İnsanın damak tadının belirli bir yaştan sonra değimesine ne diyorsunuz?

26 yaşıma kadar sushi sevmeyen ben, 29 yaşımda ayda bir yemezsem canım çekiyor, sabırsızlanıyorum :) Sushi dışında da birçok şeye damak zevkim alışmaya başladı. Sevmediğim birçok şeyi sürekli tüketmeye başladım. Sizce bu vücudun yemediği şeylere olan ihtiyacından mı yoksa damak tadının yaş aldıkça değişmesinden mi?İnsanın damak tadının belirli bir yaştan sonra değimesine ne diyorsunuz?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• insan 28 yaşında değişir. yeni bir evreye girer çünkü. 7-14-21-28-35-42-49... Yaşlarında. bende de oluyor, bu derece ciddi olmasa da. daha hassaslaştım yemek konusunda.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Üzerinde durmaya değmez, 19 yaşındayken hiç viski içemezdim, şimdi Jack Daniel's ayarındaki dandik, içimi kötü viskileri saymazsak çoğunu buz falan olmadan direkt sek içiyorum mesela.

Ya da ne bileyim, smetanadan zerre hazzetmeyen ben Beefstrogonoff için çıldırıyorum.

Olur öyle.

1|0
    0|0
  • vucut nete gereksim duyarsa onu istiyor

1|0
    0|0
  • Araştırmalara göre insan büyüdükçe damak tadı değişiyor ve daha az tad alma duyuları zayıflıyor
    Mesela 50 yaşındaki bir insanım mi tad alma duyusu daha iyi yoksa 5 yaşındaki çocuğun mu?
    Tabiki 5 yaşındaki çocuğun..

1|0
    0|0
  • Değişebilir

1|0
    0|0
  • zamanında büyük konuşmuşsun :) yaşın verdiği şeylerden biri...

1|0
    0|0
  • Ya Gayet normal bende eskiden tatlı manyağıydım kimseyi umursamadan yerdim tabi 85 kilo olunca artık bıktım :D

1|0
    0|0
  • Alışma kaynaklı artı hoşuna gitmesi

1|0
    0|0
  • Bende Waffle'dan nefret ederdim şimdi 3 günde bir yiyorum değişiyor ya..

1|0
    0|0
  • Suşi 🍣 kadar lezzetli Bişey yok.

1|0
    0|0
  • En sevdiğim yaa 😄

1|0
    0|0
  • Sevemedim bir türlü sushiyi

0|0
    0|0
    • Yılan balığı olan ve somon olan ve daha üzerinde abuk subuk sosların olmadığı hali ile Türk'lerin damak zevkine daha yakın oluyor. California roll ve sake maki favorim👌🏻

• aynen valla mesela dolmayı çok severdim ama son 3-4 yıldır yiyemiyorum :(

0|0
    0|0
  • evet değişebiliyor

0|0
    0|0
  • çok lezzetli gözüküyor

0|0
    0|0
  • Yaş aldıkça damak tadının değişmesindendir

0|0
    0|0
  • Olabilir böyle şeyler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Büyüdükçe yemeklere karşı onyargilarimiz azalıyor galiba bende 18 yaşıma kadar dereotulu olan hiçbir yemeği yemezdim şimdi her gördüğümde alıyorum neredeyse her yemeğin yanında yiyorum :)

1|0
    0|0
  • Bende denemeyi hep istemiştim. Ki şansım da yaver gitti tadını biliyorum. Afiyet olsun size harika görünüyor :D

1|0
    0|0
  • Damak tadi degisir boşver takma neyi seviyorsan ye :)

1|0
    0|0
  • Çiğ balık değil mi o? ıyyy

1|0
    0|0
    • İşte hiç çiğ balık tadı almıyorsun. Hele o soya sos yok mu, müthiş bir tad veriyor👌🏻

• İğrenç

0|0
    1|0
Yükleniyor...