Evlendiniz ama ikinizde yemek yapmasını bilmiyorsunuz. Acil aşçılık çalışmaları için hangi yönteme başvurursunuz?

Çok seviyorsunuz iyi güzel ama yemek yapmayı beceremiyorsunuz diyelim. Makarnaya talim bir gün iki gün derken çileden çıktınız. Yemek pişirmeyi öğrenmek için neler yaparsınız? Annenize mi koşarsınız yoksa bir kurs işimi görür mü dersiniz?Evlendiniz ama ikinizde yemek yapmasını bilmiyorsunuz. Acil aşçılık çalışmaları için hangi yönteme başvurursunuz?

• Annem dünyanın en iyi aşçısıdır; ondan öğrenirim.
    A seç
  • İnternette çok iyi tarif siteleri var; birine abone olurum.
    B seç
  • Hazır yemek söylerim; uğraşamam.
    C seç
  • Dibine salçayla soğan kavur hepsi aynı yemek oluyor yaparım kendi kendime!
    D seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|2
8866

En İyi Erkek Görüşü

• Selam evlatlık ,

Net denilen şeyden zaten iki dakkada öğrenir
    Öğrenme özürlü değilse

Yav bazı insanları anlamıyorum. Adamların Türkçesi var, kullandığı şeyler de Türkçe
    Mesela adam siteye gelmiş, sitede nasıl soru soracağını bilmiyor.
    Lan kurcalasana az sağını solunu ebleh değilsin ya

1|3
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yemek yapmayi bilmeyen hadi neyse de anasi ogretmemis, kendi de yeltenmemis ama yemek yapmasini beceremeyenleri anlamis degilim.. hic mi elinin lezzeti olmaz.. cok sukur oyle dertlerim yok :) bilmeseydim de netten tariflere bakip yapardim.. artik yemek yapmak cok kolay oldu..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 65

• Aslında sorun daha büyük bir pencereden farklı görülüyor.
    Günümüz kadını çalışıyor. Eve geldiğinde de ev işlerini paylaşmak istiyor. Erkek için ev işleri göz önüne alındığında ütü, temizlik gibi ağır işlere kıyasla mutfak işleri nispeten kolay. Ben mutfağı seviyorum. Erkeklere tavsiye mutfakta daha çok vakit geçirmeleri. Orası büyülü bir yer. Mutfak mutlulukların kaynağı. Belki de yatak odasından bile daha güzel.

0|0
    0|0
  • Ogrenmeye çalışırım sevgilimle. Nette bol bol videolar var.

1|0
    0|0
  • Yapması zor değilki 10 yıldır yapıyorum yemekler zaten tekrarlıyor birbirini neyi ne kadar pişirceğini bil yeter. En basiti zeytin yağlılar yapılabilir. Pilav desen su miktarını ayarladıktan sonra yapman gereken pek birşey yok. Bir tek et pişirmek zor bana göre çünkü istediğim yumuşaklığı elde edemiyorum lastik gibi oluyor.

0|0
    0|0
  • Beraber girin mutfağa, sadece sen yaparsan ve evhanımı olmayıp işte çalışıyosan eşinşe beraber gir ki en başından o da öğrensin alışsın, hem daha eğlenceli güzel olur, sabah 8 akşam 5 hadi mesaiye kaldın trafik falan 7 8 ev sonra birisi diyo ki ben açım, pek hoş olmaz , internetten baka baka denemeler yapın kötü olıraa dışardan söyleyin zamanla alışırsınız

0|0
    0|0
  • Kac para sanki bir asci tutmak gulum 😂

Rus bir tane soyle tas gibi bir asci tutariz yatili tamamdir 😂😛

0|0
    0|0
  • Yemek yapmak basit hatta bir içgüdü 9 yaşımda ilk makarnamı yapmıştım 10 yaşımda ilk çorbamı 11 yaşımda ilk pilavı (dibi tutmuştu güzel olmamıştı ve tuzu unutmuştum) onun dışında yumurta kurabilirim her türlü çorba yaparım 14 yaşımda barbunya yaptım 15 yaşımda poğaça yaptım ve kendi kendime efsane bir pilav yaptım yiyenler parmaklarını yalıyor kendi tarifim. Şu anda ise hemen hemen her yemeği yapabiliyorum.

