Harika çay nasıl demlenir?

arkadaşlar çayın lezzetli güzel olması için nasıl demlenmesi gerekir siz nasıl demliyosunuz?

0|0
510

En İyi Erkek Görüşü

• en basından alalımki bır cay dostu daha kazanalım.. cay secımın cok onemli.. kalıte cay kullan.. abudık kubudık markalardan uzak dur.. ıcılecek her bardak ıcın demlıge bır tatlı kasıgı cay koy.. alttakı su ısınırken oda aromasını ve tadını salsın yavasdan.. altakı demlık kaynadıgında cayın uzerıne dokmeden mumkun oldugunca kenardan suyunu ekle ve 15 dk bekle ve bır saatde tuket.. porselen demlık ve odun atesı en guzel kombınasyon olur..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• çaydanlığın altına suyu koy, üstüne de kuru çayı ve 1-2 yemek kaşığı su koy. üst üste ocağa koy, alttaki su kaynarken üstteki çay da harmanlancak ve çiğ kalmamış olacak. su kaynayınca üst demliğe ekle, alta tekrar su koy. alttaki yine kaynarken üstteki de demlenmiş olacak.
    afiyet olsun :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• suyu kaynatıp içine çay atıp 10 dakika bekleyerek

0|0
    0|0
    • sıyu ketıkdamı kaynatiyosun yoksa ocakta caydanlıkta mı

• öyle su yavaş kaynamazmi ya ketılda hızlı ıluyo

• sıcaklığı düşüğe ayarlarsan geç kaynar
      ki geç kaynamıyor 20 dakikada belki de daha az sürede hazırlanıyor

• icine biraz kacak iran cayi kat. demleme seklin onemli değil misss

0|0
    0|0
  • Hiç ilgi alanım değil içmem bile çay :)

0|0
    0|0
  • Dinlenmeli çay. Özellkle Türk çayı dinlenince daha lezzetli oluyo.
    Ama kaçak çay öyle değil kaldkça kötü oluyo kaçak çay.

0|0
    0|0
  • İçine çörek otu kat

0|0
    0|0
  • Çayın suyu ne kadar çok kaynamışsa çay dahada güzel demleniyor bence

0|0
    0|0
  • Porselen demlik şart. Su iyi kaynamalı ama çayı demlemek için üzerine dökmeden biraz dinlendir ki çayı yakma..

0|0
    0|0
  • çıbık tarçın at içine 1 tane

0|0
    0|0
  • suyu kaynat çek 15 dkka bekle iccmeye basla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• benim yaptığım ;

Çay suyu kaynayınca altını kısıyorum 5-7 dk kaynıyor sonra önceden demliğe çayı atmış oluyorum. Suyu yavaş yavaş gezdire gezdire döküyorum üstüne çok karman çorman etmeden ❗️ İstediğim miktarda koyduktan sonra kalan suyun üzerine su ilave edip tekrar kaynamaya bırakıyorum demlene kadar alt suyu kaynıyor. Demlenince servise hazır 😄☕️

0|0
    0|0
  • çayın üstüne kaynar suyu dökme, kaynar suya çay ekle ikisi farklı oluyor tadından anlarsın. Kokulu çaylar var onlardan da kullanabilirsin hoş bir koku ve aroma veriyor çaya

0|0
    0|0
    • ben suyu ketılda kaynatiyorum ya caydanlıkta su kaynatmaktan farkı ne

• bir fikrim yok ona dair ama, benim dediğim olayda birinde çay haşlaniyor ondan dolayi çok fazla tadı olmuyor ketilda da yapsan önce suyu sonra çayı dök

• Canım ben orta bir demlige 3 kaşık çay koyuyorum icine birde kesme şeker koyuyorum

0|0
    0|0
    • cayın icinemi atiyosun nasil yani? bardaga degil direk caydanlıgamı

• evet direk ćaydanliga 1 kup şeker acıligini aliyor

• Suyu kaynat , su kaynayinca kaynar sudan cok az cayin ustune dök yikamak gibi sonra o suyu bosalt ve tekrar sicak suyu dök 1 kesme seker at demlige. Dedigimi yap caya doyamayacaksin

0|0
    0|0
Yükleniyor...