Yoğurt yapmayı bilen?

Arkadaşlar yoğurt yapmayı biliyorum ama sıcaklığı konusunda hep tereddütlerim var. Ilık mi olmalı yoksa parmağı hafif yakar gibi mi olmalı. Yakmak derken çok sıcak değil de iliktan biraz daha sıcak. Termometre olsa onunla olcerim ama yok maalesef.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ısıt önce ama kaynamasın sonra sogumaya bırak ve sogurken arada bir parmagını sokup dayanabilecekmisin ısıya dene ve dayanıyorsan maya kat sıcak bir battaniye ile sar ılık kalsın 6 saat kadar sonra buzdolabına koyabilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• internetten tarifine bak bence

0|0
    0|0
  • Ilıktan biraz fazla olmalı

0|0
    0|0
  • sütü kaynat maya at üzerini hava almayacak derecede bez ile sar bide mayalık yoğurt at biraz içine

0|0
    0|0
  • Gerek yok ben hep yapıyorum parmağı yjar gibi olmamalı yanliz maya da piyasa yodurdundan olmamalı.

0|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • oda sicAkligindan bir kac derece fazla 30 derecrye yakin ...

0|0
    0|0
  • Hafif yakar gibi

0|0
    0|0
    • Serçe parmakla olcuyoruzya sıcaklığını. parmagi sabit tutunca mi hafif yakacK yoksa hareket ettirince mi

• Hareket ettirme eylemi zaten yanmamak için yapılır ama o aradaki bir kaç santigratin zararı olmaz merak etme

• köyde yaşıyoruz sıkıntı yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hafif yakar gibi olmalı ama ılığa yakın

0|0
    0|0
    • Sicakligi ölçerken Serçe parmağı hareket ettirmeli miyiz? Çünkü hareket eetirmeyince yakmiyor ettirince yakiyor. Kararsız kaliyorum

• Bilmem ben ettirmiyorum ama ılıktan az sıcak olabilir sonra sofra bezine sar soğusun mayalansın

• Ben hafif yakıyorken mayalıyorum bide fırını hafif ılıtıp fırına koyduğumda daha güzel oluyor

0|0
    0|0
  • Iliktan hafif daha sıcak

0|0
    0|0
  • yogurt yapmayı biliyorum

0|0
    0|0
  • Ilık

0|0
    0|0
Yükleniyor...