Kapat

Suriye yemeklerini nasıl buluyorsunuz?

İstanbul'da çeşitli Suriye lokantaları açıldı. Evet, maalesef ki Suriye'de bir savaş var, halkının büyük bir bölümü yerinden yurdundan oldu, bu kadar insanın kontrolsüz bir şekilde ülkemize gelmesi de sosyal sorunlara, güvenlik sorunlarına neden olacak.
Suriye yemeklerini nasıl buluyorsunuz?

Ama olayın benim açımdan olumlu bir tarafı da yok değil. Evet, adamların yemeklerini seviyorum, bizimkilere çok benziyor ama farklı da, zeytinyağını çok tüketiyorlar, nohut, bakla ve yoğurt da çok seviyorlar. Ve yemeklerini yerken cidden kendinden geçiyorsun :)

Mesala, nohut köfteleri felafel nasıl bugüne kadar Türkiye'de yayılmamış anlamak zor.
İstanbul'da Tarbuş, El Zaim vs. vs. çeşitli restoranlar var, henüz bunlarda yemek yemediyseniz tavsiye ederim.

1|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Hic yemedimm bilemiyorum yer miyim yemeklerini

0|0
    0|0
    • Türk ağız tadına kesinlikle ters değil mutfakları.

• @Lolıtal Ben de tam bunu söylüyordum. Türkiye'de dışarıda yemek yiyecek yer bulma sorunu var. Humusun, baklanın, zeytinyağının sağlıksız olduğunu düşünmüyorum.

berraque.com/.../

• Tabiki ben de aç kaldığım da etsiz olma koşuluyla her şeyi yerim :) ve bir çorba bile öok doyurucu ve ucuz olup günü kurtarabiliyor

En İyi Erkek Görüşü

• Hemen hemen tum arap mutfaginin yemeklerini tatmisligim var. O yuzden yabanci gelmiyor. Birde şu Brost'u adam akilli yapan biri olsa, bir daha kimse KFC'den yemez.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kedi köpek yediriyorlar yemeyin sakın

0|0
    0|0
    • Nohutu, yoğurdu, baklayı falan kedi köpekle yapıyorlarsa helal olsun :) Hiç etli yemeğe denk gelmedim.

• Haberleri izlemeni tavsiye ederim. Sadece senin gittiğin yer de yok o lokantalar sonuçta.

• O haberi duydum. Ama özetle Suriye yemeği yediğim hiç bir yerde et bile yoktu. Kaldı ki, dışarıda yediğin diğer yerlerde, hatta marka yerlerde bile böcek ezilerek elde edilen kırmızı gıda boyası kullanılıyor. Türkiye 500 ton da domuz eti ithal etti.

odatv.com/...omuz-etini-ne-yapacak-1412161200.html

• Falefel değil miydi o? Sürekli yaparım ama suriye yemeği olduğunu yeni öğrendim

0|0
    0|0
    • Falefel Ortadoğu yemeği ama sanırım en çok Suriye'de yaygın. Avrupa'ya da döner kadar olmasa da yayılmış durumda. Antakya'da falan da bilinir ama orada da çok yaygın değil. İçine yoğurtlu, tahinli bir sos atıyorlar, doğramış marul da koyuyorlar, eziyorlar. Ama Türkiye'de bu şekilde yapmıyorlar nedense.

• Temiz mi restoranlar

0|0
    0|0
    • Hepsi o kadar temiz değil maalesef ama ilginç bir şekilde yedikten sonra mide ağrısı çekmiyorum. Genelde dışarıda yemek yiyince midem karışır :)

• Hic bilmiyorum sen dedin ben duydum

0|0
    0|0
  • Heh bir bu eksikti

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...