciye gidecektim bu zamana kadar dikkat ettim elimden geldigince ama bundan sonra daha da dikkat edicem 6 ayda bir dis bakimimi yaptiricamm kesinlikleeeeee

0|0
    0|0
  • Sadece diş fırçalamak değil aynı zamanda ağız bakım suyu ve diş ipi de kullanmak gerekiyor. Hepsini beraber kullandığında dişler bembeyaz oluyor.

0|1
    0|0
  • Günde iki kez fırçalayıp diş etlerim için gece yatmadan tuzlu gargara yapıyorum ve Hindistan cevizi yağı kullanıyorum iki günde bir 👊🏻

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla önem veriyorun diş sağlığı açısından birçok yönüyle tercüman oldu

0|0
    0|0
  • Daha pratik olduğunu düşünüyorum bu yüzden bakım ve beyazlığı bir arada sunan diş macunu kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • Diş hekimiyim, hic fırcalama ve klinigime gel para ver ahshdj

0|0
    0|0
  • Diş demeyin ya daha yeni 2 tane çektirdin ve 3. Ameliyatla alınacak

0|0
    0|0
  • Şıkların hepsi ve sağlık önceliğim olmak üzere beyazlıgi ve temizliği de benim için çok önemli

0|0
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    164

Erkekler Ne Diyor 258

• Gün içerisinde en az 2 kere fırçalamak ve gerekli bakımları yapmak gerekiyor. Sadece diş fırçalama ile de detaylı temizlik sağlanamaz sonuçta..

0|0
    0|0
  • Günde iki kez fırçalarım. İstisnalar ile 3 civarı.
    Madem bugün ağız ve diş sağlığı haftası , o zaman 4 kez fırçalarım bugün 😂😎😇😊.

0|1
    0|0
  • En az 2 kere günde, çok önemserim dişlerimi.

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar uzunca bir süredir yanlış bilinen bir uygulama var oda diş ipi. Her insan diş ipi kullanamaz biraz açayım; Hassas dişlere sahip olanlar veya beyazlatıcı diş macunu kullanan arkadaşlar diş ipi kullanmaya devam edecek olursa bu diş minelerinin ekstra bir aşınmasına sebep olacaktır ki kullandığınız diş macunu total 7,30, 80 , 99 faktörlü var zırvası olsa bile temel özellikleri 3 liralık bir macun ile aynıdır yalnızca diş eti için üretilen köpürmeyen diş macunların da fark var yani tutup ta ''whitestone'' ''curaprox'' gibi markalara ödediğiniz onca paralar yalnızca psikolojinizi rahatlatır. Ağız bakım suyu olarak alkolsüz çalkalama sularından kullanmalısınız alkollü çalkalama suları diş etlerinizi deforme edip zamanla dişlerinizin üstüne düşen etlere sebep olurlar. Diş macunlarına verdiğiniz bütçeyi bir köşeye atıp ağız duşu cihazlarına yönelmenizde fayda var fırçalamadan sonra ağız duşu yaparsanız eğer ip veya çalkalama suyuna ihtiyacınız kalmayacaktır.
    Not: Yıllarca yapılan hatalar uygun diş fırçaları. Ağız sağlığınıza önem veriyorsanız bir doktora gidip analiz yaptırın ve hangi sertlikte, boyutta diş fırçasının size uygun olduğunu öğrenip yola devam edin.

0|0
    0|0
  • Akşama diş macunu alacaktım :D Signal görünce aklıma geldi :D teşekkürler bu akşam aile boyu bir signal alırım :)
    olmazsa olmazım... diş sağlığı öncelikli olarak ağrı sızı ve ağzımın kokmasını sevmediğim için. bir diğer sebebi de kontrol dışında diş doktoruna çürük ve ya başka bir tedavi için gitmek istemediğimden. Sağlığıma değer verdiğimden sürekli olarak dişlerimi fırçalarım.

0|0
    0|0
  • Günde bir kez doğru fırçalamam oldukça yeterli gelmekte, özensiz iki kez fırçalamak ve dişleri tahrip etmek yerine, bir kez fırçalayın ama düzgün ve bilinçli fırçalayın, bu yaşıma geldim diş doktorunun ne olduğunu bilmem.

0|0
    0|0
  • Bakım ve beyazlığı bir arada sunan diş macunu kullanıyorum.

Bunun yanında elbette diş fırçası da oldukça önem arz ediyor. Genel olarak insan vücudunun en dikkat çeken bölgelerinden ilk sıralar da ağız kısmı geldiği için bakımına ayrı bir parantez açılmalı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • günde mutlaka 2 kere fırçalarım aynı zamanda kekiği kaynatır onunla diş etlerime masaj yaparım herkese öneririm özellikle diş eti hastalığı olanlar mutlaka kekik suyu ile asaj yapmalı diş etlerini birde olur olmaz diş çektirmeyelim bütün dünyada doktorların derdi o dişi çekip kendisi için ileriye yönelik yatırım yapmaktır insanlrın iyiliğini düşündüğünden değil unumayalım.

