Pratik olan ama makarna olmayan, sağlıklı olan ama sahanda yumurta olmayan güzel bir yemek tarifiniz var mı?

Kısaca, makarna-menemen dışında akşam yemeği olarak önereceğiniz pratik ve lezzetli bir yemek tarifiniz var mı?

Güncellemeler:
Tek tek okuduklarımı sayarsam olmaz, yerim dar :) Ayrıca okuduklarımın çoğunu tekrar okumam gerek ama okumadıklarımın sırası o kadar uzun ki , hiç birine sıra gelmiyor :))
Çalıpolisi de iyiymiş :) Sağlık olsun.. Her ikisi de zor meslekler

1|0
1442

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Patatesi kup kup dogra fırında pişir sonra uzerine yumurta kır ama karıştırma, bidaha fırına ver yumurta pişincede kaşar dilimleri koy uzerine, iki dkda onlar erisin missss 😄😄

1|0
    0|0
    • Okurken ben burada eridim vallahi :D O nası güzel yemek ya hiç duymadım :))
      Çok güzel bir tarif , adı var mı bu yemeğin?

• Kimyon koydum mu offf :D :D
      Tekrar teşekkürler :)

• Afiyt olsun 😄😄

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 41

Kızlar Ne Diyor 13

• Tavuk göğsünü haşlayıp didileyin.
    Yoğurt ve mayonez karışımı bir sos yapın.
    Biraz da göbek salata doğrayıp bu üçünü karıştırın.
    Fakat dikkat edin arada parmaklar da gitmesin.

1|0
    0|0
  • 1. Tavukları küp küp doğra baharatla yağla tavaya koy. Kapağını kapa ara ara karıştır. Suyunu salıp çekince hazırdır.
    Ayrıca tavuk suyunu çektikten sonra ıstersen sebze ekleyip pişirmeye devam edebilirsin
    2. Cılbır. Yoğurt ez. Yumurtaları haşla. Yoğurdun içine doğra. Bir tavada yağ ve kuru nane toz biber kızartıp yoğurdun üstüne dök.
    3. Fırın varsa tavuk eti için fırın sosları var. Fırın poşeti falan sosla birlikte satılıyor.
    4. Türlü de kolay. Sebzeleri doğra. Alta soğan sonra sırayla patates patlıcan kabak biber domates salça yağ tuz ekle kapağı kapat. Arada azıcık karışıtır.
    5. Balık da olabilir. Temizletip alırsın evde pişirirsin.

0|0
    0|0
    • 😊 Tarifler icin tesekkur ederim..
      Aksam eve gec gelince yapabilecegim pratik ve lezzetli bir sey ariyorum 😊😊

• Firinda kabak ve patates musakkası istersen basamel soslu ya da salcali baharatlı pilavda cabuk oluyor aslinda

Tencerede kücük kesılmiş patlıcan soğanla kisartılmiş ve sonra salca veya domatesle pişirilcek.

Köftede bir gün önce hazırlanıp fırına verile bilir veya kızartıla bilir

İspanakta yemeğide cabuk yapılıyor

1|0
    0|0
    • Makarna gibi hızlı ve doyurucu bir şey arıyorum. Eve geç geldiğimde 15dakikada hazırlayıp sofraya koyabilceğim bir tarif yani :)

• Manti olabilir
    Bimdeki hazır börekler olabilir
    Biberli yumurta olabilir

Bunlar geldi aklima 🙈🙈

1|0
    0|0
  • Sote

1|0
    0|0
  • Milföy hamurlarının icini istediğin şeylerle doldurup kızartabilr ya da fırına atabilirsin 🌺

1|0
    0|0
  • Menemen.

1|0
    0|0
  • Ratatuy çok güzeldir hem pratik ve lezzetli hem hafif ve sağlıklı.

0|0
    0|0
  • tavuk sote

1|0
    0|0
  • Bu ne ya bana resmen al kendini git burada demişsin 😂😂 sote önerebilirim

1|0
    0|0
  • Baharatlı bulgur pilavı yanina da mis gibi cacık

0|0
    0|0
  • Hazır paket et döner al. bide pide. kes pideyi tabağın altına dose salcali sos hazırla. dok üstüne etleri pişirip onuda üstüne bide varsa tereyağ yak oohh mis

0|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum varsa alırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...