Yapımı kolay yemekler önerir misiniz?

Mutfakta pek becerikli olduğum söylenemez ama bugün birşeyler yapmam gerekiyor. Bir menü oluşturmam gerekiyor. Makarna kesinlikle istemiyorum. Ne yapabilirim?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mundar etmeyeceğini bilsem verirdim 😏

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yumurta

0|0
    1|0
  • Patlıcan kızartma konservesi ve kavurma al. İkisini de ısıt kavutma eriyo zaten hemen. Kafana göre baharat at veeee voila bitti.

0|0
    0|0
    • Fırında tavuk türlüsü. Kafana göre istediğin miktarda soğan patates biber domates ve sağını solunu bıçakla yardığın tavuk butu veya pirzola veya kuşbaşı kesilmiş fletoyu karıştır. Yağını suyunu baharatını koy karıştır bir kapta. Sonra da hepsini fırın tepsisine dök yay iyice. At fırına 200 civarı bir sıcaklıkta 50 dk dan fazla pişir. Yemek hazır.

• Patates yemeği bulgur pilavı turşu

1|0
    0|0
  • kimin için?

0|0
    0|0
  • Kavurma yap benide çağır gelince ayranda getiririm beraber yeriz olmazmı 😂😂

0|0
    0|0
  • Menemen

0|0
    0|0
  • Kıymalı yumurta

0|0
    0|0
  • Yumpak

0|0
    0|0
  • hazır çorba icinede ekmek doğra 😉

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Tava böreği yapabilirsin. 1 paket yufka al. İç malzemesini sen seç, kıymalı, kıymalı mantarlı kaşarlı, mantarlı kaşarlı, kaşarlı peynirli... Hepsi olur.
    1 adet yufkayı teflon tavaya oturt. 1 adet yufkayı da tavaya yay.
    1 yumurta 5 kaşık yoğurdu çırp yarısını bu yufkaya sür. İç harcını boşalt.
    1 adet yufkayıda parçala ve malzemenin üstüne koy. Kalan karışımı dök. Tavanın dışına taşan yufkaları kapat.
    10 dk önünü 10 dk arkasını kızart.

0|0
    0|0
    • 20 dk biten tava böreğini ilk defa senden duydum içi pişmez bu sürede zaten acemi kötü olur. Yufka ile bir şey yapacaksan en doğrusu sigara böreği.

• Ben çok kısık ateşte yapıyorum yavaş yavaş oluyor tabi baya kalın oluyor benim yaptığım. Bilemiyorum aradaki yufkalı parçalayarak koymuyorum Çok sevdiğim bir anlamda öğrendim. Herkesin yöntemi farklı tabiki karnını doyurayim derken aç kalmasın 😂

• Denemediğim birşeyi vermem ona. Yarın özel bir gün belliki bu özel gün için yapacak. Rezil olmasını ister miyim? Ayrıntısıyla yazmışım. Denedim 10 numara tarif.

• Mercimek çorbası
    Hazır yufkadan börek
    Salata
    İçecek
    Tavuk sote
    Pilav
    Herhangi hazır bir çeşit tatlı

0|0
    0|0
  • menemen

0|0
    1|0
  • çok var aslında ama şimdi aklıma gelmiyor

0|0
    0|0
  • Fırında soslu tavuk ve çorba pilav salata

0|0
    0|0
  • Patates salatası yapabilirsin.
    Omlet yapabilirsin (maydanoz güzel olur)
    Menemen yapabilirsin
    Yumurtalı karnabahar yapabilirsin
    Mercimek çorbası ya da yayla (yoğurt çorbası)
    Yumurtalı patates yapabilirsin
    Tost yapabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...