0|0
    0|0
  • Youtube yeter ama zaten yemek yapmayı biliyorum. Sorun yok.

0|0
    0|0
  • dışarıdan söylerim

0|0
    0|0
  • hafta sonları deneye deneye öğreniriz. Neticede videolar var tarifler var

0|0
    0|0
  • Ogreniriz

1|0
    0|0
  • Övünmek gibi olmasında, ben zeki bir adamımdır. Yemeği önce kafamda yapar sonra gerçeğe dönüştürürüm.

0|0
    0|0
  • Evlenene kadar anneden öğrenilmediyse geçmiş olsun. Bu saatten sonra anneni mutfağına sokarsan bir daha çıksın istemezsin bir bakmışsın ki bir anda 3 kişilik aile oluvermişsiniz. En iyisi oturun, iki yumurta da olsa kırın yiyin.

0|0
    0|0
  • Zenginiz ama değil mi?

0|0
    0|0
  • Ozmn dua edelim ki çocuk da yapamayalım. Yoksa bebek öldü acından. Malum sade memetlede çok sürmüyor hayat

0|0
    0|0
  • En kolay şey yemek yapmak hiç bilmeyen bile yapmak isterse yapar bilen birine sora bilirsin soracak kimse yoksa bile youtubede bir sürü program var seyreder ögrenirsin ya da birlikte yaparsın her şeyi tarif ediyor

0|0
    0|0
  • Kadına dalarim ac kalınca. Uleynn sen ağa ben ağa bu yemekleri kim yapa?

0|0
    0|0
  • İnternetten bakılır

0|0
    0|0
  • Google a gir tariflere bakarım

0|0
    0|0
  • Annelerden yardım alırız

0|0
    0|0
  • İkimizinde bilmiyor oluşu yemek tecrübesinde ortaya çıkacak kötü sonuçlar için her iki tarafında sağlıksız yorum yapma olasılığını en aza indirir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 87

• İnternet diye birşey var artık. Bakar yapardım yemek yapmayı bilmiyor olsaydım. Ama anneme de sorardım internette böyle yazıyor öyle yapayım mı, diye. Yani hem internetten hem de annemden yardım almış olurdum.

0|0
    0|0
  • internetten yemek videoları var baka baka yaparım.

0|0
    0|0
  • Annemizi arariz

0|0
    0|0
  • Aşçılık okuyorum böyle bir sorun yaşamayız

0|0
    0|0
  • internette gercekten cok acayip yemek tarifi siteleri var artik ne yapmak istiyorsan ac bak cok kolay eskisi gibi degil

0|0
    0|0
  • Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler kursa bile gerek kalmadan google amcadan istediğin yemek tarifi mevcut kralını yapar sunumuda misler gibi hazırlarsın :)

0|0
    0|0
  • Salca. sogan yağ üclüsunun ustune ne. atsan yemek olur
    . cok takintiya gerek. yok😊

0|0
    0|0
  • yahu tencereye salçayı yağı koy karıştır içine çorabımı atsam yemek olur neyi sorun edeyim :D

0|0
    0|0
  • Yemek yapmayı bildigimden dolayi sorun yok özellikle makarna yapmak hususunda bir numarayim ☺

0|0
    0|0
  • Evlenmeden önce yemek yapmayı öğrenirdim. Zaten biliyorum da bu yüzden sorun yok😀 ama eşim olacak kişi bilmiyorlar ise öğrenmeli, bilmemek değil öğrenmemek ayıptır👌🏻

0|0
    0|0
  • Öğreniriz

0|0
    0|0
  • İnternetten öğrenirdim

0|0
    0|0
  • Aşçı olduğum için böyle bir sorunum olmayacak :D ama hiçbir şey bilmiyor olsaydım internette tonla tarif var denemek zor değil :)

0|0
    0|0
  • Zaten yemek yapmasını bilmiyorsam evlenmem. Bundan daha rezil bişe olabilirmi? Git öğren sonra evlenmekten bahset.

0|0
    0|0
  • Yemek için yaşamıyorum yaşamak için yiyorum. Eşim le hallederiz reklam olmanın lüzumu yok.

0|0
    0|0
  • Net diye birşey var

0|0
    0|0
  • Hazır yemek söylerim uğraşamam

0|0
    0|0
  • İnternette her seyın caresı var ordan yaparım

0|0
    0|0
  • yemeden dururuz