Kapat

Dini bilgisi olanlar cevaplayabilir mi?

Aslında bu soruyu diyanete filan sormam lazım ama.. Merak edip bir Tibet restoranına girip yemek yedim. Bunlar Budist, Hindu falan filan. Budizmle ilgili kitaplar koymuşlar. Ama domuz eti ve yağı kullanılmıyor, vegan yemekler de var. Orada yemek haram mıdır?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Haram değildir. Lakin onünüze konulmuş hayvan eti onlarin kendi inancindaki tanriya adanipta kesilmişse yemek caiz olmaz. ama onlar kendi inandiği tanri adina kesmemisse siz bismillah diyip yiyebilirsiniz

1|0
    0|0
    • Yani mesela diyelim hindular ayin yapıyor, putlarına yemek sunuyorlar, sonra bu yemekleri ayin bitince kendileri yiyorlar. Aynı sofraya otursam ama yemeğe başlarken bismillah desem, o zaman bu caiz mi oluyor?

• İşte ince çizgi orda eğer adak yapmişsa yemen caiz değil. yapmamişsa onlar bir canlı turunu yemek için kesmisse sende bismillah diyip yemende sakınca yoktur en azından ben iyle biliyorum

• Teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 5

• Hayır, değildir.. Karşılığını ödeyip yediğin yemek İslami usüllere uygunsa, haram olabilmesi söz konusu değildir.. Restaurant'ın sahibinin inancı, sadece restaurant sahibini ilgilendirir.. Bu hesaba göre Mc Donald's, Dominons, Burger King gibi firmalarda da yemek yemek haram olurdu..

1|1
    0|1
  • Haram

0|0
    0|0
  • Söylediklerinden bunu bilmek zor ne yediğin ve içinde bulunanlar önemli

0|0
    0|0
    • Mantı gibi birşey, içlerinde sırasıyla kıyma, patates, peynir ve sebze vardı, yanında da salata.

• Tibet yemeği böyle mi olurmuş diye sorma, hiçbir fikrim yok çünkü. İlk defa gittim.

• Söylediklerinde haram bişey Yok ama senin bilmediğin şeylerde kullanmış olabilirler o yüZden anlaması zor. Bunu neden bu kadar sorun ettin ki veya sorun ediyorsan neden yedin

• Ezberci olmamalısın

0|0
    0|0
  • Açken ne yersen helaldir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Dinen yememen gereken seyler yoksa haram degildir

0|0
    0|0
  • haram

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla hayır.0 zaman kiliseye de girmek haram.

0|0
    0|0
Yükleniyor...