1|0
    0|0
  • Pek önemsemiyorum ama aklıma düştükçe fırçalıyorum. Bu arada diş hekimine gidip genel bir ağız bakımı yaptırmak istiyorum sonra da düzenli fırçalayacağım.

0|0
    0|0
  • offf bu konuda çok kötütüm ya kendimi bildim bileli ağzım kokar ve dişlerim sarı. Günde 3 defa fırçalamama rağmen ya. Bunun sebebi ise burnumda kemik olduğundan geceleri ağzım açık uyuyorum. ondan dolayı dişlerim zarar görüyor. Ve ağzım sürekli kuruyor ve ondan dolayı kokuyor. Sürekli su içiyorum. Çok kötü bir durum yaa 2 kere burun ameliyatıu oldum ama düzelmedim pff umudum kalmadı. özele gidecek de param yok.

0|0
    0|0
  • Fırçalamada 1,2 kriteri bana göre stabil gelmiyor. Bazen çok kalitesiz asitli mevyeler vs besin alınca fırçalarım. Nasıl alışırsan öyle gidiyorsun. Bir diş doktoru bana macun kullanadan daha da verim alınacağını söylemişti. Macun alırsan en ucuzunu al dediydi.
    Yalnız ucuzu alınca diş eti kanaması yaşıyorum. Bilemedim

0|0
    0|0
  • Sağlıklı dişler insanı mutlu eden etkenlerden biridir. Özellikle ilerleyen yaşlarda bunu net bir şekilde anlarsınız.

0|0
    0|0
  • Kötü bir diş fırçasıyla ne kadar fırçalarsan fırçala dişlerde artıklar kalabiliyor. Iyi bir diş fırçası ile ve doğru teknikle günde 2 kez fırçalamak yeterli oluyor şahsen

0|0
    0|0
  • Günde en az iki kere fırçalıyorum güçlü sağlıklı dişler için en az günde iki kez şiddetle tavsiye ediyorum

1|0
    0|0
  • Diş macunlarındaki florün Epifiz bezini kireçlendirdiğini duyduğumdan beri diş macunu kullanmayı bıraktım .

0|1
    0|0
  • Umrumda değil desem, iğrenç olur mu?
    Belki de hatırladıkça desem daha az tiksinç olur :D

0|0
    0|0
  • Temiz ve bembeyaz dişler ile gülümsemek önemlidir. Ben karşımdakinin ilk önce dişlerine bakarım. Dişleri her şeyi açıklar.

0|0
    0|0
  • Rutin bakımlarla birlikte en büyük feda dönemim; dişlerime zarar verecek diye sigara içmeyi bıraktım. Daha ne kadar fedakarlık yapılabilir ki?

0|0
    0|0
  • Ağız ve diş sağlığı merkezinde çalışmama rağmen maalesef önemsemiyorum ama elimden geldiğince öğüt vermektende vazgeçmem 😔 taki dişlerde problem olana kadar

0|0
    0|0
  • Her sabah ve akşam signal ile fırçalarım. Ayrıca her evden çıkarken de signal ağız çalkalama suyu ile gargara yapıp inci gibi dişlerimle fark yaratıyorum.

0|0
    0|0
  • Diş taşı ve çürük kontrolü için şart aynı zamanda genel durumumu da öğrenmiş oluyorum

0|0
    0|0
  • Çok önemsemedim ne yazıkki zamanın da sonradan acısı çıkmaya başladı ama son anda önemsedim yoksa takma diş kullanırdım erken yaşta

0|0
    0|0
  • Günde 2 kere. Vay bee herkes ne kadar da dikkat ediyor. :))

0|0
    0|0
  • Düzenli olarak fırçalama alışkanlığı, diş ipi kullanımı ve diş hekimi muayenesi

0|0
    0|0
  • Bir ara çok güzel fırçaliyordum günde 3 4 kez simdi günlük 1 e kadar düştü bazen o bile olmuyor unutuyorum ya :(
    Birde ne biçim disim varsa ışık hızıyla sararıyor

0|0
    0|0
  • Haftada bir çamşır suyuna yatırıyorum tavsiye ederim 😉😂😂

0|1
    0|0
  • Evet fazla önemsemesemde hiç fırçalamıyor değilim.
    Arada birde olsa yapıyorum diş fırçalamayı.
    Ama düzenli olacağım bugünlerde kesin kararlıyım bu konuda.

0|0
    0|0
  • Yahu hep kizlar gorus yazmis biz erkekler demekki onemsemioruzz sadece bn deilmisom demkki ama artk kesin kararliyim ilk hislr tamamiyle gülüşe bakar

0|0
    0|0
  • İki kez fırçala tamam işte.

Ben en ufak bir şey olduğunda hemen doktora

0|1
    0|0
  • Dis tedavisinden hic hazetmiyorum. Bu yuzden fazlasiyla onemsiyorum😀😀😀

2|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    228
Yükleniyor...