Kendi yoğurdunu kendisi yapan var mı?

Kendi yoğurdunuzu yapmak ister misiniz? Hazır almaktan çok çok daha iyi ve çok daha sağlıklı.

0|1

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• .

85 - 90 Derecede 5 dakika.

44 Derecede sütün % 3 ü kadar kaliateli bir yoğurttan maya, ya da hazır maya.

180 dakika yavaşça soğutarak (yani üzerinde bir şeyler sarıp kontrollü soğutma) mayala.

Kapağı açmadan buzdolabına koy.

24 saat sonra

Afiyet olsun.

1|0
    0|0
  • Anneme yaptiriyorum arada.

1|0
    0|0
  • tabiki daha güzel, bide onu süzücen süzgeçte üstünede azıcık zeytinyağğ ile pulbiber atıcan yemede yanında yat

1|0
    0|0
  • Yillardir yapiyoruz zaten

1|0
    0|0
  • annem eskiden yapardı artık sütçü gelmez oldu ve yapamıyoruz

1|0
    0|0
  • Biz...

1|0
    0|0
  • sütçünün ineği süt verdiği sürece yapıyoruz...

1|0
    0|0
  • dun yaptik bir garip geldi. hazir yourda alisinca

1|0
    0|0
  • Bu konuda bilgi isterseniz yardimci olurum. tam olarak sizin dediginiz gibi olmuyor

1|0
    0|0
    • Benim dediğim gibi olmuyor derken?

• Ya posterize sütle ya da köy sütu ile yapmak gerekir
      Pasteruze süt besleyici degeri düşuk ve kivami iyi olmaz ama en sağiliklisi olur
      Köy sütü brusalla verem gibi bircok mikrobu icinde barindira bilir. veya antibiyotikli süt olup yoğurt olmaz. ayrica su katilmiş olabilir ve yoğurdun kivami tutmaz. tabi muhafazasindan kaynaklanan sorunlarda ola bilir. yine en iyisi satil alma yogurt ama hayvanin varsa kendin yapman daha sağilikli olur. atladiğim konular ola bilir.

• Evet bu açıdan diyorsunuz. Doğru. Teşekkür ederim

• Yapıyoruz ama maya tutmuyor bazen, çok sulu olabiliyor, süt iyi olmayabiliyor. :)

1|0
    0|0
  • evimizde kendimiz atamıyoruz çok daha lezzetli oluyor

1|0
    0|0
  • Herşeyden önce çok lezzetli bayılıyorum ağzım sulandı yaa bu soru sorulur mu 😂😂😂 zalım zalımm

0|0
    0|0
  • İsteriz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Anneannem yapıyor fakat hazırdan daha lezzetli olduğunu düşünmüyorum, ekşimsi bir tat var çok garip bir kıvamda... Sağlıklıdır tabiki ona lafım yok ama durum bu😇

1|0
    0|0
    • Bununla ilgili bence yazmak istiyorum da tabi istek olursa. Ekşiliğini bilerek yapıyordur anneanneniz seviyordur öyle 😊 Benim yaptığım tatlı oluyor. Yani sıfır ekşi. Olmazsa siz yapın yoğurdunuzu. Damak zevkinize göre🙂

• Başkalarına da soruyorum anneanneminki ekşi oluyor acaba yapamıyor mu gibisinden böyle olur yoğurt diyorlar🙄 Bende tatlı yoğurt seviyorum😇 Ee bu başlıktan sonra tarif paylaşırsınız artık☺️☺️

• Kendimiz yapıyoruz çok nadir hazır alıyoruz

1|0
    0|0
  • Kendimiz yapıyoruz

1|0
    0|0
  • bendeniz

1|0
    0|0
  • Yoğurdun içine yoğurt mu katılıyor?

1|0
    0|0
  • Üşenirim ben

1|0
    0|0
  • annem yapıyodu bir ara ama en son yaptığı çok garipti yoğurt gibi değildi ama güzeldi

1|0
    0|0
  • Hayır hazır alıyorum

1|0
    0|0
  • Annem yapıyo

1|0
    0|0
  • Babannem yapardı.

1|0
    0|0
  • Annem yapıyor cok severim